RYANAIR mobilná aplikácia – recenzia

110,307FansLike
192,643FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

V poslednej dobe využíva smartfóny viac a viac ľudí a mnohé spoločnosti v tom vidia nové spôsoby ako získať nových zákazníkov a predať im svoje produkty oveľa príjemnejším a pohodlnejším spôsobom – priamo cez ich mobily. Nové technológie prinášajú stále viac a viac možností či už pre obchodníkov alebo zákazníkov a jednou z týchto možností sú práve smartfóny, v ktorých vidia spoločnosti veľký potenciál. Najobľúbenejšia európska letecká spoločnosť RYANAIR využila túto príležitosť a vyvinula svoju prvú aplikáciu na predaj leteniek a robenie online check-inov priamo z vášho mobilu z pohodlia kresla. Ja som túto aplikáciu vyskúšal pred mojim letom z Bratislavy do Dublinu a ako fungovala sa dočítate nižšie.

Nová aplikácie od RYANAIR už bola stiahnutá vyše 1 milión krát z Google play aplikácií ľuďmi z celej Európy. Aplikácia vám pomôže naplánovať vašu cestu, môžete zobraziť informácie o lete, prenajať si hotel či auto. Ak máte vytvorené Ryanair konto, aplikácia vám to uľahčí ešte viac tým, že za vás vyplní všetky osobné údaje potrebné na kúpu letenky.

Testoval som verziu č. 2.3 na mojom Asus MemoPad HD7 tablete, model či. ME173X s Android 4.2.2 a 2GB pamäťou RAM.

1. DESIGN & ROZLÍŠENIE

Aplikácia je navrhnutá vo farbách spoločnosti – žltej a modrej. Dizajn sa mi páči a oceňujem jednoduchosť menu – všetko potrebné nájdete rýchlo a jednoducho. Ikona aplikácie zobrazuje logo spoločnosti – harfu a páči sa mi, nakoľko nevyzerá škaredo v menu liste. Nedávno som odinštaloval niektoré aplikácie len pre to, lebo mali škaredú ikonu a nevyzerali dobre na displeji. Našťastie, Ryanair ikona nieje jedna z nich a ikona je hladká s pekným rozlíšením aj na veľkom displeji môjho tabletu. Nové motto Ryanair – Nízke ceny a jednoduchosť plne odpovedá tejto aplikácii.

2. REZERVÁCIA LETENKY

Ak chcete rezerváciu spraviť cez túto aplikáciu, obrňte sa trpezlivosťou. Aj môj tablet s 2GB RAM mal problémy s rýchlosťou, keď vyhľadával ceny leteniek. Samotné vyhľadávanie a porovnávanie cien je trochu nepohodlné, keďže som musel dlhšie čakať kým sa načítajú časy odletov a ceny. Aplikácia vám všetky vybrané odlety zobrazí v rade tak, ako v týždni nasledujú, ako sme navyknutí z webovej stránky. Dĺžka odpovede na kliknutie je však podľa môjho názoru  príliš dlhá a svoje letenky si radšej rezervujte klasicky cez počítač.

3. PLATBA

Po tom, ako ste si vybrali svoju letenku aj s cenou, budete požadovaní vyplniť všetky osobné informácie a číslo kreditnej karty. Všetky nedostatky z predchádzajúceho kroku sú minulosťou a aplikácia tu funguje ako švajčiarske hodinky. Niektorí ľudia však tvrdia, že tu boli presmerovaní na oficiálnu web stránku, kde mali dokončiť svoju platbu – mne sa to nestalo, no ak je to pravda, tak ide o vážny problém, ktorý musí byť odstránený. Aká by bola potom pointa tejto aplikácie?

4. RYANAIR ONLINE CHECK-IN

Podľa nových pravidiel Ryanair, online check-in si môžete spraviť 30 dní pred odletom ak si rezervujete aj sedadlo na ktorom chcete sedieť. Ak si za sedadlo nechcete priplatiť, môžete si spraviť check-in len 7 dní pred odletom s tým, že vám bude sedadlo pridelené automatiky. Ja som robil check-in 7 dní pred odletom a nezaznamenal som žiadne vážne problémy s priebehom aplikácie. Je to porovnateľné s webovou stránkou – vyplníte osobné údaje a bude vám vydaná palubná vstupenka, ktorá ostane uložená v aplikácii odkiaľ ju môžete offline zobraziť.

