Ako zarobiť peniaze na internete? Nepracovať pre peniaze

Trápi vás stratený kufor na letisku? Tipy ako predísť strate batožiny

Stratený kufor na letisku dokáže pokaziť celú dovolenku, hoci letecká spoločnosť za to nemôže. Neveríte? Čítajte ďalej. V dnešnom článku mám pre vás tipy...

Kam idú výkaly z toalety v lietadle, keď spláchnem? Milan búra mýty

Toalety v lietadle sú jedna veľká záhada. Viete, kam ide obsah toalety v lietadle, keď spláchnem? Nie, nepadajú ľuďom na hlavy a do bazénov,...

Sú piloti v Ryanair neskúsení a nevedia lietať? Milan búra mýty

Sú piloti v Ryanair neskúsení? Ľudia tvrdia, že nebudú lietať s Ryanairom, že to je najhoršia letecká spoločnosť v Európe. Toto je nový diel...

Ako na cestovanie počas Ramadánu a rady ktoré sa zídu

Cestovanie počas Ramadánu má svoje výhody aj nevýhody. Spomeniem ich nižšie, no veľa z nás má z cestovania počas Ramadánu zbytočný strach. Ja som...

Zlé meno na letenke (obvykle) nebýva problém, ako ho opraviť?

Zlé meno na letenke nebýva až taký problém. Ja už som prestal počítať, koľkokrát som si kúpil letenku so zlým menom alebo preklepom. Keď...

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free a ako vzniklo? Milan búra mýty

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free? Úspory, ktoré získate z bezcolných nákupov, závisia vo veľkej miere od toho, čo kupujete a kde to kupujete....
66,358FansLike
134,387FollowersFollow
81,644FollowersFollow

Ako zarobiť peniaze na internete? To je otázka za milión. Ak by na ňu existovala jednoznačná odpoveď, nemal by kto blokovať rožky v potravinách alebo šoférovať električku v piatok večer do mesta. Avšak, dá sa to. Keď som v roku 2013 založil cestovateľský blog Bez Mapy, ani vo sne by mi nenapadlo, že sa ním a prácou na internete budem o pár rokov živiť. Čo som spravil inak? Nič.

Ako zarobiť peniaze na internete?

Prestať pracovať za peniaze. Minule som sa nad tým zamýšľal. Celé dni trávim písaním článkov, strihaním videí a plánovaním príspevkov na Facebook Cestujeme bez mapy. Koľko z toho mám zaplatené? Takmer nič. Prečo to ale robím? Lebo nemyslím na peniaze ale na výsledok. Vidím to, ako článok, ktorý napíšem na internete ľudia na Faceooku okomentujú, vidím to ako ho čítajú a zdieľajú. Vidím to, ako prichádzajú na moju stránku. V júli boli blogy Bez Mapy zobrazené takmer 40 000 krát.


TIP: Celý postup ako zarábať na blogu som zhrnul v jednej zo svojich kníh s názvom Bloger ako zamestnanie. 


ako zarobiť peniaze na internete
Hľadanie nápadov na pracovnom stretnutí. Autorka fotografie: Veronika Príbelová.

A tak to robím dookola. No a potom príde niekto, kto mi za článok či video zaplatí. Cieľom úspechu je nerobiť to pre peniaze, ale nastaviť si iné ciele a peniaze prídu. Ak to budeš robiť dobre a vytrvalo, nemáš a čoho báť. Preto je dobré mať zo začiatku stabilnú prácu tak, ako som mal kedysi ja. Bol to ideálny čas na rozbehnutie môjho biznisu, kde som sa nemusel báť riskovať.

Influencer marketing je na vzostupe

Mal som jedno šťastie. Začal som sa rýpať v možnostiach stať sa influencerom už v roku 2013, keď nikto z nás ešte nemal poriadny Instagram účet. Ľudia namiesto toho aby fotili seba ako jedia fotili iba to jedlo. A to bola chyba. Dnes je to naopak, všetci fotia seba a o jedle to už vôbec nie je. V roku 2013 pojem cestovateľský blog v Slovenčine takmer neexistoval a boli na Slovensku asi tri. Využil som dieru na trhu.

Čo spravíš pred tým, než si rezervuješ hotelovú izbu? Prečítaš si recenzie. Čo spravíš pred tým, než sa rozhodneš ísť na zipline? Pozrieš si videá ako to vyzerá. Aby som to uviedol na správnu mieru – firmy neplatia za dobré recenzie. Firmy platia za to, aby si niekto vyskúšal ich produkt a ukázal, ako ho používa.

Príklad influencer marketingu:

Čo je influencer marketing?

Nikoho už nezaujímajú super modelky, celebrity či speváci. Dnes sú na vzostupe bežní ľudia, ktorí robia bežné veci. Prečo? Lebo s v nich ostatní vidia. Keď som ja obyčajný chalan z Bratisky, prečo by iný obyčajný chalan z Bratisky nemohol zarábať na internete? Keď vidím niekoho, kto má bežný život ako niečo robí a dosiahol to, chcem to aj ja. Keď to dokázal on, dokážem to aj ja bez toho, aby som bol celebrita. Toto je influencer marketing.

Môja časová os zarábania na internete vyzerá takto:

2013: Počas štúdia na výške som založil cestovateľský blog. Len tak.
2014: Počas štúdia som aj cestoval za peniaze z brigád, aby som mal o čom písať.
2016: Hneď ako sa za tri roky zaradil medzi najčítanejšie cestovateľské blogy na Slovensku, začal som na webe predávať reklamný priestor.
2016: Napísal som eBooky a začal robiť workshopy.
2017: Otvoril som eShop a začal predávať eBooky a fyzické produkty.
2018: V predaji fyzických produktov som sa nenašiel a rozhodol sa sústrdiť na online.
2019
: Prišla éra Instagramu. Väčšina spoluprác sa presunula sem.
2020:
„Vďaka“ pandémii sa značky ešte viac presunuli na online, čo posililo moju pozíciu na Instagrame. Stal som sa ambasádorom značky Huawei pre Slovensko.
2021
: Instagram je zabehnutý, obzerám sa po ďalšej sociálnej sieti. eBooky a PR články na blogu zapadli prachom.
2022
: Tancujem na Tiktoku =D


TIP: Celý postup ako zarábať na blogu som zhrnul v jednej zo svojich kníh s názvom Bloger ako zamestnanie. 


Samozrejme, že tu môžem napísať tento zoznam toho, ako zarobiť peniaze na internete, ktorý nájdeš hocikde inde:

Rada na záver: Vymysli niečo originálne. Blogy budú čoskoro pasé.


Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013

Autorka titulnej fotografie: Veronika Príbelová.

Uložiť Uložiť Uložiť

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

1 comment

  1. Pekný článok. Pre mňa je internet zlatou baňou, ktorá ponúka nespočet možností ako zarobiť peniaze. Trošku som pátrala po internete a prečítala som si zaujímavý článok, v ktorom som zistila, že sa dá prísť k zaujímavým zárobkom vďaka obchodovaniu na burze. Môžno to niekoho taktiež zaujme.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.