Rozmery príručnej batožiny vo WizzAir boli večná kauza. Za malý ruksak si kedysi platiť nemusel, no za veľkú, resp. klasickú príručnú batožinu štandardných rozmerov bolo treba platiť. Tak, ako si môžeš do Ryanair napríklad zobrať kufrík, vo WizzAir tomu tak nebolo. Avšak, od 29.10.2017 sa ide všetko zmeniť a WizzAir konečne reagoval na cestujúcich, ktorí jednoducho za príručnú batožinu platiť nechceli. Prečo by aj mali?

Rozmery príručnej batožiny vo WizzAir, ktorá je zadarmo budú 55x40x23 cm

Od kedy to platí? Ako som spomínal, už 29. októbra, čo je nedeľa budeš môcť s WizzAir cestovať so štandardnou príručnou batožinou tak, ako kamkoľvek inde s inými leteckými spoločnosťami. Mňa osobne táto zmena veľmi potešila a myslím si, že bolo len otázkou času, kedy konečne WizzAir túto hlúposť zruší. Malá príručná batožina bol síce iba ruksak, do ktorého sa na víkend dalo zbaliť. Avšak, veľa ľudí nelieta iba na víkend, že?

Prišlo mi to veľmi obmedzujúce a z toho dôvodu som s WizzAirom lietal len vtedy, keď som naozaj musel. Teraz, keďže lietajú aj z Bratislavy túto frekvenciu zrejme zvýšim. Keď si pomyslím, že nebudem musieť riešiť to, či mám malú alebo veľkú batožinu ma naozaj teší. Vidím, že konkurencia je naozaj silná a WizzAir musel so svojou príručnou batožinou povoliť.

rozmery príručnej batožiny

Ako to bude do tohto termínu a aké sú platné rozmery príručnej batožiny vo Wizzair?

Do nedele 29.10.2017 budú platiť klasické pravidlá, ktoré má WizzAir zaužívané roky. Do 42x32x25cm je zadarmo, (výška, šírka, hĺbka), 56x45x25cm je platená veľká príručná batožina, do 8kg (výška, šírka, hĺbka).


TIP: Pozri si rozmery príručnej batožiny všetkých známych leteckých spoločností v prehľadnom zozname


Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013

Uložiť Uložiť Uložiť

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.