Tipy na cestovanie v máji, ktoré sa vám pravdepodobne zídu

Trápi vás stratený kufor na letisku? Tipy ako predísť strate batožiny

Stratený kufor na letisku dokáže pokaziť celú dovolenku, hoci letecká spoločnosť za to nemôže. Neveríte? Čítajte ďalej. V dnešnom článku mám pre vás tipy...

Kam idú výkaly z toalety v lietadle, keď spláchnem? Milan búra mýty

Toalety v lietadle sú jedna veľká záhada. Viete, kam ide obsah toalety v lietadle, keď spláchnem? Nie, nepadajú ľuďom na hlavy a do bazénov,...

Sú piloti v Ryanair neskúsení a nevedia lietať? Milan búra mýty

Sú piloti v Ryanair neskúsení? Ľudia tvrdia, že nebudú lietať s Ryanairom, že to je najhoršia letecká spoločnosť v Európe. Toto je nový diel...

Ako na cestovanie počas Ramadánu a rady ktoré sa zídu

Cestovanie počas Ramadánu má svoje výhody aj nevýhody. Spomeniem ich nižšie, no veľa z nás má z cestovania počas Ramadánu zbytočný strach. Ja som...

Zlé meno na letenke (obvykle) nebýva problém, ako ho opraviť?

Zlé meno na letenke nebýva až taký problém. Ja už som prestal počítať, koľkokrát som si kúpil letenku so zlým menom alebo preklepom. Keď...

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free a ako vzniklo? Milan búra mýty

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free? Úspory, ktoré získate z bezcolných nákupov, závisia vo veľkej miere od toho, čo kupujete a kde to kupujete....
66,358FansLike
134,387FollowersFollow
81,644FollowersFollow

Cestovanie v máji? Prečo nie. Mesiac máj je nádherným obdobím na cestovanie, pretože teplejšie počasie a dlhšie dni sú ideálnou príležitosťou na objavovanie nových destinácií. Či už plánujete víkendový výlet alebo dlhšiu dovolenku, prinášam vám niekoľko cestovateľských tipov, ako si májové cestovanie užiť čo najlepšie.

TIP: Nedávno som publikoval článok s tipmi kam ísť na dovolenku v máji aj s odkazmi na konkrétne letenky. Prečítajte si ho.

Zbaľte sa podľa počasia

Máj môže byť v mnohých častiach sveta prechodným mesiacom s teplotami pohybujúcimi sa v rozmedzí od chladného až po teplé. Nezabudnite si zabaliť vrstvy, ktoré môžete ľahko pridávať alebo uberať podľa zmeny počasia, a nezabudnite si vziať bundu do dažďa alebo dáždnik, pretože máj môže byť v niektorých destináciách aj daždivým mesiacom.

Cestovanie v máji? Využite sezónne zľavy a ubytovanie si rezervujte vopred

Máj sa v mnohých destináciách považuje za obdobie mimo sezóny, čo znamená, že často môžete nájsť zľavy na letenky, hotely a výlety. Nezabudnite si porovnať ceny a rezervovať si ich včas, aby ste tieto ponuky stihli využiť.

Cestovanie v máji? V Grónsku som sa teda rozhodne zbalil podľa počasia :)
Cestovanie v máji? V Grónsku som sa teda rozhodne zbalil podľa počasia :)

Máj je obľúbeným mesiacom na cestovanie, preto je dôležité rezervovať si ubytovanie vopred, aby ste sa vyhli sklamaniu. Hľadajte hotely alebo prenájom ubytovania, ktoré ponúkajú možnosť bezplatného zrušenia rezervácie v prípade, že sa vaše plány zmenia. Ak už máte vyhliadnuté nejaké ubytovanie, môžete skúsiť šťastie a získať nejaké prostriedky na jeho rezerváciu na stránke kika-casino-sk.net.

Objavte outdoorové aktivity a navštívte miestne festivaly a podujatia

Máj je vďaka teplejšiemu počasiu ideálnym obdobím na objavovanie outdoorových aktivít, ako je napríklad turistika, cyklistika alebo jazda na kajaku. Preskúmajte miestne parky a trasy, aby ste našli tie najlepšie miesta na spoznávanie prírody a športovanie.

Máj je mesiac plný festivalov a podujatí po celom svete, od hudobných festivalov až po veľtrhy jedla a vína. Informujte sa o miestnych podujatiach vo vašej destinácii a naplánujte si trasu podľa nich, aby ste spoznali miestnu kultúru, dobre sa najedli a popri tom sa poriadne zabavili sa.

Plavba loďou cez Atlantik na Queen Mary 2
Plavba loďou cez Atlantik na Queen Mary 2

Zostaňte hydratovaní

Ľudia často zabúdajú na pitný režim. O to viac, keď teploty ešte nie sú tak kriticky vysoké. V akomkoľvek počasí je dôležité, aby ste sa počas celého dňa hydratovali. Noste so sebou opätovne použiteľnú fľašu na vodu a dopĺňajte ju pri fontánach alebo v kaviarňach počas vašich ciest.

Zistite si možnosti dopravy a rešpektujte miestne zvyky

Máj môže byť rušným obdobím aj z hľadiska dopravy, preto si nezabudnite vopred zistiť možnosti dopravy. Vyhľadajte si miestne dopravné aplikácie alebo zvážte možnosť prenajať si bicykel alebo skúter, a preskúmať mesto na vlastnú päsť. Pri cestovaní do nových destinácií je dôležité rešpektovať miestne zvyky a tradície. Pred cestou si urobte prieskum, aby ste sa dozvedeli o miestnych zvykoch a pravidlách obliekania, a rovnako dbajte na svoje správanie na verejných priestranstvách.

TIP: Osobne rád využívam aplikáciu Moovit na plávanie trasy autobusov. Funguje takmer v každom meste na svete.

Vlak z Kaunasu do Vilniusu
Vlak z Kaunasu do Vilniusu

Na záver možno povedať, že máj je nádherným obdobím v roku pre cestovanie a spoznávanie nových destinácií. Ak budete mať na pamäti tieto cestovateľské tipy, môžete si svoje májové cesty užiť naplno a vytvoriť si nezabudnuteľné spomienky.

Bez ohľadu na to, či plánujete relaxačnú dovolenku na pláži alebo cestu plnú dobrodružstva, nezabudnite sa vhodne zbaliť, vopred si rezervovať ubytovanie a prijať miestnu kultúru a zvyky, aby ste si svoje cesty čo najlepšie užili.

Cestujte!

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.