Kam ísť na dovolenku v máji podľa Milana Bez Mapy

109,007FansLike
191,343FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Kam ísť na dovolenku v máji? Máj bol vždy môj najobľúbenejší mesiac v roku, hoci mi ho povinnosti párkrát pokazili, napríklad rôznymi štátnicami, či maturitou, haha. Okrem toho som máj spolu s aprílom vždy považoval za najlepšie mesiace v roku na cestovanie mimo exotiky. Prečítajte si kam na dovolenku v apríli.

Kam ísť na dovolenku v máji podľa Milana Bez Mapy

V dnešnom článku mám pre vás tipy kam ísť na dovolenku v máji podľa Milana Bez Mapy aj s odkazmi na konkrétne letenky. Odkazy si uložte, aktualizujú sa priebežne. Poďme na to.

Výlet do Trapani v máji

Popravde, Sicília nikdy nebola v mojom hľadáčiku miest ktoré musím nutne navštíviť, no moja mama tam vždy chcela ísť. Povedal som si preto, že si urobíme spoločný výlet a navštívili sme Trapani a Palermo. Z Bratislavy sa do Trapani dostanete priamo, tu je odkaz na lacné letenky a moje tipy čo vidieť v Trapani. Hoci májové počasie ešte nemusí byť veľmi na kúpanie, osobne si myslím, že Trapani je taká skôr poznávacia dovolenka. Celá lokalita má za sebou bohatú históriu čo sa týka ťažby soli.

V Trapani odporúčam všetkými piatimi výlet lanovkou do mesta Erice, ktoré je na kopci vysoko nad mestom, kde si určite dajte pistáciovú kávu. Neviem prečo, no na Sicílii dávajú pistácie hádam všade, aj na pizzu. Jeden deň si naplánujte výlet loďou na Egadské ostrovy, môj obľúbený je Levanzo. Ak budete mať čas, sadnite do autobusu a odvezte sa do Palerma.

Kam ísť na dovolenku v máji podľa Milana Bez Mapy
Kam ísť na dovolenku v máji podľa Milana Bez Mapy

Výlet do Gdaňsku v máji

V Poľsku som navštívil som veľa miest, no Gdaňsk vo mne zanechal najviac spomienok. V tomto článku si prečítajte čo vidieť v Gdaňsku. Toto mesto na severe Poľska je známe tým, že tu oficiálne začala druhá svetová vojna, pri Westerplatte. Nájdete tu pomník a budovu na ktorú dopadla bomba, zachovaná presne tak, ako ju tu nechali, keď Nemecko napadlo Poľsko.

Električkou sa odvezte na konečnú stanicu a vybehnite aj na pláž. Úprimne, netreba očakávať pláže podobné ako v Taliansku, no aj tu sa dá prežiť príjemný deň na deke a piesku s kamošmi. Nezabudnite počas návštevy Gdaňsku vybehnúť vlakom aj do mesta Sopot a pozrieť sa na ich známe mólo, či si urobiť výlet loďou na polostrov Hel.

Centrum Gransku
Centrum Gransku

Výlet do Vilniusu v Litve v máji

Hlavné mesto Litvy, Vilnius, som navštívil len nedávno pri príležitosti otvorenia novej leteckej linky z Bratislavy do Kaunasu. Prečítajte si čo vidieť v Kaunase. Hoci si osobne myslím, že Kaunas nestojí za veľkú pozornosť a stačí vám naňho pol dňa, sadnite na vlak a za hodinku a niečo ste v hlavnom meste Litvy, Vilniuse. Tu nájdete aktálne akciové letenky z Bratislavy do Kaunasu, tu z Viedne do Vilniusu a môj článok čo vidieť vo Vilniuse.

V rámci mesta nezabudnite ochutnať tradičnú litovskú kuchyňu, všetkými desiatimi odporúčam reštauráciu v historickom centre, Etno Dvaras, odkiaľ potom môžete začať svoju prehliadku Vilniusu. Ak máte viac času, urobte si celodenný výlet k asi najznámejšej pamiatke krajiny, hradu Trakai.

Výlet na Tenerife v máji

Moje milované Tenerife som navštívil počas mája a nemohol som urobiť lepšie. Zo všetkých Kanárskych ostrovov sa mi práve Tenerife páčilo najviac, najmenej Fuerteventura. Prečo cestovať na Tenerife v máji? Zažijete jeden krásny zelený ostrov s príjemným počasím. Kvôli svojej polohe zvykne ostrov počas leta „obschnúť“ a má tendenciu sa prehrievať až moc.

Ak sa chcete cítiť ako na exotickej dovolenke pod palmou, bežte sem počas jari. Nezabudnite navšťívť mesto Masca, kde som sa rozhodol na dve noci aj prespať. Tu nájdete kompletný článok s tipmi čo vidieť na Tenerife a tu aktuálne akciové letenky na Tenerife z Viedne.

Cestujte, Milan.

Kam ísť na dovolenku v máji podľa Milana Bez Mapy
Kam ísť na dovolenku v máji podľa Milana Bez Mapy

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.