Recenzia Preply, aplikácie na učenie jazykov online s certifikátom

Trápi vás stratený kufor na letisku? Tipy ako predísť strate batožiny

Stratený kufor na letisku dokáže pokaziť celú dovolenku, hoci letecká spoločnosť za to nemôže. Neveríte? Čítajte ďalej. V dnešnom článku mám pre vás tipy...

Kam idú výkaly z toalety v lietadle, keď spláchnem? Milan búra mýty

Toalety v lietadle sú jedna veľká záhada. Viete, kam ide obsah toalety v lietadle, keď spláchnem? Nie, nepadajú ľuďom na hlavy a do bazénov,...

Sú piloti v Ryanair neskúsení a nevedia lietať? Milan búra mýty

Sú piloti v Ryanair neskúsení? Ľudia tvrdia, že nebudú lietať s Ryanairom, že to je najhoršia letecká spoločnosť v Európe. Toto je nový diel...

Ako na cestovanie počas Ramadánu a rady ktoré sa zídu

Cestovanie počas Ramadánu má svoje výhody aj nevýhody. Spomeniem ich nižšie, no veľa z nás má z cestovania počas Ramadánu zbytočný strach. Ja som...

Zlé meno na letenke (obvykle) nebýva problém, ako ho opraviť?

Zlé meno na letenke nebýva až taký problém. Ja už som prestal počítať, koľkokrát som si kúpil letenku so zlým menom alebo preklepom. Keď...

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free a ako vzniklo? Milan búra mýty

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free? Úspory, ktoré získate z bezcolných nákupov, závisia vo veľkej miere od toho, čo kupujete a kde to kupujete....
66,358FansLike
134,387FollowersFollow
81,644FollowersFollow

Aplikácie na učenie jazykov online sú dnes veľmi populárne, hlavne v tomto čudnom post pandemickom svete, kde sa dá takmer všetko vybaviť cez internet online. Pamätám si ten deň presne. Bol som s kamarátmi v Maspalomas na Gran Canarii a medzi jednou a druhou párty som si išiel odpočinúť na hotel, kde som bezducho prepínal storky na Instagrame. Za každou štvrtou storkou je vždy reklama a jedna z nich bola na Preply, aplikáciu na učenie sa jazykov.

K španielčine som sa chcel vrátiť už dávno, tak som si povedal, že to skúsim. Asi to bolo znamenie, keďže som sa v tom čase nachádzal v Španielsku. Kedysi som sa tiež učil španielčinu v jazykovej škole LaLatina v Bratislave, tu si prečítajte moju recenziu LaLatina jazykovej školy. Poznámka: Toto nie je sponzorovaný článok. S Preply som natoľko spokojný, že som sa ho rozhodol o nich napísať sám od seba.

Tu vám prikladám registračný link so zľavovým kódom, vďaka ktorému dostanete na prvý hodinu zľavu 70% a ja kredit na ďalšie hodiny jazyka online.

Kliknúť pre zľavu 70% na kurzy jazyka online
Kliknúť pre zľavu 70% na kurzy jazyka online
Recenzia Preply, aplikácie na učenie jazykov online s certifikátom
Recenzia Preply, aplikácie na učenie jazykov online s certifikátom

Recenzia Preply, aplikácie na učenie jazykov online s certifikátom

V tejto recenzii sa dozviete:

  • Aké jazyky sa môžete učiť online cez Preply,
  • prečo Preply nie je Duolingo,
  • ako získať jazykový certifikát online,
  • koľko stojí hodina učenia sa jazyka cez internet,
  • ako za tieto hodiny zaplatíte,
  • a ako si vybrať dobrého lektora.
Ako získať jazykový certifikát online? Cez aplikáciu Preply.
Ako získať jazykový certifikát online? Cez aplikáciu Preply.
Recenzia Preply, aplikácie na učenie jazykov online s certifikátom
Recenzia Preply, aplikácie na učenie jazykov online s certifikátom

Aký jazyk sa viete učiť online cez Preply a prečo to nie je ako Duolingo

S Preply sa viete online učiť jazyk akýkoľvek. Nemčinu, angličtinu, španielčinu, ruštinu, francúzštiu, portugalčinu…podľa mňa aj čínštinu. A dokonca aj matematiku som minule videl, že pribudla =) Preply nie je aplikácia na štýl Duolingo, kde si klikáte jednotlivé levely.

V Preply sa učím jazyk so skutočným lektorom, rozprávame sa cez kameru a robíme rôzne zadania, ktoré lektor sám pripraví. Zadania sú priamo v aplikácii. Síce s Duolingo nemám veľa skúseností, príde mi to ako lepší spôsob učenia sa jazykov, keďže som v kontakte so skutočnou osobou, ktorá ma učí jej rodný jazyk. Verím, že sa tak naučím aj správny prízvuk.

