Výlety z Bratislavy, ktoré sú ideálne na romantické rande

110,307FansLike
192,643FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Máš svoje tipy na romantické výlety z Bratislavy? Ja ich mám hneď niekoľko. V tomto meste som si už čo-to odrandil a odhodlal sa s tebou podeliť o moje tajné miesta, ktoré vždy zabrali a domov som spať nešiel. Možno sú trochu netradičné, no práve preto im pripisujem stopercentnú úspešnosť. Avšak, tieto výlety z Bratislavy sú, samozrejme, vhodné aj pre všetkých tých, ktorí už radenie zavesili na klinec.

Výlety z Bratislavy: Romantické rande, či nedeľná prechádzka

Salaš Príroda v Stupave s prírodnou arómou

Aj keď si povieš, že prečo by si niekoho ťahal na romantické rande na farmu, odpoveď je jednoduchá. Súčasťou rande by mal byť aj dokonalý gurmánsky zážitok. Nie nadarmo sa hovorí, že láska ide cez žalúdok. Ak vezmeš polovičku na kuracie prsia s marhuľou (prípadne kopček ryže a hranolky), zrejme sa ti neodvďačí pekným úsmevom. Salaš Príroda v Stupave mám rád pre ich super bio menu, za ktoré môžem zaplatiť aj kartou.

Výlety z Bratislavy
Súhlasíš?

Zvieratá tu žijú spokojným životom a ako sa budete obaja prechádzať areálom, určite narazíte aj na miestneho capa či jeho kozy vo voľnom výbehu. Aspoň to môžeš zahrať na hrdinu a ochrániť polovičku pred útokom zvieraťa.

TIP: Objednaj si bryndzové halušky s extra bryndzou.

Rozhľadňa Veľká Homola v Modre s krátkou túrou cez tmavý les

Medzi ideálne výlety z Bratislavy za cieľom romantického rande určite patrí moja obľúbená, Veľká Homola za Modrou. Ide o super rozhľadňu z ktorej vidno Pezinok, Bratislavu a občas aj Senec. Stačí, keď zaparkuješ svoje auto pri Zochovej chate a zvyšok dáte peši. Výstup na rozhľadňu trvá zhruba pol hodinu a táto prechádzka hustým lesom je ideálna na blízke zoznamovania.

Po ceste narazíte aj na hvezdáreň a to je už romantika ako vyšitá. Ktorý je Veľký a Malý voz? Hlavne si obuj hrubé ponožky – minule som sa pekne zaboril do blata.

Výlety z Bratislavy

Výlety z Bratislavy
Rozhľadňa v Modre.

Galéria Danubiana pre tých s veľkou predstavivosťou

Danubiana je moja obľúbená galéria v Bratislave a rozhodne patrí medzi najlepšie, ktoré som na Slovensku navštívil. Rád ju zaraďujem medzi top výlety z Bratislavy. Určite sem obaja príďte po dobrom obede v neďalekom Čunove a vychutnajte si zbierku rôznych obrazov a expozícií. Mne sa najviac páčila vonkajšia výstava, kde mi v pamäti utkvela gigantická spermia, ktorá má namiesto hlavy zrkadlo. Nehľadal som v tom hlbší význam.

Výlety z Bratislavy
Danubiana výstava.

Romantické výlety z Bratislavy si viem však predstaviť aj inak. Čo tak výlet do Hainburgu, Lednice na Morave alebo víkend v Budapešti? Napíš mi do komentára tvoje tipy, nech sa nabudúce inšpirujem niečím novým. Nechcem byť v Bratislave známy len tým, že rád chodím na rande do tmavých lesov pri Modre alebo ku kozám v Stupave.


Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013

Uložiť Uložiť Uložiť

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.