Výlet do Kent Falls v Connecticute

Vitajte na blogu Milana Bez Mapy, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013. Otázky k článku píšte dole do komentára, sledujte ma na Instagrame, a hlavne, cestujte :)

Nedávno som absolvoval výlet na vodopády Kent Falls v Connecticute, v Kent Falls štátnom parku. Tieto vodopády sú známe najmä medzi domácimi a musím sa priznať, nikdy som o nich nepočul, až kým som neprišiel do Connecticutu. Turisti o tomto mieste nevedia, takže ak hľadáte tiché miesto na odpočinok, na ktorom ešte nikto z vašich známych nebol, určite sa zastavte. Tu môžete robiť všetko, čo je inde zakázané. Viac v článku.

V roku 1919 sa Kent Falls stali devätnástim štátnym parkom v Connecticute ako darček v podobe 200 akrov od White Memorial Foundation a ku dnešnému dňu má tento štátny park viac ako 295 akrov lesa. Vodopády sa skladajú zo sérii kaskád, ktoré prekonávajú výšku až 250 stôp. Aby si mohli návštevníci užiť tieto vodopády, bol pozdĺž nich postavený chodník ktorý vás vyvedie až úplne hore. Po ceste sa môžete zastaviť na jednej z mnohých plošín a vychutnať si výhľad na padajúcu vodu. Chodník je ľahko schodný, no dajte si tenisky. Ja som to absolvoval v žabkách a úspešne, bez zložených kosti. O návštevníkov tu narážať nebudete, je to jedna z výhod neznámych miest.

Na úplnom spodku vodopádov je veľká zelená plocha ideálna na odpočinok alebo piknik, využívaná najmä mladými rodinami. Ako tak som sa tu prechádzal, videl som mnoho detí kupujúc sa vo vode, kým ich rodičia pripravovali obed na grile. Mnoho ľudí sem prichádzajú nie kvôli vodopádom, ale práve kvôli tejto veľkej zelenej ploche na ktorej len tak ležia a užívajú si slnečné lúče. Hneď pred pinkikovou zónou sa nachádza parkovisko, podľa mňa až príliš veľké. Niekoľko parkovacích miest je vyhradených pre postihnutých ľudí, takže ak ste napríklad na vozíčku, môžete si Kent Falls vychutnať aj tak. Celý komplex je prístupný vozíčkárom, okrem výstupného chodníka hore.

Ako som spomenul, toto miesto nieje medzi turistami známe, no aj napriek tomu tu nájdete mnoho tabúľ informujúcich o tom, že je zakázané poškodzovať okolie a vstupovať do vody. Ľudia tieto tabule ignorujú, čo nieje správne v rámci zachovania vodopádov pre budúce generácie. Na druhej strane, ak ste si niekedy chceli zaplávať vo vodopáde, toto je to správne miesto lebo tu vás nikto nezatkne. Mnoho mojich kamarátov si tu spravilo veľa fotiek, no ja som do vodopádu nevstúpil.

Kent Falls je jedno z tých miest, ktoré vždy nájdete náhodou. Ak niekedy budete mat cestu okolo, v západnom Connecticute, určite sa zastavte a spravte si fotku vo vodopáde.

Milan Bardun 2014 pretože cesta je cieľ

Vitajte na blogu Milana Bez Mapy, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013. Otázky k článku píšte dole do komentára, sledujte ma na Instagrame, a hlavne, cestujte :)

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.