Ako hľadať lacné letenky do USA, kedy kupovať a koľko je „dobrá“ cena

109,007FansLike
191,343FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Ako hľadať lacné letenky do USA? Cestovať do New Yorku za 199 € či do Los Angeles za 299 € dnes nie je žiadna utópia. Éra drahých leteniek do Ameriky skončila, cena ide dole, no mnohí stále nevieme, ako hľadať lacné letenky do Ameriky.

Kde kupovať letenky do USA a ako ich hľadať

V tomto článku vám poradím svoje tipy a triky, povieme si aká je dobrá cena, kedy kupovať letenky do USA a kedy radšej počkať. Síce sa zatiaľ na trhu neobjavili aj letenky do USA za 10 eur, verím, že aj to príde. Časom.

Ako hľadať lacné letenky do USA, kedy kupovať a koľko je "dobrá" cena
Ako hľadať lacné letenky do USA, kedy kupovať a koľko je „dobrá“ cena

Ako hľadať lacné letenky do USA

Nebudem vám sem dávať tie klasické rady, ktoré nájdete na každom blogu ako cez kopirák. Rady typu „cestujte mimo sezóny“, „odleťte z iného letiska než na ktoré ste prileteli“, alebo „naučte sa hackovať systém a kupujte error fares“ a cestujte last minute. To sú, žiaľ, tipy, ktoré bežne zamestnaný človek v praxi nemá ako využiť. Sadnúť na lietadlo a zajtra odletieť do USA si môže len malá hŕstka ľudí, ktorí sú zrejme nezamestnaní.

Funguje pri hľadaní leteniek inkognito okno?

Poradím vám rady, ktoré vie využiť každý jeden z nás bez ohľadu na to, kde pracuje, koľko má času, či tí, ktorí nikdy neleteli lietadlom. Sú to rady, ktoré sám využívam v praxi. A nevyužívam pri tom inkognito okno v prehliadači, hoci na tom niečo bude. Hlave v Južnej Amerike som si všimol, že letecká spoločnosť automaticky dvíhala cenu a o pár eur navyše, keď som iba hľadal lacné letenky. No pri letoch do Ameriky sa mi to nikdy nestalo.

Sledujem akciové letenky na Pelikán a Student Agency

Popravde, Pelikán (https://www.pelikan.sk/sk/akciove-letenky/) to má na slovenskom trhu zmáknuté podľa mňa najlepšie. Už roky využívam ich vyhľadávač lacných leteniek do USA, kde si viem kliknúť mesto, kontinent či len typ destinácie. Pláž, mesto, hory, párty a podobne. Práve tam som vždy našiel najlacnejšie letenky do Ameriky. Samozrejme, že majú aj klasický vyhľadávač, no ten nevyužívam skoro vôbec a letenky, ktoré sú mimo akcie hľadám na stránkach ako Skyscanner a Momondo. Podobný vyhľadávač má aj Student Agency, no Pelikánový mi príde prehľadnejší.

Ak však nemám konkrétnu destináciu, kam by som chcel letieť, a iba sa potrebujem inšpirovať, nájdem si akciové letenky na Pelikánovi, zvolím kontinent a pozerám, čo je v ponuke. Odporúčam. Nájsť lacné letenky do New Yorku sa vám podarí za pár klikov. Mne sa celkom rýchlo podarilo nájsť letenky do USA z Viedne aj Budapešti s relatívne normálnymi časmi prestupov.

Lety do Ameriky sú celkom dlhé, preto vám všetkými desiatimi odporúčam kúpiť si na cestu takéto nafukovacie vankúše. Stoja do 10 € a nebude vás bolieť krk. O tých prestupoch si ale prečítajte nižšie, je to dôležité. Závisí od toho cena letenky.

Akciové letenky do USA v Student Agency a Pelikán

lacné letenky do new yorku
Spiatočná letenka do New Yorku za 284 € z Viedne na stránke Pelikánu.

Stačí ísť na stránku Pelikánu a hore kliknúť na „Akciové letenky„. V ľavom menu potom zakliknúť buď kontinent „Severná Amerika“ alebo rovno napísať meno mesta, do ktorého chcete letieť, napríkad New York. Lacnejšie to ani nemôže byť. Prečítajte si čo vidieť v New Yorku alebo to, koľko stojí výlet do New Yorku. V marci 2019 som tam strávil celý mesiac a podrobne spísal všetky svoje výdavky od leteniek, bývania, cez stravu až po dopravu a atrakcie. Letenky do USA som mal z Viedne.

Kde kupovať letenky do USA

lacné letenky usa student agency
Plánik na stránke Student Agency.

