5 miest čo vidieť v Atlante počas návštevy podľa Milana Bez Mapy

110,307FansLike
192,643FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Čo vidieť v Atlante? O tomto meste ste, pravdepodobne, toho veľa nepočuli. Sám som vedel, že Atlanta existuje, no ani by som vám ju prstom neukázal na mape Spojených štátov, a ak by ste sa ma opýtali čo vidieť v Atlante, nepovedal by som vám nič.

To bolo vtedy, dnes som o niečo múdrejší. Atlantu som navštívil v rámci môjho prestupu z Chile do Európy, kde som musel v Atlante čakať desať hodín medzi letmi. Samozrejme, že som nečakal na letisku a tento čas využil na to, aby som sa pozrel či sa Atlanta oplatí navštíviť a čo tam vidieť. Čítajte ďalej.

Čo vidieť v Atlante a či sa oplatí návšteva

Na Pelikánovi som sem tam videl lacné letenky do Atlanty, no osobne si myslím, že toto miesto by nemalo byť váš cieľový bod v USA. Atlanta je fajn ak tam máte dlhší prestup, no nejde o turistické miesto. Tu si kliknite aktuálne akciové letenky do celého sveta, možno tam bude aj Atlanta alebo prestup v nej.

  1. Botanická záhrada
  2. Piedmont park
  3. mestské akvárium
  4. High múzeum umenia
  5. Fernbank museum
  • TIP: V Atlante perfektne funguje metro, zvané MARTA. Ja som si kúpil celodenný neobmedzený lístok, ktorý stál zhruba jedenásť dolárov a mohol sa voziť 24 hodín po celej Atlante, vrátane cesty na letisko.
Čo vidieť v Atlante?
Čo vidieť v Atlante?

Botanická záhrada v Atlante

Popravde, v botanickej záhrade som strávil väčšinu svojho desať hodinového pobytu v Atlante a hodnotím ju maximálne pozitívne. Návšteva botanickej záhrady v Atlante je určite zaujímavým zážitkom pre milovníkov rastlín a prírody. Atlanta Botanical Garden je veľká záhrada s rozlohou viac ako 12 hektárov, kde môžete vidieť rôzne druhy rastlín a kvetov z celého sveta.

V záhrade sa nachádza mnoho atrakcií, ako sú napríklad vodné záhrady, stromové chodníky, kaskády a mnoho ďalších. Okrem toho sú tu aj tematické záhrady, ako napríklad Orchideová záhrada, Japonská záhrada, Záhrada rastlín pre potraviny a mnoho ďalších. Ak máte záujem o botaniku a prírodu, návšteva Atlantickej botanickej záhrady sa vám určite zapáči. Záhrada je vhodná na návštevu v akomkoľvek ročnom období a ponúka množstvo krásnych pohľadov a zážitkov.

  • TIP: Určite v nej nevynechajte Earth Goddess, ktorú v záhrade určite neminiete. Bohyňa Zeme sa stala súčasťou stálej zbierky záhrady. Remeselní zvárači, ktorí pracovali na náčrtoch a fotografiách, zvarili tenké tyče s oceľovým plechom, aby vytvorili rám pre rastliny, zakryli ich vložkou a vyplnili pôdou. Len v bohyni Zeme je 18 000 letničiek.
Botanická záhrada v Atlante a jej známa Earth Goddess
Botanická záhrada v Atlante a jej známa Earth Goddess

Radiant Yellow Icicle Tower

Nezabudnite ani ja Žltú cencúľovú vežu. Najskôr som nechápal, čo je zač, a priznám sa, veľmi mi do tohto prostredia nesedela. No keď som si prečítal o jej význame, zistil som, že Radiant Yellow Icicle Tower je pekný kus umenia. Inštalácia umelca Alexa Schwedera bola po prvýkrát vystavená v Atlanta Contemporary Art Center v roku 2016.

Inštaláciou tvorí veľká veža tvorená žltými plastovými rúrkami, ktoré boli zvnútra osvetlené a zdalo sa, že jasne žiaria. Rúry boli usporiadané do špirály, pripomínajúcej cencúle alebo špirálu, a návštevníci sa mohli prechádzať vežou a cez priesvitné tubusy si prezerať okolitý priestor. Inštalácia bola navrhnutá tak, aby skúmala témy svetla, farieb a priestoru a bola obľúbenou atrakciou počas svojej výstavy v Atlante. Dnes je v botanickej záhrade.

