Cestovanie na Kubu cez USA je problém. Víza si nekupuj.

113,067FansLike
200,384FollowersFollow
111,530FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Cestovanie na Kubu cez USA? Môže to byť problém. Keď som napísal článok ako získať víza na Kubu ešte v čase, keď mali Američania embargo, nebol problém. Na Kubu sa cez USA dostať nedalo. Avšak, od vtedy sa zmenila jedna zásadná vec a to, že cestovanie na Kubu z Ameriky je možné. Ono by to nebola USA, ak by veci nekomplikovali a to najmä pre ne-američanov, ktorí idú na Kubu cez USA. Problém je s vízami. Jedno ti poviem, na Slovensku kašli na vybavovanie víz, Američania ti ich neuznajú lebo sú…

Cestovanie na Kubu cez USA je fuckt problém

Cestovanie na Kubu cez USA
Slováci majú pri cestovaní na Kubu cez USA problém

Najnovšie si vieš kúpiť letenky na Kubu s prestupom v USA a áno, víza na Kubu respektíve turistickú kartu budeš potrebovať. No ak ideš na Kubu cez Ameriku, nemusíš sa obťažovať vybavovaním turistickej karty na Slovensku na ambasáde v Bratislave. Američania ti ju neuznajú. Tu sú príhody Slovákov, ktorých skoro nepustili na Kubu:

Cestovanie na Kubu cez USA
Diskusia k článku na cestovateľskom blogu Bez Mapy

Ako teda postupovať, keď cestujem na Kubu cez USA?

  1. Skús sa vyhnúť cestovaniu na Kubu cez USA
  2. Ak to nejde (napríklad kvôli lacnej letene), priprav sa, že zaplatíš extra 100 USD za víza
  3. Všetko si pred cestou over na kubánskej ambasáde v Bratislave na telefónnom čísle +421 2/524 927 77
  4. Nezabudni si vyplniť formulár ESTA inak ťa do USA nepustia ani v prípade, že tam iba prestupuješ
  5. Víza si zaplatíš až na letisku v USA za spomínaných 100 USD (podľa diskusie na základe komentárov ľudí, ktorí sa do podobnej situácie dostali)
  6. Keď budeš riešiť ubytko, ber na vedomie, že couchsurfing na Kube nie je legálny
víza na kubu
Špeciálny check-in pult na Kubu na letisku JFK, New York.

TIP: Prečítaj si, ako som si kúpil spiatočné letenky na Kubu za 175 €. Našťastie to bolo z Madridu 🙂


Prečo robia Američania turistom, ktorí cestujú na Kubu cez USA takéto problémy? Ťažko povedať, no od dávna vieme, že USA a Kuba mali zlé vzťahy. Avšak, opäť opakujem, že aj keď v USA len prestupuješ, musíš si taktiež vybaviť víza do USA, resp. ESTU. Návod ako vyplniť ESTU nájdeš v článku. Bez nej ťa do USA nepustia ani v prípade, že tam len prestupuješ. Proste gad bles ameryka 🙂

[socialpoll id=“2419301″]

Milan „Bez Mapy“ Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013 PS: Páčil sa alebo ti pomohol môj článok? Poďakuj sa mi kávou 🙂
Uložiť

Uložiť

Uložiť

2 COMMENTS

  1. Ahoj Milan, chcela by som sa Ta opytat, mame let Vieden-Miami, tam par dni ostavame a potom letime z Miami do Havany a potom odtial naspat do Viedne. Vies mi povedat, ci na ceste naspat z Havany do Europy mi budu stacit zakupene viza z USA, alebo potrebujem aj tie, ktore sa vydavaju v SR ?
    Dakujem pekne za odpoved

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.