Môj Google AdSense zárobok € za jeden rok, štatistiky a vyhodnotenie

107,392FansLike
190,436FollowersFollow
108,606FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer na Slovensku podľa Forbes.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Aký je môj Google AdSense zárobok za jeden rok? Rozhodol som sa zverejniť konkrétnu sumu, screenshoty a dáke moje myšlienky k tomu, či sa zarábanie cez Google AdSense oplatí, alebo nie. Vždy, keď nájdem článok o tom, ako zarábať cez internet, Google AdSense patrí medzi prvé body. Znie to ideálne, máš web, dáš naňho reklamu a banka sa ide zblázniť. A ty tiež, lebo ti chodia peniaze samé od seba. Ako je ale zarábanie cez Google v skutočnosti a koľko si môžeš zarobiť?

Google AdSense zárobok: Je zarábanie cez Google výhodné?

Ak nevieš, čo je Google AdSense, ide o tie blikacie reklamy kade tade na webe, ktoré ukazujú to, čo si nedávno gúglil.

Google AdSense zárobok
Dá sa uživiť s Google AdSense?

Pri mojej aktuálnej návštevnosti webu, zhruba 35 až 50 000 zobrazení mesačne, mi Google AdSense za jeden rok zarobil niečo vyše 520 €. To vychádza na cca 45 € za mesiac. Ono, je to veľmi nepravidelné. Niektorý mesiac zárobok vyskočí na stovku, iný sa drží okolo dvacky. Závisí to hlavne od toho, či ľudia na reklamy aj reálne klikajú – nie len od toho, či sa zobrazujú. Za zobrazenie Google platí naozaj málo – rátajú sa kliky.

TIP: Prečítaj si, ako vystaviť faktúru pre Google za AdSense a aj to, ako tento zárobok priznať štátu. Vedel si, že z neho nemusím platiť daň?

Kliky na Slovensku nie sú veľmi dobre platené a viac dostanem za to, keď mi na reklamu klikne niekto z Ameriky, Kanady či Austrálie. No a tu je problém – ja píšem po Slovensky, na moju stránku sa z týchto krajín dostane naozaj veľmi málo ľudí a na 100% to bude Slovák, ktorý tam žije. Ak by som mal blog po anglicky, pri rovnakej návštevnosti by bol môj zárobok cez Google AdSense dvojnásobný. 


TIP: Zarábanie na blogu ani zďaleka nie je zarábanie cez Google AdSense. Čo tvorí hlavné gro môjho mesačného príjmu, čo mi zarába viac a čo menej, si prečítaj v eBooku „Bloger ako zamestnanie.“


Google AdSense zárobok
Google AdSense zárobok

Kedysi to bolo viac, v priemere stovka mesačne. Reklamy som však veľmi obmedzil a naďalej obmedzujem. Viac ma zaujíma kvalitný obsahový marketing, než bannerová reklama. Prečítaj so výhodnejších spôsoboch, ako zarobiť na internete.

Zarábanie cez Google AdSense

Moje vyhodnotenie a odpoveď na otázku, či budem so zarábaním s Google AdSense pokračovať aj v budúco roku:

Reklamy na webe som obmedzil a znížil asi o 30%. Predsa len, nevyzerá to dobre. Z toho dôvodu ide krivka zhruba od polovice roka nižšie. Pri sume plus, mínus 500 € ročne sa mi to veľmi neoplatí, no takto si web zarobí sám na seba. Mať web stránku nie je zadarmo – ročne platím hosting aj doménu, plus sem tam treba robiť rôzne technické úpravy, ktoré ja neviem. Mám super skúsenosti s firmou NadupanýWeb, ktorým napíšem vždy, keď potrebujem niečo konkrétne spraviť na webe, čo neviem.

V budúcom roku teda reklamy úplne neodstránim a porovnám si zárobky s týmto rokom. Finálne rozhodnutie padne o rok neskôr a vtedy sa rozhodnem, či reklamy odstránim úplne, alebo obmedzím ešte viac.

