Zlé meno na letenke (obvykle) nebýva problém, ako ho opraviť?

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Zlé meno na letenke nebýva až taký problém. Ja už som prestal počítať, koľkokrát som si kúpil letenku so zlým menom alebo preklepom. Keď človek ťuká formuláre na mobile, preklep sa objaví takmer vždy. Ako je to s nápravou a kedy treba chybu v mene na letenke opraviť?

Tento článok je súčasťou série Milan búra mýty, kde každý týždeň rozoberám jeden cestovateľský mýtus. Kliknute na odkaz a prečítajte si ostatné diely.

Zlé meno na letenke? Do lietadla vás obvykle pustia, no má to aj výnimky

Ak si zistili, že je chyba vo vašom mene na letenke, mali by ste čo najskôr kontaktovať leteckú spoločnosť, cez ktorú ste letenku zakúpili, a informovať ich o chybe. Zvyčajne majú postup, ako riešiť podobné situácie. Ak ste si letenku zakúpili cez cestovnú kanceláriu, kontaktujte ju a požiadajte o nápravu chyby.

@milan_bezmapy

Mali ste už chybu v mene na letenke? Podľa pravidiel IATA môžete mať na letenke rovno tri chyby, no pri letoch do jednej krajiny ani jednu. Ktorej? Pozrite si nový diel Milan búra mýty. #letenky #chybavmenenaketenke #zlemenonaletenke #dnesletim #dnescestujem #milanburamyty #fyp #foryourpage #czechtiktok #tipytriky #usa #iata

♬ sonido original – Milan Bez Mapy

Ak chcete letenku zmeniť, pretože sa na nej nachádza chyba v mene, zvyčajne budete musieť zaplatiť poplatok za zmenu mena. Tento poplatok sa môže líšiť v závislosti od leteckej spoločnosti a typu letenky. V niektorých prípadoch môže byť možné požiadať o bezplatnú zmenu mena v prípade, že ide o drobnú chybu alebo preklep, obvykle do 24 hodín od kúpy.

IATA a pravidlo 3 písmen v mene na letenke

Je dôležitéubezpečiť sa, aby meno na letenke presne zodpovedalo vašim údajom v cestovnom doklade, pretože nezhoda môže viesť k problémom pri odlete a pristátí. Podľa pravidel IATA môžete mať na letenke až 3 preklepy, no neplatí to pri letoch do USA. IATA (International Air Transport Association) je celosvetová obchodná organizácia pre letecký priemysel. IATA bola založená v roku 1945 a má svoje sídlo v Ženeve, vo Švajčiarsku.

Z mojej osobnej skúsenosti letecké spoločnosti nemajú záujem opravovať tieto drobné chyby a neraz mi povedali, že to netreba pokiaľ ide o menej ako dve písmenká.

Cieľom IATA je zabezpečiť bezpečnosť, efektívnosť a hospodársku udržateľnosť leteckého priemyslu. IATA sa zaoberá mnohými aspektmi leteckej dopravy, vrátane stanovenia pravidiel a noriem pre bezpečnosť a efektívnosť letov, poskytovanie školení pre letecký personál a vývoj technológií a systémov na podporu leteckej dopravy. Okrem toho IATA vyvíja kódovacie systémy pre letiská, letecké spoločnosti, lety a prepravované tovary, aby bolo možné rýchlejšie a jednoduchšie identifikovať a sledovať rôzne prvky v leteckej doprave.

IATA má viac ako 290 leteckých spoločností ako svojich členov a predstavuje takmer 82% celkového medzinárodného leteckého trhu. Organizácia úzko spolupracuje s inými organizáciami ako napríklad s Medzinárodnou organizáciou pre civilné letectvo (ICAO), Medzinárodným združením pre prepravu tovarov (FIATA) a Medzinárodnou asociáciou pre letecký náklad (TIACA) na dosahovanie spoločných cieľov pre letecký priemysel.

Milan

Zlé meno na letenke (obvykle) nebýva problém, ako ho opraviť?
Zlé meno na letenke (obvykle) nebýva problém, ako ho opraviť?

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.