Ako sa vyrovnať s rozchodom mi ukázalo túlanie po svete

Mapa sveta je nesprávna a kontinenty ukazuje zle. Prečo ale?

Mapa sveta je nesprávna a kontinenty ukazuje zle. Viete prečo? Lebo zem je guľatá. Tento článok je súčasťou článkov zo série "Milan búra mýty",...

Trápi vás stratený kufor na letisku? Tipy ako predísť strate batožiny

Stratený kufor na letisku dokáže pokaziť celú dovolenku, hoci letecká spoločnosť za to nemôže. Neveríte? Čítajte ďalej. V dnešnom článku mám pre vás tipy...

Kam idú výkaly z toalety v lietadle, keď spláchnem? Milan búra mýty

Toalety v lietadle sú jedna veľká záhada. Viete, kam ide obsah toalety v lietadle, keď spláchnem? Nie, nepadajú ľuďom na hlavy a do bazénov,...

Sú piloti v Ryanair neskúsení a nevedia lietať? Milan búra mýty

Sú piloti v Ryanair neskúsení? Ľudia tvrdia, že nebudú lietať s Ryanairom, že to je najhoršia letecká spoločnosť v Európe. Toto je nový diel...

Ako na cestovanie počas Ramadánu a rady ktoré sa zídu

Cestovanie počas Ramadánu má svoje výhody aj nevýhody. Spomeniem ich nižšie, no veľa z nás má z cestovania počas Ramadánu zbytočný strach. Ja som...

Zlé meno na letenke (obvykle) nebýva problém, ako ho opraviť?

Zlé meno na letenke nebýva až taký problém. Ja už som prestal počítať, koľkokrát som si kúpil letenku so zlým menom alebo preklepom. Keď...
66,358FansLike
134,387FollowersFollow
81,644FollowersFollow

Ako sa vyrovnať s rozchodom je dobrá otázka. Každý to prežíva inak a každý robí rôzne veci, aby jednoducho zabudol. Ja cestujem. Je to inak liek na všetko – odporúčam. Rozchody sú druhá najhoršia vec na svete ale keď je konečne po tom a ty si „over“, zamyslíš sa nad tým, či to všetko trápenie nebolo zbytočné. Bolo. Je to mrhanie energiou, no bohužiaľ, aj ja som človek. No naspäť k téme. Počas dlhodobého cestovania som prišiel na to, ako sa vyrovnať s rozchodom v piatich krokoch.

Ako sa vyrovnať s rozchodom ma naučilo cestovanie po svete

Ako sa vyrovnať s rozchodom
Na havajských vlnách človek zabudne na všetky problémy

Časový posun je najlepší liek. Vďaka nemu sa budeš cítiť riadne trápne.

Ak sa chceš vyrovnať s rozchodom, choď čo najďalej. Ja tento článok píšem na Havaji. Časový posun je mínus 11 hodín, čo je riadna vec. Aktuálne tu je 19:40, utorok večer. Doma na Slovensku je streda, 6:40 ráno. No ale čo má časový posun spoločné so zabudnutím na toho, kvôli komu vlastne cestuješ? Nuž, keď máš jednu z tých slabých chvíľok a pošleš tú debilnú správu typu „prídi za mnou“ odpoveď tak skoro nedostaneš. Je dosť pravdepodobné, že dotyčná osoba spí (alebo sa zabáva s niekym v bare…hm, počkať, čo?!!!!). Článok, ktorý som napísal hneď po rozchode mal veľkú čítanosť.

Keď už konečne odpoveď dorazí uprostred noci, keď spíš a ty čumíš na tých osem písmenok, ktoré vravia „neprídem“, nabudúce si tri krát rozmyslíš, či niečo také napíšeš. Jediné, čo z toho máš je trápny pocit. Načo to bolo dobré? Ako sa vyrovnať s rozchodom? Zmeň lokál.

Vzdialenosť je krutá. Chceš sa ísť znova strápniť, tak si za to poriadne zaplať

Nuž, poznáš to. Proste ideš k tým dverám a zazvoníš. Chceš sa porozprávať? Poď sa prejsť. Proste celé zle. Nemáš v sebe kúsok úcty a stále sa budeš podliezať aj keď vieš, že je koniec. Ani mŕtveho psa už neoživíš. Vzťah nie je Ježiš a nevstane z mŕtvych. Keď si preč tých poondených 16 tisíc kilometrov, asi si to tri krát rozmyslíš, či si kúpiš tú osemsto eurovú letenku z exotiky do zasneženej Bratislavy, len pre to, aby ti niekto pred nosom zatvoril dvere. Že?

Nové podnety, drogy a alkohol. To všetko teraz môžeš

Predstav si to, si ďaleko a môžeš všetko. Klin sa klinom vybíja a to je svätá pravda, ktorá funguje. Vo svete ťa čakajú nové podnety a nové zážitky a ty proste nemáš čas myslieť na niekoho, kto nemyslí na teba. Môžeš brať drogy, piť alkohol alebo mať rozum a ísť sa jednoducho prejsť po pláži. Ten oceán na ktorý pozeráš je tak veľký, že keď si to snažíš predstaviť, rozbolí ťa hlava. Choď radšej spať a prídeš na to, ako sa vyrovnať s rozchodom.

TIP: Prečítaj si zoznam vecí, ktoré som musel obetovať kvôli dlhodobému cestovaniu

Noví ľudia ti pripomenú, že tvoj vzťah nebol v ničom výnimočný

Asi to už trochu preháňam a snáď to nebude čítať osoba, kvôli ktorej vznikol tento článok. Už som ako Taylor Swift – rozišla sa s frajerom, napísala o tom pesničku a vyhrala Grammy. Hm, no ale kliky sú kliky. Na svete je toľko ľudí, ktorých ešte stretneš a keď sa dáš s nimi do reči zistíš, že si tým všetkým prešli aj oni. Aj horším. Proste rozchod, omg, noačo. Aj keď áno, každého rozchodu je škoda, hlavne vtedy, keď si spomenieš, aké to bolo kedysi. No vzťah neťaháme ďalej len pre to, že kedysi fungoval. Kto to tak robí zrejme očakáva, že sa niečo zmení. N-e-z-m-e-n-í.

No a nakoniec, aj tak ti je teraz lepšie

Ak si mysílš, že tvoj život bez bývalého partnera nemá cenu, kukni jeho Instagram a potom sa pozri na ten svoj. Ty sa viac bavíš, ty navštevuješ exotické miesta, ty ochutnávaš exotické jedlá a vstávaš v pondelok o desiatej ráno. Zatiaľ čo jemu alebo jej sneží v Bratislave na hlavu po ceste do práce.

Tento článok ber s nadhľadom. Samozrejme, že rozchody nie sú dobré a každý, kto si nejakým prešiel (čiže každý) si aspoň raz zaželal, aby sa to všetko dalo vrátiť späť. Nedá sa a to je dobré. Každý jeden bod, ktorý som tu opísal som napísal z vlastnej skúsenosti, no nebolo by predsa len lepšie, ak by cestoval so mnou niekto, na kom mi záleží? A nemusí to byť ani bývalý partner či partnerka. Avšak, pri otázke ako sa vyrovnať s rozchodom, každý jeden tento bod pomáha.

Milan „Bez Mapy“ Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.