Dlhodobé cestovanie ma donútilo obetovať prácu, vzťah a sexi telo

107,392FansLike
190,436FollowersFollow
108,606FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer na Slovensku podľa Forbes.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Cena za dlhodobé cestovanie: Keď si budeš čítať tento článok, akurát budem pristávať po desať hodinovom lete z Dubaja na Filipínach. Včera sa začala moja veľká cesta Áziou, ktorá bude trvať minimálne do jari. Aj keď to všetko znie veľmi pekne a myšlienka toho „len tak sa zbaliť a odísť“ znie cool, musel som veľa obetovať a vzdať sa mnohých vecí. Nebolo to príjemné, no ako sa hovorí a príde mi to už dosť otrepané, život začína až na konci mojej komfortnej zóny. Takže, čoho všetkého som sa musel vzdať, aby som mohol na tak dlho odísť preč?

Dlhodobé cestovanie ma stálo veľa, stojí však za to?

Obetoval som pravidelné cvičenie v posilňovni

Po dvoch rokoch aktívneho cvičenia som dal výpoveď v posilňovni a vrátil členskú kartu. Na ceste si posilňovňu platiť nebudem, nakoľko nebudem mať taký finančný príjem, ako doteraz. To sa týka aj jedla. V piatich jedlách denne mať dve s mäsom bude skôr utópia, než každodenná rutina. Čo však budem robiť, aby som nestratil svaly, ktoré som za dva roky vybudoval? Budem cvičiť s vlastnou váhou v prírode a jesť zdravo. Nové svaly mi síce nenarastú, no tie ktoré mám aspoň spevnejú. Nepáči sa mi, že som skončil s posilňovňou, nakoľko ma to veľmi bavilo – no určil som si priority. Cvičenie a dlhodobé cestovanie? Neviem, či sa to dá, no som odhodlaný to zmeniť. Moje prípravy na dlhodobé cestovanie trvali dlho.

dlhodobé cestovanie
V jazere Lago Albano v Taliansku

Obetoval som dobre platenú prácu v Bratislave

Vysokú školu som úspešne skončil minulý rok v júni a hneď som sa zamestnal. Už vtedy som však vedel, že pôjdem na zimu preč. Aj keď mi to nevyšlo tú minulú a išiel som iba na tri týždne do Juhoafrickej republiky a Kene, túto som sa zaťal a povedal si, že proste idem a detaily okolo toho budem riešiť neskôr. Od februára 2016 som mal dobre platenú prácu v Bratislave, kde som sa narodil. Do vtedy to bola s platom bieda a moje ponaučenie? Už nikdy nebudem pracovať v korporácii. Keď počujem výrazy ako forvardni, míting, gól, fajnens a díl, chcem vraždiť. Dlhodobé cestovanie a práca sa dá skĺbiť, no musíš v tom vidieť zmysel.

Teraz som živnostník a pracovať budem celú zimu z Ázie. Zarobím zhruba polovicu môjho pôvodného prímu, čo však na život v Ázii stačí a som pánom svojho času. Po troch rokoch mi začal zarábať aj tento blog, čiže od hladu neumriem. Nedávno som dokončil aj svoj prvý e-book „Ja cestujem za tretinu“, kde radím spolu s Crazy Sexy Fun Traveler ako cestovať za tretinu. E-book má medzi vami, čitateľmi veľký úspech, super sa predáva a dostávame pozitívne recenzie. To ma len ďalej motivuje v práci na vlastných veciach.

Obetoval som štvorročný vzťah

Potrebuje toto komentár? Toto bolo najťažšie rozhodnutie a aj keď som si vyslúžil pomenovanie „nestály schizofrenik“, niekde hlboko v duši verím, že som spravil správny krok. Alebo ani nie. Vzťahy na diaľku nefungujú, no žiaden človek na svete nie je tak dôležitý, aby som žil stereotypný život, ktorý nechcem. Dôležitý som len ja. Nechcem chodiť do práce, aby som si mohol dovoliť život, ktorý sa mi nepáči. Viem, že teraz trochu zniem ako psychopat, ktorý sedel dve hodiny u psychológa, no naučil som sa, že dôležité je najmä to, čo chcem ja. Prepáč. Ako som dopísal tento posledný odstavec, v telke náhodne začal dokument o Filipínach. Je to znamenie, že som sa rozhodol správne? Stojí mi dlhodobé cestovanie za tieto všetky obety? Nezistím, kým neskúsim.

Počas 24h prestupu v Dubaji
Počas 24h prestupu v Dubaji

Milan Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.