Koľko stojí hodina výučby jazyka online na Preply?

Cenu za hodinu učenia jazykov online si nastavujú lektori sami. Na španielčinu či angličtinu som videl množstvo cien, kde Venezuelci si pýtajú dva doláre za hodinu, Američania a Španieli niekedy aj štyridsať. Je to len o tom, koľko ste ochotní vy zaplatiť.

Ja som sa rozhodol ísť zlatou strednou cestou a vedel, že za hodinu nechcem platiť viac ako pätnásť dolárov. To bol základ môjho filtra. Ak by som platil Venezuelcovi dva doláre, mal by som pocit, že ho zdieram. Ak by som platil Američanovi tridsať, zdieral by on mňa, haha. Ale to je len môj názor.

Ako sa platí za hodiny jazyka online na Preply?

Je potrebné si zaplatiť balíček hodín, ktorý sa obnovuje na mesačnej báze. Na výber je z viacerých možností podľa toho, koľko hodín chcete absolvovať každý týždeň. Balíček sa dá pozastaviť alebo zrušiť a neminuté hodiny presunúť na nového lektora alebo vrátiť na kartu. To som ale neskúšal, keďže som so svojou lektorkou Stefaníou veľmi spokojný.

Koľko stojí hodina výučby jazyka online na Preply?
Koľko stojí hodina výučby jazyka online na Preply?

Toto hore je len príklad cenníka, aký má moja lektorka španielčiny z Argentíny. Tá vaša môže mať úplne iné ceny, no princíp kupovania balíčkov je pre každého lektora rovnaký. Po zaplatení sa otvorí kalendár, kde si môžete rezervovať hodiny tak ako a kedy potrebujete. Lekcie prebiehajú priamo cez aplikáciu alebo web Preply. Odporúčam používať priamo web, cez ich aplikáciu to niekedy blbne a všetko nefunguje tak ako má.

Ako si vybrať dobrého lektora cudzích jazykov na Preply?
Ako si vybrať dobrého lektora cudzích jazykov na Preply?

Ako si vybrať dobrého lektora cudzích jazykov na Preply?

Urobte to čo ja. Vyberte si jazyk, ktorý sa chcete učiť. Hovorím si, že chcem vedieť juhoamerickú španielčinu – v nastaveniach filtrov som si vyklikal Argentínu a zvolil lektora, ktorý je native – to znamená, že španielčina je jeho rodný jazyk.

Výber filtra dal zoradiť lektorov podľa hodnotení s prihliadnutím na cenu a ako prvá mi vyskočila Stefanía. Už je to vyše trištvrte roka, čo máme so Stefaníou trikrát týždenne hodiny španielčiny online a môj level jazyka sa posunul na oveľa vyššiu úroveň.

  1. Nastavte si filter ceny, koľko maximálne chcete platiť za jednu lekciu jazyka online.
  2. Odporúčam zakliknúť filter, ktorý vám zobrazí len native speakers – tých, ktorí učia len svoj rodný jazyk.
  3. Zoradiť podľa recenzií a vybrať si podľa sympatií.
  4. U mňa veľa zavážilo to, že moja lektorka španielčiny online mala svoje intro video na profile rovno v španielčine, nie v angličtine, ako mnohí ostatní.

Ako získať jazykový certifikát online

Ako je to s certifikátom, ktorý môžete získať po absolvovaní určitého počtu lekcií jazyka online na Preply? Po 40 hodinách s jedným lektorom mi do mejlu automaticky prišiel oficiálny certifikát o tom, že aktívne pracujem na svojej španielčine.

Niekde v podmienkach Preply som ale čítal, že si certifikát môžete vypýtať aj po desiatich lekciách, len im treba napísať cez chat.

Aplikácie na učenie jazykov online a môj certifikát

aplikácie na učenie jazykov online
Jazykový certifikát online

Recenzia Preply, aplikácie na učenie jazykov online s certifikátom

Preply považujem za super aplikáciu na učenie jazykov online cez internet. Po trištvrte roku používania nemám jedinú vec, ktorú by som aplikácii vytkol. Je to pre mňa momentálne jediný spôsob ako byť v kontakte s cudzím jazykom a mať konverzácie s native speakrom aj keď som doma v Bratislave. Rezervujte si prvú hodinu so 70% zľavou cez tento odkaz a nezabudnite, vedieť jazyk je meeega dôležité.

Milan

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.