Môžem si zobrať psa do lietadla či iné zviera? Milan búra mýty

Pedikúra rybičkami je nebezpečná a môže viesť k amputácii prstov

Pedikúra rybičkami je jedna z tých najhorších vecí, ktoré si môžete dopriať na dovolenke. Sám som ju kedysi skúsil, kým som ešte nevedel, aké...

Kde hľadať študentské zľavy na letenky & zľavový kód od Emirates

Študentské zľavy na letenky existujú, no veľmi sa o nich nehovorí. Prečo? Podľa mňa sa neoplatia. Respektíve, majú naozaj veľa rôznych podmienok, ktoré nespĺňa...

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Milan búra mýty.

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Je to Mauna Kea na Havaji, pokiaľ sa počíta výška od základne k vrcholu. Jej základňa sa...

Ako zarába Ryanair ak má letenky za 9 Eur? Milan búra mýty

Letenky za 9 Eur sa stali legendárnymi a predáva ich najmä Ryanair a iné nízkonákladové letecké spoločnosti. Ryanair je nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá zarába...

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?!

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?! Má to niekoľko dôvodov, ktorými sa chráni spoločnosť, ktorá vám auto prenajíma. A hoci sa...

3 rady ako dostať odškodné za meškanie lietadla + zľavový kód

Odškodné za meškanie lietadla je niečo o čom mnohí ani len netušia, že môžu dostať a majú nárok. Veľakrát mi píšete na Instagrame, že...
97,246FansLike
163,701FollowersFollow
103,101FollowersFollow

Môžem si zobrať psa do lietadla či iné zviera? Možnosť prepravy zvierat v lietadle závisí od niekoľkých faktorov, ako je veľkosť a druh zvieraťa, letecká spoločnosť, typ letu a pravidlá danej krajiny. Ryanair vám neprepraví nič, kým Emirates aj koňa. Úplne vážne 🙂

Tu je niekoľko základných informácií, ale odporúčam, aby ste si pred cestou prečítali konkrétne informácie od leteckej spoločnosti, s ktorou plánujete cestovať, a prípadne od miestnych orgánov v danej krajine.

TIP: Tento článok je súčasťou série Milan búra mýty, kde pravidelne rozoberám cestovateľské mýty Slovákov. Prečítajte si viac.

Môžem si zobrať psa do lietadla a iné zviera

@milan_bezmapy 🐌 Zvieratá do lietadla (ne)patria. Ako ktoré. Taký Emirates vám prepraví aj koňa (úplne vážne), kým na palubu Ryanair si nemôžete zobrať ani psa či mačku. Leteli ste už so zvieratami? Kúpte si dobrú prepravku. #milanburamyty #milanbezmapy #dnescestujem #dnesletim #zvieradolietadla #ryanair #emirates #achatina ♬ original sound Milan Bez Mapy

Zvieratá v kabíne lietadla

Zvieratá v kabíne: Niektoré letecké spoločnosti umožňujú prepravu malých zvierat v kabíne ako súčasť kabínového batožinového priestoru. Toto je obvykle obmedzené na malé psy, mačky a iné domáce zvieratá, ako je fretka. Existujú však veľkostné a hmotnostné obmedzenia, a preto je dôležité sa predem informovať a zabezpečiť potrebné povolenia.

Zviera do nákladného priestoru lietadla a exotické zvieratá z dovolenky

Nákladný priestor: Väčšie zvieratá, alebo zvieratá, ktoré nie je možné prepravovať v kabíne, môžu byť prepravované v nákladnom priestore lietadla. Je dôležité mať na pamäti, že nákladný priestor je obmedzený a rezervácie treba urobiť vopred. Existujú tiež špecifické pravidlá týkajúce sa kontajnerov a bezpečnostných opatrení pre zvieratá prepravované v nákladnom priestore.

Pozrite si aktuálne akciové letenky do celého sveta a tento odkaz si uložte. Priebežne sa aktualizuje.

Špeciálne prípady: Niektoré druhy zvierat, ako exotické alebo chránené druhy, môžu podliehať osobitným obmedzeniam a pravidlám pre prepravu. Môžu byť vyžadované povolenia, veterinárne certifikáty alebo ďalšie dokumenty. Pre takéto prípady je vhodné kontaktovať leteckú spoločnosť a informovať sa o špecifických požiadavkách.

Vhodná prepravka pre zviera, psa a mačku do lietadla

Môžem si zobrať psa do lietadla či iné zviera? Milan búra mýty
Môžem si zobrať psa do lietadla či iné zviera? Milan búra mýty

Rozmery prepravky pre zviera do lietadla

Rozmery prepravky pre zviera do lietadla sa môžu líšiť v závislosti od konkrétnej leteckej spoločnosti a typu lietadla. Pri plánovaní cesty so zvieraťom do lietadla je dôležité kontaktovať leteckú spoločnosť, s ktorou sa plánuje let, a zistiť ich presné požiadavky na prepravu zvierat.

Okrem týchto obmedzení je dôležité zabezpečiť pohodlie a bezpečnosť zvieraťa počas letu. Odporúča sa mať vhodný prepravný box, ktorý je dostatočne veľký pre zviera, aby sa mohlo otočiť a pohybovať, a zabezpečiť potrebné zásoby vody a potravy. V každom prípade je vhodné kontaktovať leteckú spoločnosť a dôkladne sa informovať o pravidlách a postupoch pre prepravu.

Môžem zviera v lietadle uspať sedatívami?

Letecké spoločnosti to obvykle zakazujú. Uspať zviera pred prepravou lietadlom by malo byť vykonané pod dohľadom veterinára, ktorý má skúsenosti s prepravou zvierat. Je dôležité urobiť si predem konzultáciu s veterinárom a zabezpečiť, že zviera je vhodné na sedáciu a bezpečné uspatie.

Existujú určité riziká spojené s uspávaním zvierat v lietadle, pretože mení sa prostredie, tlak vzduchu a podmienky pre zviera. Preto sa neodporúča uspávať zvieratá len kvôli zmierneniu stresu alebo úzkosti.

Pri plánovaní sedácie zvierat v lietadle je nevyhnutné konzultovať s leteckou spoločnosťou, pretože niektoré spoločnosti majú špecifické požiadavky a obmedzenia týkajúce sa sedácie zvierat. Dôležité je mať tiež na pamäti, že sedácia zvierat v lietadle môže byť povolená len za prítomnosti veterinára alebo pracovníka. Odporúčam sa obrátiť na veterinára a leteckú spoločnosť, aby ste získali konkrétne informácie a pokyny pre prepravu uspatého zvieraťa v lietadle.

Milan

Travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Dvojnásobný víťaz Social Awards 2022 & 2023 v kategórii Cestovanie, autor knihy Influencer a 2. najvplyvnejší influencer Slovenska podľa rebríčka Forbes 2023.

Milan Bez Mapy

Bloger, spisovateľ, influencer

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.