Chodník korunami stromov a všetko, čo musíš vedieť o návšteve

109,007FansLike
191,343FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Chodník korunami stromov som chcel navštíviť už minulý rok, keď ho otvorili. Bol to vtedy veľký hit a novinka. Avšak, z rôznych dôvodov mi to nevyšlo a dostal som sa naň až tento rok na jar. Prečítaj si, aké to bolo a či by si sa sem mal ísť mrknúť tiež.

Chodník korunami stromov v Bachledovej doline

Táto nová atrakcia v Bachledovej doline je absolútnym hitom letnej turistiky v Tatrách, no chodník je otvorený aj v zime. Videl som pár veľmi pekných fotiek so zasneženými horami a musím povedať, vyzeralo to majestátne. Takže, čo očakávať od prechádzky v oblakoch? Nižšie som tiež spísal, ako sa k Chodníku dostať a z oficiálneho letáka prepísal cenník a otváracie hodiny.

chodník korunami stromov návšteva
Prechádzka korunami stromov.

Pár zaujímavých údajov o Chodníku korunami stromov:

  • Ide o chodník vo výške 24 metrov, čo je vlastne nad korunami stromov so super výhľadom na ich vrcholky a okolitú prírodu.
  • Trasa má dĺžku o niečo viac ako 1 324 metrov a podopiera ho 120 stromov.
  • Výhľad z panoramatickej podesty vo výške 32 metrov na okolie a celý Chodník korunami stromov je ozaj top. Skoro ma tam odfúklo, tak si neber žiadnu šiltovku, haha.
  • Z Chodníka je pekný pohľad na Belianske Tatry, Zamagurie a Pieniny. Prečítaj si, prečo navštíviť Pieniny a Severný Spiš.
  • Celým Chodníkom korunami stromov vedie náučný chodník o tatranskej prírode, kde sa dočítaš o živočíchoch a druhoch stromov a rastlín, ktoré sú v Tatrách. Má presne šesť zastávok po jeho celej dĺžke. Ja som vyštudoval záhranú architektúru a krajinné plánovanie – bolo celkom osviežujúce pripomenúť si latinské názvy niektorých drevín.
  • Chodník je zakončený suchým toboganom, ktorý je dlhý 67 metrov.

Otváracie hodiny Chodníka korunami stromov, cenník a zľavy

Otváracia doba: od apríla do júna otvorené od 9-17:00, od júla do septembra od 9-19:00, od októbra do marca od 9-16:00. Celý chodník je bezbariérový.

Dospelý 8 €
Deti od 3 do 14 rokov, ZŤP a nad 65 rokov 6,50 €
Rodinná vstupenka, dvaja dospelí a dve deti 21 €
Ďalšie dieťa do 14 rokov 5,50 €
Extra vstup na tobogán 2 €
Deti do 3 rokov zdarma
Skupinová zľava nad 20 ľudí 10% + každý desiaty vstup za 1 €

K cene vstupného si priprav ešte 2 € ako zálohu za kartičku, ktorú dostaneš. Záloha ti bude pri navrátení kartičky vrátená. Pre mňa trochu zbytočnosť a komplikovanie vstupu.

Ako sa dostať k chodníku? Nuž, máš dve možnosti. Lanovkou alebo peši. Cena za lanovku je 7 € pre dospelého a 5,50 € pre deti. Ja som zvolil pešiu túru a trochu som to neodhadol. Neviem, či to bolo tým, že som pred tým cvičil nohy vo fitku, no je to riadna makačka.

Od lanovky to k Chodníku korunami stromov trvá peši približne hodinu do pekne strmého terénu. Navyše, má celkom šmykľavé úseky, čiže vezmi lepšiu obuv. Snáď tam v budúcnosti postavia drevené schody. Plus, parkovanie dole je platené. Myslím, že celodenné parkovanie stálo 3 €. Navyše, psi majú zakázaný vstup na Chodník. Asi, aby neskočili dole, haha. To by bolelo.

Tip od Milana: Ak môžeš, fakt na tam nechoď v sobotu a nedeľu v takých tých klasických časoch, že doobeda a okolo obeda. Keď som sem prišiel v nedeľu, rad musel mať minimálne tristo metrov a ľudia ochotne čakali. Pokiaľ možno, príď cez týždeň – keď je na chodníku veľa ľudí, ďalších kvôli bezpečnosti nepustia.

chodník korunami stromov návšteva
Pohľad na sieť.
chodník korunami stromov návšteva
Výhľad na Chodník.
chodník korunami stromov návšteva
Jedna zo zastávok náučného chodníka.
chodník korunami stromov návšteva
Rady pred vstupom.
chodník korunami stromov návšteva
Drevená veža na konci Chodníka.
chodník korunami stromov návšteva
Celkom majestátny pohľad.
chodník korunami stromov návšteva
Ľudia sa neboja.
chodník korunami stromov návšteva
Úsek, kde si vidím pod nohy.
chodník korunami stromov návšteva
Tatry.
chodník korunami stromov návšteva
Ľuďom sa tu páči.

Mega tip na dobrú reštauráciu

Ja milujem jedlo a nevadí mi zaňho zaplatiť viac, ak viem, že je kvalitné, zasýti ma a bude chutné. Už si ani nepamätám, kedy som sa tak dobre najedol v reštaurácii, ako v Hoteli Bachledka Strachan.

Odporúčam akékoľvek mäso z menu, no hlavne tiramisu v červených hrnčekoch. V tom by som sa vedel kúpať. Ak sa sem vrátim, reštaurácia v hoteli Bachledka Strachan bude moja prvá zastávka. Nachádza sa hneď pri lanovkách k chodníku a fakt mega odporúčam akékoľvek jedo z menu.

Tiramisu
Tiramisu

Návšteva Chodníka korunami stromov môže byť celkom príjemný tip, ako stráviť jedno dopoludnie počas víkendu. Pozor daj však na veľa ľudí a priprav sa na to, že si zrejme postojíš v rade dosť dlho. Navaše, ak sa rozhodneš ísť peši a nie lanovkou, vezmi si pevnejšiu obuv – občas je stúpanie pekne strmé.


Chodník korunami stromov
Chodník korunami stromov.

2 COMMENTS

  1. Je to najmä reklama na reštauráciu – „Dajte si čokoľvek, všetko je super“ ! Ako to môžete vedieť, keď ste tam boli prvý a jedinykrát? Hanba Vám!

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.