Môj Google AdSense zárobok € za jeden rok, štatistiky a vyhodnotenie
4.2 (84%) 5 votes

Aký je môj Google AdSense zárobok za jeden rok? Rozhodol som sa zverejniť konkrétnu sumu, screenshoty a dáke moje myšlienky k tomu, či sa zarábanie cez Google AdSense oplatí, alebo nie. Vždy, keď nájdem článok o tom, ako zarábať cez internet, Google AdSense patrí medzi prvé body. Znie to ideálne, máš web, dáš naňho reklamu a banka sa ide zblázniť. A ty tiež, lebo ti chodia peniaze samé od seba. Ako je ale zarábanie cez Google v skutočnosti a koľko si môžeš zarobiť?

Google AdSense zárobok: Je zarábanie cez Google výhodné?

Ak nevieš, čo je Google AdSense, ide o tie blikacie reklamy kade tade na webe, ktoré ukazujú to, čo si nedávno gúglil.

Google AdSense zárobok
Dá sa uživiť s Google AdSense?

Pri mojej aktuálnej návštevnosti webu, zhruba 35 až 50 000 zobrazení mesačne, mi Google AdSense za jeden rok zarobil niečo vyše 520 €. To vychádza na cca 45 € za mesiac. Ono, je to veľmi nepravidelné. Niektorý mesiac zárobok vyskočí na stovku, iný sa drží okolo dvacky. Závisí to hlavne od toho, či ľudia na reklamy aj reálne klikajú – nie len od toho, či sa zobrazujú. Za zobrazenie Google platí naozaj málo – rátajú sa kliky.

TIP: Prečítaj si, ako vystaviť faktúru pre Google za AdSense a aj to, ako tento zárobok priznať štátu. Vedel si, že z neho nemusím platiť daň?

Kliky na Slovensku nie sú veľmi dobre platené a viac dostanem za to, keď mi na reklamu klikne niekto z Ameriky, Kanady či Austrálie. No a tu je problém – ja píšem po Slovensky, na moju stránku sa z týchto krajín dostane naozaj veľmi málo ľudí a na 100% to bude Slovák, ktorý tam žije. Ak by som mal blog po anglicky, pri rovnakej návštevnosti by bol môj zárobok cez Google AdSense dvojnásobný. 


TIP: Zarábanie na blogu ani zďaleka nie je zarábanie cez Google AdSense. Čo tvorí hlavné gro môjho mesačného príjmu, čo mi zarába viac a čo menej, si prečítaj v eBooku „Bloger ako zamestnanie.“


Google AdSense zárobok
Google AdSense zárobok

Kedysi to bolo viac, v priemere stovka mesačne. Reklamy som však veľmi obmedzil a naďalej obmedzujem. Viac ma zaujíma kvalitný obsahový marketing, než bannerová reklama. Prečítaj so výhodnejších spôsoboch, ako zarobiť na internete.

Zarábanie cez Google AdSense

Moje vyhodnotenie a odpoveď na otázku, či budem so zarábaním s Google AdSense pokračovať aj v budúco roku:

Reklamy na webe som obmedzil a znížil asi o 30%. Predsa len, nevyzerá to dobre. Z toho dôvodu ide krivka zhruba od polovice roka nižšie. Pri sume plus, mínus 500 € ročne sa mi to veľmi neoplatí, no takto si web zarobí sám na seba. Mať web stránku nie je zadarmo – ročne platím hosting aj doménu, plus sem tam treba robiť rôzne technické úpravy, ktoré ja neviem. Mám super skúsenosti s firmou NadupanýWeb, ktorým napíšem vždy, keď potrebujem niečo konkrétne spraviť na webe, čo neviem.

V budúcom roku teda reklamy úplne neodstránim a porovnám si zárobky s týmto rokom. Finálne rozhodnutie padne o rok neskôr a vtedy sa rozhodnem, či reklamy odstránim úplne, alebo obmedzím ešte viac.

"Klíma v kancli nebola pre mňa. V roku 2016 som dal výpoveď a začal podnikať. Cestovateľský blog Bez Mapy sa stal mojim zamestnaním na plný úväzok. Lacné cestovanie ma neberie. Moja parketa je destinačný marketing. Píšem o zážitkoch a dobrodružstve. - Milan Bardún (26)

10 KOMENTÁRE

  1. No na slovenských weboch sa AdSense skoro neopláca. Experimentujem teraz z US IT webmi ktoré sú veľmi niche špecifické. Známi má tak zisk cca 4000 kč mesačne na webe s dennou návštevnosťou cca 60 UIP :)

Čo si myslíš ty?