Kompletný návod ako na letisko Schwechat do Viedne + praktické tipy

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Ako na letisko Schwechat do Viedne z Bratislavy? Letisko sa nachádza iba 18 kilometrov juho-východne od Viedne a ide o pôvodne vojenské letisko. Má tri terminály a patrí medzi najrušnejšie letiská v Európe. Prečítajte si návod, ako na rýchlo dostať na letisko do Viedne.

Ako na letisko Schwechat vo Viedni

ako na letisko Schwechat

NAJČASTEJŠIE OTÁZKY:

Koľko trvá cesta na Schwechat autom? Obyčajne 45 minút
Koľko trvá cesta na Schwechat autobusom? Od 40 minúť až po hodinu, záleží ktorým idete
Ako ďaleko je letisko Viedeň od Bratislavy? 50 kilometrov
Koľko stojí taxík na letisko Viedeň? Zhruba 50 EUR jednosmerne
Koľko stojí autobusový lístol na letisko do Viedne? Od 1 do 15 EUR

Návod ako na letisko Schwechat vo Viedni

  1. Vyberte si, odkiaľ chcete ísť na letisko Schwechat z Bratislavy. Na výber máte z týchto možností: z letiska Bratislava, z autobusovej stanice Mlynské Nivy, z pod Nového mosta a z Einsteinovej v Petržalke.  Ako sa na tieto zastávky dostať z Hlavnej stanice? Prečítajte si pod článkom.
  2. Na stránke busy.sk si pozrite, kedy vám ide autobus. Miesto odchodu dajte to, ktoré potrebujete (letisko Bratislava, AS Mlysnké nivy, Nový most alebo Einstienova, Petržalka) a destináciu napíšte Flughafen Wien. Následne kliknite hľadať. Vyhľadávač vám nájde časy odchodu autobusov na letisko Viedeň.
  3. Vyberte si správny čas alebo prepravcu. Cenu lístka sa dozviete, keď kliknete na tlačidlo KÚP!

ako na letisko Schwechat ako na letisko Schwechat

Cesta na letisko Viedeň trvá zhruba jednu hodinu. Odporúčam vám lístky kúpiť minimálne tri dni dopredu, nakoľko môžu byť vypredané. Lístok stojí často rovnako na mieste u vodiča ako na internete a bežná cena sa pohybuje okolo 7-10 eur jednosmerne. Možné je zakúpiť aj študentský lístok na letisko do Viedne, kde ale musíte mať platný ISIC alebo študentský preukaz.


TIP: Čo v prípade, že let meškal a ja som nestihol autobus do Bratislavy s lístkom, ktorý som mal kúpený?

Aj to sa mi už stalo. Stačí vodičovi vysvetliť, že vám meškalo lietadlo a on vás vezme na palubu, keď uvidí, že lístok máte kúpený.


Praktické info ako sa orientovať v Bratislave na ceste na letisko do Viedne:

  • Ako sa dostanem na Autobusovú stanicu z Hlavnej železničnej stanice? Trolejbusom číslo 210
  • Ako sa dostanem z Hlavnej železničnej stanice na letisko Bratislava? Autobusom č.61 na konečnú, smer letisko.
  • Ako sa dostanem pod Most SNP z Hlavnej železničnej stanice? Električkou č. 1 na zastávku Poštová-Martinus, kde treba prestúpiť na električku č. 8 smer Most SNP
  • Ako sa dostanem na Einsteinovu z Hlavnej železničnej stanice? Autobusom č.93 smer Petržalka, Vyšehradská. Prestúpite na autobus č. 80 na zastávke Zochova, smer. Cintorín Petržalka

Milan Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013

4 COMMENTS

  1. Ahoj.
    Máš skúsenosť s týmto… Dá sa stihnut lietadlo s odletom 6:15 z Viedne s tým, že by som cestoval z BA ranným busom s odchodom o 4:00 z BA? Bus má príchod 5:00 na letisko, gate sa zatvára tuším 30-40minút pred odletom. Mám aj veľku batožinu, ktorú treba začekovať. Vďaka

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.