Celodenný výlet z Ríma k jazeru Lago Albano pri Castel Gandolfo

110,307FansLike
192,643FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Celodenný výlet z Ríma: Pri mojej poslednej návšteve Ríma som si povedal, že prečo ostávať len v tomto meste, keď je Taliansko tak nádherné. V Taliansku som bol už viac ako desať krát a vždy som tu objavil niečo, čo ma nadchlo a vytvorilo vo mne otázku, prečo tu nežijem? Možno preto, že neviem po Taliansky. Naposledy som tu však objavil krásne mesto Castel Gandolfo, ktoré sa na mape zviditeľnilo práve vďaka obrovskému jazeru Lagio Albano. Toto jazero sa nachádza hneď pod mestom a ja som tu strávil celý jeden deň plný slnka a vody.

Celodenný výlet z Ríma k jazeru Lago Albano pri Castel Gandolfo

výlet z ríma

Ako sa dostať z Ríma do Castel Gandolfo

Najlepšie je ísť vlakom. Cesta trvá zhruba 45 minúť a jednosmerne stojí lístok okolo dvoch eur. Vlak odchádza každú hodinu zo stanice Termini, kde si môžeš taktiež kúpiť lístok z automatu. Avšak, nesprav tú chybu čo ja. Kúpil som si len lístok jednosmerný, že cestu naspäť budem riešiť až v Castel Gandolfo. Bola to osudná chyba, nakoľko bola nedeľa a okienko bolo zatvorené. Na stanici sa nenachádza žiaden automat na lístky a mobilnú aplikáciu som nemal nainštalovanú.

Po ceste naspäť som teda zaplatil ja jednosmerný lístok 9 €, kde dve eurá stál lístok plus sedem eur poplatok za predaj lístka vo vlaku. Talianske úžerníctvo, pomyslel som si. Takéto poplatky dokážu nahnevať najmä pri dlhodobom cestovaní, kedy sa zíde každý cent. Celodenný výlet z Ríma však nestojí veľa.

Jazero je celkom šľapačka zo železničnej stanice, ale choď s davom. Peši to trvá zhruba 15 minút dole kopcom (čo je OK, ale mysli na to, že pôjdeš aj naspäť, haha). Cesta je však pekná, rovná a ja som mal potrebu všade zastavovať a robiť si panoramatické fotky, nakoľko tie výhľady boli lepšie jež z Ajfelovky. Cestou naspäť na vlakovú stanicu sa mi do kopca trepať nechcelo a snažil som sa stopnúť auto – bez úspechu. Shit.

Čo vidieť v Castel Gandolfo

Samotné mesto som nestihol, nakoľko som bol úplne očarený obrovským jazerom, ktoré sa nachádza pod ním. Dal som si tu zmrzlinu s výhľadom na taliansku prírodu a snažil sa najesť aj v niektorej z reštaurácii, ktorých je tu hneď niekoľko. Problém však bol (zabudol som, že som v malom talianskom mestečku), že bola nedeľa okolo obeda a všetci doma drichmali počas siesty. Uskromnil som sa preto s kúskom pizze do ruky, čo mi vôbec nevadilo.

celodenný výlet z Ríma
Vlaková stanica v Castel Gandolfo
výlet z ríma
Vysmiaty od ucha k uchu. To som ešte nevedel, že si mám kúpiť spiatočný lístok.
výlet z ríma
Milujem vodu a jazerá. Viac ako moria.

Toto som stihol pri jazere Lago Albano v Castel Gandolfo

  • dal som si zmrzlinu s výhľadom na veľké jazero a priezračnú vodu

  • obišiel reštaurácie a zistil, že sú všetky (až na jednu nesmierne drahú) zatvorené. Všetci ma odbili vetou „kuchár príde po štvrtej“

  • na hodinu som si prenajal šľapací čln a odviezol sa do stredu jazera (fakt sa nezdá, ale bol to kus). Stálo to 5 € na pol hodinu

  • nakoľko bolo teplé jesenné popoludnie, dal som si dole plavky a šup do priezračnej vody

  • pokecal si s Rumunom, ktorý tu pracuje pri loďkách

Vždy, keď navštívim Taliansko objavím niečo nové a niekedy mám pocit, že vôbec nemusím chodiť ďaleko, aby som sa cítil ako v raji. Tento krátky výlet z Ríma do Castel Gandolfo ma však veľmi očaril najmä pre nádheru prírody, ktorá sa nachádza len pol hodinu cesty z centra Ríma. Celodenný výlet z Ríma ako vyšitý.

výlet z ríma
Jedna z mnohých terás reštaurácií okolo jazera
výlet z ríma
Taliansko a zmrzlina. To ide dokopy ako Mary Kate a Ashley Olsen lol

Milan Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.