Víza do Azerbajdžanu pre Slovákov a postup pre ich získanie

113,067FansLike
200,384FollowersFollow
111,530FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Víza do Azerbajdžanu AKTUALIZOVANÉ:

Od januára slovenskí občania nemusia kvôli vízam do Azerbajdžanu cestovať do Viedne. Vybaviť sa dajú online za poplatok 20 amerických dolárov.

  1. Navštívte stránku https://evisa.gov.az/en/
  2. Kliknite na APPLICATION a vyplňte potrebné údaje
  3. Zaplaťte poplatok 20 amerických dolárov
  4. Stiahnite ti potvrdenie

Víza vám budú vydané (alebo zamietnuté) do troch pracovných dní a prídu vám na emailovú adresu, ktorú ste zadali do formulára.


AKO TO BOLO V MINULOSTI:

Bezvízová povinnosť pre občanov krajín: Rusko, Bielorusko, Ukrajina, Moldavsko, Gruzínsko, Čína, Kazachstan, Uzbekistan, Kyrgyzstan, Tajikistan a Mongolsko

Visa pri príchode: Turecko, Izrael

Zakázaný vstup: Armésnko

Občania uvedených krajín si o víza nemusia dopredu žiadať, no občania Slovenskej republiky musia regulárne požiadať o vízum pred vstupom do krajiny. Prečo je medzi Azerbajdžanom a Arménskom uzavretá hranica? Pre dlhoročný spor o oblasť Náhorný Karabach.

Azerbaijan embassy Vienna working hoursÚradné hodiny Azerbajdžanskej ambasády vo Viedni – pondelok, streda a piatok od 9.30 do 12.30

ČO JE POTREBNÉ PREDLOŽIŤ K ŽIADOSTI

1. Vyplnenú online e-visa žiadosť, ktorú je potrebné vytlačiť
2. Pas platný 6 mesiacov po skončení vašej návštevy Azerbajdžanu
3. Fotografiu pasového formátu, nie staršiu ako 6 mesiacov (píšu že treba biometrickú, no berú aj klasické fotografie)
4. Fotografiu prednej strany pasu. Na víza do Azerbajdžanu ju budete potrebovať.
5. Spiatočná letenka, resp. lístok na vlak
6. Rezervácia hotela (v angličtine)
7. Cestovné poistenie (stačí v slovenčine)
8. Potvrdení o zamestnaní alebo štúdiu (stačí v slovenčine)

Azerbaian embassy ViennaAzerbajdžanská ambasáda vo Viedni

Azerbaijan Baku visapozdrav z Baku v Azerbajdžane

Turistické jedno-vstupové víza sa vydávajú na obdobie 30 dní, počas ktorých sa môžete legálne pohybovať po Azerbajdžane.

Pre začiatok je potrebné vyplniť online žiadosť so všetkými potrebnými informáciami. Doložte kópiu letenky, pasu a ubytovania, kde letenku môžete mať s návratom aj z inej krajiny (napr. Gruzínsko). Opýtajte sa svojho hotela na oficiálne potvrdenie, nakoľko potvrdenie napríklad zo stránky booking.com a pod. nieje postačujúce. Víza stoja 35 EUR a platiť ich pôjdete do banky so šekom, ktorý vám dajú na ambasáde vo Viedni, kde administratívny poplatok za platbu šeku v banke je 4 EUR. Oficiálne by malo vybavenie víz trvať 15 pracovných dní, no môže to trvať aj mesiac, takže sa obrňte trpezlivosťou. Azerbajdžan za to naozaj stojí tak si vybavte víza do Azerbajdžanu.

Milan Bardun – pretože cesta je cieľ

Uložiť

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.