Letenky do USA bez prestupu

Nezabudnite si však dobre pozrieť časy odletov a hlavne dĺžku prestupov. Pri lacných letenkách bývajú prestupy dlhšie, niekedy musíte tiež v prestupnom meste prespať alebo dokonca zmeniť letisko. Letenky do USA bez prestupu sú z našej časti Európy, žiaľ, veľmi drahé. Priame lety do USA môžete kúpiť z Viedne s Austrian airlines či z Varšavy a Budapešti s LOT airlines, no nikdy nie last minute.


Stránka s akciovými letenkami Secret Flying

Na podobnom systéme funguje aj stránka s akciovými letenkami, Secret Flying (https://www.secretflying.com/). Na Slovensku je menej známa, no dosť často sa tam objavujú letenky aj z Budapešti, Prahy, Viedne a dokonca aj z Bratislavy. Táto stránka sa špecializuje najmä na vyhľadávanie error fares, čo sú chybné ceny leteniek v systémoch. Je to celkom komplikovaný proces, no vám stačí prísť na danú stránku a letenku kúpiť.

Na tejto stránke sa mi veľmi páči to, že vám dá aj odporúčané dátumy priamo s klikateľným odkazom na vyhľadávače. Takto sa mi cez nich podarilo kúpiť spiatočnú letenku na Kubu za menej ako 200 €. Na stránke Secret Flying nájdete viacero leteniek zo zahraničných miest, preto v tej súvislosti odporúčam používať aj Ryanair Fare Finder.

Ako hľadať lacné letenky do USA, kedy kupovať a koľko je "dobrá" cena
Ako hľadať lacné letenky do USA, kedy kupovať a koľko je „dobrá“ cena.

Akciové letenky do USA

Stránka s akciovými letenkami Secret Flying
Stránka s akciovými letenkami Secret Flying.

Ako používať Ryanair Fare Finder na hľadanie lacných leteniek

Možno ste sa teraz pozastavili. Ryanair nelieta do USA. Správne. Avšak, lieta na letiská, z ktorých nájdete najlacnejšie letenky do Ameriky. Na spomínanej stránke vyššie sú lacné letenky do Ameriky z celej Európy. Môžete tak kúpiť letenky do New Yorku z Barcelony a do Barcelony sa prepraviť sami. Na to je ideálny Ryanair Fare Finder, o ktorom som písal v článku ako využiť Ryanair Fare Finder na hľadanie lacných leteniek. Celý proces som zhrnul v tomto videu na YouTube.


Kedy kupovať letenky do USA a kedy sú najlacnejšie

Na otázku kedy sú najlacnejšie letenky do USA sa neodpovedá ľahko. Všetko závisí od sezónnosti. Už vieme, kde ich kupovať, ale kedy? Z pravidla, najnižšie ceny vždy pozorujem v zimnom období mimo Silvestra a Vianoc. Najdrahšie ceny som videl vždy od júna do augusta. Je to preto, že do Ameriky v tom období cestuje veľa Work and Travel študentov. Najviac ušetríte, keď poletíte v mesiacoch január, február, marec, október a november. Najdrahšie sú vždy v máji, júni, júli, auguste a septembri a decembri kvôli Vianociam.

Letecké spoločnosti si tak môžu dovoliť zvýšiť ceny lebo vedia, že zarobia. Pripravil som pre vás zoznam známych miest v USA a cien, za ktoré sa oplatí letenky kupovať. Ak uvidíte cenu podobnú tejto nižšie, letenky ihneď kupujte. Síce nie sú za 10 eur, stále ide o skvelú cenu. Za takúto cenu však určite nebudú letenky do USA bez prestupu.

  • New York pod 399 €
  • Boston pod 399 €
  • Washington D.C. pod 399 €
  • Atlanta pod 399 €
  • Los Angeles pod 450 €
  • San Francisco pod 450 €
  • Las Vegas pod 450 €
  • Miami pod 399 €


Téma leteniek je veľmi obsiahla a verte mi, zamestnanci leteckých spoločností trávia hodiny školeniami a štúdiami, aby zvýšili zisk leteckej spoločnosti čo najviac. Veď predsa len, je to biznis ako každý iný. Letenky sa oplatí sledovať pravidelne a rátať s tým, že ak potrebujete letieť v konkrétny dátum a nie ste až tak flexibilní, zaplatíte viac. Ak ale výlet do USA plánujete s dostatočným časovým predstihom, určite sa vám podarí kúpiť letenky do Ameriky za veľmi prijateľnú cenu.

S láskou, Milan Bez Mapy

 

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.