Biele pruhy za lietadlom, Chemtrails, (ne)slúžia na otrávenie ľudí

103,217FansLike
187,229FollowersFollow
108,106FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer na Slovensku podľa Forbes.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Biele pruhy za lietadlom. Večná téma konšpirátorov, ktorí veria, že slúžia na vraždenie ľudí, roznášanie chorôb či škodcov alebo vírusov, ktoré zmenia ľudí na zombie. Sme na tom tak zle, že samozné Ministerstvo životného prostredia muselo vydať ku „chemtrails“ stanovisko, kde tento fenomén letectva vysvetľuje.

Prečo? Nezvládali reagovať na otázky a šťažnosti, ktoré dostávali od záhradkárov, nad ktorých pozemkami vedú letecké trasy. Čo teda sú tie biele pruhy za lietadlom? Aj tento článok je blogom zo série Milan búra mýty, kde spolu každú stredu v mesiaci rozoberáme jednotlivé cestovateľské mýty, ktorým ľudia, nevedno prečo, veria.

https://www.tiktok.com/@milan_bezmapy/video/7213265808569552133?lang=en

Čo sú biele pruhy za lietadlom, na čo slúžia a prečo vznikajú?

Ide o umelé oblaky, ktoré vznikajú počas bielych jasných dní. Chemtrails môžeme nazvať aj ako kondenzačná stopa ktorá vznika vďaka fyzikálnemu procestu vyparovania vody. Lietadlá lietajú vo výške 12 kilometrov, kde je obvykle okolo -50 stupňov Celzia. Prúdové motory sú veľmi horúce a vzduch, ktorý nasávajú, zohrievajú. Takto horúci vzduch je následne vypúšťaný zadnou časťou turbíny do veľmi chladného prostredia, kde skondenzuje a preto vzniká para. Rovnaká, ako keď doma v nedeľu varíte obed.

Ako začali konšpiračné teórie o Chemtrails?

Myšlienka, že vlády alebo iné spoločnosti postrekujú planétu chemikáliami z pravidelných osobných leteckých liniek, sa začala objavovať v 90. rokoch. Spočiatku tvrdili, že spreje obsahujúce toxický kov a bárium, sa používajú na zníženie populácie. Myšlienka sa však vyvíjala, čo znamená, že dnes existuje niekoľko teórií o Chemtrails.

V posledných rokoch stúpenci rozšírili svoje obvinenia a tvrdili, že kondenzačné stopy sa používajú na šírenie Covid-19, distribúciu vakcín, iniciovanie „kontroly mysle“, redukciu populácie alebo nejasnú propagáciu „nového svetového poriadku“.

V 50. a 60. rokoch 20. storočia, desaťročia predtým, ako sa zrodili konšpiračné teórie, bola veľká časť Británie postriekaná vzdušnými chemikáliami v sérii tajných testov na boj so zárodkami baktérií. V roku 1950 bolo San Francisco postriekané chemickým činidlom z lode, aby sa zmerali účinky útoku biologickými zbraňami na obývanú oblasť. Konšpirační teoretici chemtrails poukazujú na takéto tajné experimenty, aby podporili svoje tvrdenie ešte viac.

Biele pruhy za lietadlom, Chemtrails, (ne)slúžia na otrávenie ľudí
Biele pruhy za lietadlom, Chemtrails, (ne)slúžia na otrávenie ľudí

Milan

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.