23 COMMENTS

 1. Tak páni a dámy. Prekonal som hranicu 300 a stúpa. Ale ruka v ruke s návštevnosťou. Vyššie som spomínal moj web radvarim sk a mate pravdu. Tu zdochol pes. Expandujem do DE krajin a tam je 6 násobok za klik v priemere. A brutálne veľa robí SEO.
  Nechal som to na google aby určil reklamy. Už to budem ale mazať lebo je plný.

 2. Ahoj Milan,

  prečítal som si tvoj článok vyššie a musím súhalsíť aj s tvojím komentármi k návštevníkom. Zarábať na AdSense je strašne neprofitabilné. Google alebo teda jeho služba AdSense poskytuje pre Slovenských publisherov minimálny zisk.
  No odporúčam ti prečítať tento článok:
  https://adscapital.sk/ako-zarobit-v-adsense-viac-7-sposobov-zvysit-zisk/

  Nájdeš tam spôsoby a novú spoločnosť, ktorá optimalizuje reklamy na základe umelej inteligencie. Zisk je potom o 250% až 400% väčší. Následne sa za pomoci, už spomínanej umelej inteligencie zvyšuje zisk psotupne každým mesiacom.
  Odporúčam ti to vyskúsať.

   • Ďakujem fakt za veľmi rýchlu odpoveď.
    No drobné by som to nenazval.
    Mál som podobnú návštevnosť ako ty teraz a zarábal som priblžne 250 až 300 dolárov mesačne. Dnes je tomu 1500 dolárov mesačne.
    Oveľa lepšie čo?

    Google AdSense ťa zrejme odradil, ale táto služba je „kilometre vzdialená“ od AdSense. Ale aj tak ďakujem za ponechanie komentáru 😀
    Nech sa ti darí..

 3. V adsense sú úplne smiešne nízke čiastky za klik. Ak by natom chcel niekto serioznejšie zarábať tak potrebuje desiatky tisíc návštev denne. Ono napr. na iných trhoch DE, UK, US apod. – je úplne normálne že ceny za klik sú 3 až 4 a viac krát vyššie a to je ptm už o niečom inom. Ale tak zas treba brať do úvahy, že tam sú aj iné životné náklady v daných krajinách 🙂

  • Ano, tam si potom treba zvazit, ci je zarabanie cez google adsense pre teba zaujimave aspon z hladiska, ze sa zaplatia naklady na hosting a domenu..ja to zvazujem a neviem sa rozhodnut 😀

 4. Ahoj, zaujímavý článok. 🙂 Mám magazín o zdravej výžive, ktorý som monetizoval prostredníctvom affiliatu (cca 130 eur mesačne). Avšak pri cca 40 – 50 tis zobrazeniach som sa rozhodol neefektívne kampane odstrániť a nasadiť AdSense. Po cca 1 – 2 mesačnom optimalizovaní, testovaní a využívaní „natívnych formátov“ (myslím tie – podobné články atď.) sa mi podarilo príjmy z AdSense dostať na slušných 240 € mesačne. Affiliate príjmy klesli len na cca 100 eur / mesačne. Ale na druhú stranu ma troška hnevá, že sú tam aj bullshit reklamy na bullshit produkty (niektoré musím blokovať).

   • Už som dávnejšie rozmýšľal, či to nahodím aj ja. Ale ja mam denne max 20 zobrazení. Ked pridám článok tak je to oveľa viac. Ale asi to skúsim 🙂 Mne sa veľmi páči tvoj eshop. Niečo by som v budúcnosti chcel aj ja niečo vytvoriť alebo navrhnúť a predávať to.

    • To zarábanie cez Google AdSense sa fakt moc neoplatí kvôli tým pár centom. Skôr by som ti odporučil začať písať anglický blog na rovnakú tému, tam by tie výnosy po čase mohli byť zaujímavé.

 5. No na slovenských weboch sa AdSense skoro neopláca. Experimentujem teraz z US IT webmi ktoré sú veľmi niche špecifické. Známi má tak zisk cca 4000 kč mesačne na webe s dennou návštevnosťou cca 60 UIP 🙂

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.