5. BOARDING PASS

Mobilný boarding pass od Ryanair vyzerá pekne a vzbudí vo vás pocit, že letíte s inou, ako nízko-nákladovou spoločnosťou. Nájdete na ňom dôležité informácie ako číslo sedadla či čas, kedy musíte nastúpiť do lietadla či čas, kedy odlietate. Najdôležitejší ke kód, ktorý vám pred vstupom do lietadla oskenuje pracovník letiska. Pevne verím, že bude čoskoro stále viac a viac letísk, kde môžete tento elektronický boarding pass využiť.

Zavedením aplikácie pre múdre telefóny sa Ryanair priblížil svojim zákazníkom a dal im nové možnosťi nákupu leteniek a zjednodušil cestovanie zavedením elektronických palubných vstupeniek. Naneštastie, stále je mnoho letísk, kde tieto vstupenky využiť nemôžete a musíte prísť s papierovou, vytlačenou verziou aby vám bolo umožnené nastúpiť do lietadla. Nemyslím si, že táto aplikácia prinesie Ryanairu viac zákazníkov, no jednoznačne uľahčí cestovanie tým, ktorí s nimi lietajú pravidelne. Urobenie online checki-inu je rýchle a bez problémov a ušetrí zákazníkom mnoho času, no na samotnú kúpu leteniek zatiaľ odporúčam navštíviť oficiálne stránky nakoľko v tomto aplikácia zaostáva.

ČO SA MI PÁČI NA RYANAIR APLIKÁCII

 • rýchle reakcie
 • pekný, hladký design a pekná ikona
 • jednoduché používateľské rozhranie
 • online check-in
 • offline uloženie boardingpassu
 • môžete sa prihlásiť do svojho konta

ČO SA MI NEPÁČI NA RYANAIR APLIKÁCII

 • pomalá vo vyhľadávaní leteniek
 • presmerovanie na web stránku keď si chcem rezervovať hotel alebo auto
 • nemožnosť založiť Ryanair konto

Aplikácia má pár chýb, no verím že ich Ryanair developeri čoskoro opravia a tak vytvoria pohodlnú aplikáciu, ktorá spraví cestovanie s touto leteckou spoločnosťou oveľa pohodlnejšie a jednoduchšie. Pamätám si jeden výrok – život nieje komplikovaný, len ľudia si ho komplikujú – a to je presne to, čomu sa snaží Ryanair vyhnúť. Ryanair mobilná aplikácia má vysoký potenciál, ktorý spoločnosť zabezpečí tým, že odstráni drobné chybičky krásy.

Máte vlastné skúsenosti s používaním tejto aplikácie? Podeľte sa s nimi v komentároch pod článkom.

Milan Bardun – pretože cesta je cieľ

4 COMMENTS

 1. Chcela by som sa opýtať či stačí mať pri cestovaní stiahnutý boarding pass stiahnutý v mobile v pdfku ako mi prišiel na mail alebo musím mať vyslovene aplikáciu ryanair? Díky 🙂

 2. Ahoj, ta appka urcite funguje dobre ? Najma ma zaujima, ked sa chceknem ci naozaj boarding pass zostane offline ulozeny. Predsa len datovy roaming je drahy a nie vsade na letisku je wifi. A ak si to skusal : ked na jednu rezervaciu su 2, funguje to korektne ? Dakujem za info

  • Ahoj, vo vacsine pripadov ostava boarding pass, no odporucam si ho aj stiahnut ako pdf do telefonu – ak bude kod viditelny, nacita aj pdfko. Mne aplikacia fungovala v pohode a viem si s nou predstavit normalne fungovat – nie vsak kupovat letenky. Ale na ckeckin perfektna.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.