Radiant Yellow Icicle Tower v Botanickej záhrade v Atlante
Radiant Yellow Icicle Tower v Botanickej záhrade v Atlante

Piedmont Park v Atlante

Piedmont Park je veľký mestský park v centre Atlanty, ktorý sa nachádza medzi mestskými časťami Midtown a Virginia Highland. Park má rozlohu viac ako 189 hektárov a je populárnym miestom pre voľnočasové aktivity a rekreáciu pre miestnych obyvateľov a turistov. Počas mojej návštevy som tam videl veľa bežcov a ľudí, ktorí robili rôzne športy. Musím povedať, že sa mi to páčilo, vidieť ľudí, ktorí majú radi pohyb =)

V parku sa nachádza niekoľko jazier, záhrad, športových ihrísk, cyklotrás a ďalších zariadení na voľnočasové aktivity. Piedmont Park hostí aj mnoho kultúrnych a spoločenských udalostí, ako sú koncerty, festivaly a trhy. Piedmont Park je jedným z najvýznamnejších mestských parkov v Atlante a rozhodne stojí za návštevu, pokiaľ sa nachádzate v tejto oblasti. Nezabudnite ani na návštevu New Yorku.

  • TIP: Park môžete ľahko spojiť s návštevou Botanickej záhrady, keďže je v jeho areáli. Určite sa ale prejdite mostíkom Clara Meer Walk Bridge, ktorý vedie rovno ponad jazero, sú z neho veľmi pekné pohľady na architektúru, s mrakodrapmi v pozadí.
Piedmont Park v Atlante
Piedmont Park v Atlante
Piedmont Park v Atlante
Piedmont Park v Atlante

Avárium, High museum of art, Fernbank museum

Tieto tri atrakcie som v Atlante kvôli času nestihol, no rád by som ich dal do článku, keďže boli na mojom zozname. Dajte mi vedieť, či sa vám páčili. Georgia Aquarium v Atlante je jedno z najväčších akvárií na svete a jedna z najpopulárnejších turistických atrakcií v Atlante. Nachádza sa v centre mesta a ponúka návštevníkom príležitosť vidieť a pozorovať širokú škálu vodných druhov, vrátane delfínov, veľrýb, žralokov a rajov.

V akváriu je mnoho rôznych expozícií, vrátane delfinária, tropických vôd, vodného sveta so žralokmi, riečnych ekosystémov a mnohých ďalších. Návštevníci môžu navštíviť aj interaktívne výstavy, naučiť sa o ochrane morského prostredia a dokonca si vyskúšať šnorchlovanie s niektorými z vodných tvorov.

V High Museum of Art nájdete rozsiahlu zbierku umeleckých diel od stredoveku až po súčasnosť, vrátane obrazov, sôch, fotografií, nábytku a designu. Múzeum má významnú zbierku amerického umenia, diela európskych majstrov a zbierku moderného umenia. Fernbank Museum of Natural History sa zameriava na geológiu, paleontológiu, biológiu a archeológiu a ponúka návštevníkom mnoho vzdelávacích a interaktívnych výstav. Jednou z najpopulárnejších expozícií je drevená hala Giant Screen Theater, ktorá ponúka veľkolepé filmy o prírode a vesmíre. Ďalšími výstavami sú napríklad expozície o dinosauroch, geologických formáciách a ekosystémoch Georgie.

Čo vidieť v Atlante počas návštevy
Čo vidieť v Atlante počas návštevy
MARTA, dopravný systém Atlanty
MARTA, dopravný systém Atlanty

Ďalej môžete navštíviť mnoho ďalších zaujímavých miest, ako je napríklad Martin Luther King Jr. National Historical Park, kde sa nachádza domov a hrobka Martina Luthera Kinga Jr., a tiež tam nájdete návštevnícke centrum s interaktívnymi výstavami o jeho živote a o hnutí za občianske práva.

Atlanta na jeden deň bohato stačí a ak máte na letisku dlhší prestup, odvezte sa autobusom na domestic terminal, odkiaľ chodí MARTA priamo do centra.

5 miest čo vidieť v Atlante počas návštevy podľa Milana Bez Mapy
5 miest čo vidieť v Atlante počas návštevy podľa Milana Bez Mapy

Milan

 

 

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.