Bordeaux: Mesto, ktoré je o atmosfére umocnenej vínom

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Čo navštíviť v Bordeaux: Keď sa povie Bordeaux, väčšinu z nás napadne lahodné víno a milovníkom módy sa pred očami objaví bordová farba, ktorá dostala svoje meno práve po víne z tejto oblasti. Bordeaux so svojimi 240-tisíc obyvateľmi končí rebríček Top10 najľudnatejších miest vo Francúzsku, nájdete ho na juhu, čiže svoje lyžiarky si môžete nechať doma, pretože pyrenejské ľadovce sú odtiaľto poriadne vzdialené. Čím vás však toto mesto, ktoré leží v tieni Paríža, Nice či Štrasburgu, dostane?

Víno umocní atmosféru

Tváriť sa, že Bordeaux je iba o víne je čisté ignorantstvo. Ale prečo si nespojiť príjemné s ešte príjemnejším? Aj keď niektorí hovoria, že lepšia odroda ako samotné Bordeaux je v tomto regióne víno Sauvignon. Ak sa sem chystáte, akurát ste dostali ideálny dôvod na to, aby ste obe tieto vína podrobili dôkladnému výskumu.Keby ste hľadali skvelú vináreň, určite zájdite do Bistro du Fromager, kde dostanete, ako napovedá názov, aj skvelé syry. Ďalšími tipmi sú Café Cito či Michel’s. Odtiaľto sa môžete vydať na potulky uličkami, medzi tie najlepšie na blúdenie patria všetky v okolí Place du Parlament. Ak chcete konkrétny typ, potom určite choďte do štvrte Notre Dame.

Čo navštíviť v Bordeaux

bordeaux

Ak by ste mali už dosť blúdenia, potom sa môžete pozrieť na dominanty Bordeaux. Tou najväčšou je bezpochyby Katedrála svätého Ondreja, z ktorej cítite gotiku už na stovky metrov a nápadne sa podobá na Chrám matky božej v Paríži. Má 81 metrov a z jej zvonice, ktorá je 20 metrov od katedrály vzdialená, je krásny výhľad na celé Bordeaux.Za návštevu určite stoja dve námestia. Place des Quionconces je najväčším námestí v západnej Európe, jeho dominantou je Stĺp girondistov, ktorý pripomína túto skupinu bojujúcu počas Francúzskej revolúcie. Tým druhým je Place de la Bourse, ktoré nechal postaviť Ľudovít XV. v 18. storočí, odtiaľto je to len kúsok ku rieke Garonne, ktorá vás svojím šarmom vyzve, aby ste sa poprechádzali po jej nábreží.

Tajné miesta, ktoré vás potešia

Tajné miesta nie sú až také tajné, ale až tak veľa turistov tam rozhodne nestretnete. Určite navštívte Darwin Eco-Systéme, miesto, kde nájdete kopec štýlových bistier, barov, ešte väčšiu horu streetartového umenia, zelene a zaujímavých ľudí. Rozhodne jedno z najlepších miest v celom Bordeaux.Ďalej by ste nemali vynechať návštevu kina Utopia. Najprv máte pocit, že ide o kostol, no keď prídete bližšie, uvidíte tu sedieť ľudí na terase, a keď vojdete dnu, zistíte, že ste v kine s kaviarňou. Naozaj čarovné miesto. Tak teda bon voyage a nezabudnite na cestovné poistenie!

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.