Čo vidieť v Prahe, kam ísť a určite navštíviť + tipy na bary

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Čo vidieť v Prahe? O Stovežatej som článok ani písať nechcel, lebo som si povedal, že tam už každý bol a všetko videl. Aj tak mi však nedalo a spísal som zoznam barov, ktoré som navštívil a pridal tipy navyše. Všetky tie veci, čo treba vidieť v Prahe (myslím tie klasiky ako Karlov most), zhrniem do jedného zoznamu. Moje extra tipy nájdeš v druhej časti článku.

Čo vidieť v Prahe, určite navštíviť a kam ísť

TIP na super AirBnb ubytko v Prahe:. Nachádza sa 1 minútu peši od Václaváku a za noc som tu zaplatil 20 €. Tu si vezmi 25€ voucher na tvoje prvé ubytovanie, tým pádom máš noc zdarma.

Tu je zoznam tých že úplne základných miest, ktoré treba navštíviť. Pekne si ich choď jeden po druhom, sú pekné (no podľa môjho názoru stačia raz). Potom šup hľadať najlepšie pivo v Prahe. Tučným písmom vyznačím moje obľúbené, ktoré nikdy v Prahe nevynechám. Prečítaj si môj blogo o Česku a iných tipoch u našich susedov.

Dáke praktické info pred tým, než pôjdeš

 • všade sa dá platiť kartou,
 • na metro ti odporúčam kúpiť 24h lístok, ktorý je neobmedzený a platí na všetku dopravu,
 • ochutnaj všetko pivo, čo vidíš,
 • v Prahe perfektne funguje AirBnb.
 • počasie je v Prahe o niečo chladnejšie, než v Bratislave (výnimka potvrdzuje pravidlo)
 • Ak pôjdeš autobusom, zrejme vystúpiť na stanici Florenc, odkiaľ chodí metro kamkoľvek do mesta. Vlakom prídeš na Hlavní nádraží.
Čo vidieť v Prahe a kam ísť
Záber na Karluv most zhora.

Čo v Prahe navštíviť

 1. Václavák (majú tam dobré hot dogy v stánkoch)
 2. Karluv most
 3. Pražský hrad
 4. Staromestské námestie so známym orlojom, ktorý je (mne z neznámych dôvodov) najznámejšia turistická atrakcia v Prahe. Každú hodinu zaznejú a ľudia si fotia jedny z najkrajších hodín v Európe. Pod námestím sa nachádzajú stredoveké katakomby.
 5. Katedrála sv. Víta, ktorú určite zaraďujem medzi veci, čo vidieť v Prahe.
 6. Olšanské cintoríny (moje obľúbené)
 7. Petrín, židovská štvrť a Letenské sady
 8. Tancujúci dom (nikdy sa mi nepáčil)
 9. Lennonova stena (dokážeš ju nájsť?) – ku koncu komunizmu začali študenti písať texty Lennonových piesní na obyčajný múr. Dnes táto stena predstavuje lásku a mier – a tiež si môžeš na ňu niečo nakresliť.
 10. Vyšehrad stojí v tieni Pražského hradu, no tiež je veľmi zaujímavý. Bol postavený cca v 10.storočí a nájdeš tu najstarší dom v Prahe, Rotundu sv. Martina. Veľa turistov sem nechodí (možno preto, že je Vyšehrad na kopci), čo sa ti bude páčiť.
 11. ZOO
Čo vidieť v Prahe a kam ísť
Stovežatá. Už vieš, prečo?

Najlepšie bary v Prahe a kde majú najlepšie pivo

Praha je v jednom super – majú tu mega dobré reštaurácie a ešte lepšie pivo. Ak by som si mal z brucha vymyslieť dva bary, ktoré mám v Prahe rád, tak by to určite bolo U Pinkasů, čo je aj reštaurácia a U Fleků. Ten druhý je môj absolútny favorit. Určite ale vyskúšaj každú jednu, ktorú objavíš – možno nájdeš skryté zlato, haha.

Už dom dlhšie U Fleků nebol, ale pri mojej poslednej návšteve nosili pivo bez objednávky. Čašník prišiel, položil a na kúsok papierika napísal čiarku – hotovo.

Tiež ma zaujalo múzeum absinthu. Najskôr som nechápal, prečo by mal absinth vlastné múzeum, no potom mi niekto povedal, že je v mnohých krajinách zakázaných. Ani sa nečudujem, veď to je čistá vražda piť to. Tu ho však môžu turisti z daných krajín úplne legálne ochutnať. Vraj má halucinogénne účinky a preto ho toľko pili umelci – aby si privolali múzu.

Magazín TimeOut odporúča tiež tieto bary

 • T-Anker, čo je rooftop bar (to znie dobre), čo je bývalé komunistické oddelenie, dostupné oddeleným výťahom
 • Zlý časy
 • U Medvídků
Čo vidieť v Prahe a kam ísť
Historické centrum.
Zaujímavosti o Prahe
 • Aj keď tu má Lennon vlastnú stenu, Prahu nikdy nenavštívil. Jej návšteva mi neprišla ničím výnimočná a skôr má historickú, než estetickú hodnotu, by som povedal.
 • Hitler plánoval v Prahe stráviť svoj dôchodok. Židovskú štvrť plánoval prestavať na múzeum zaniknutej rasy. Túto info mám od Eatingpraguetours.com, a ak je to pravda, potom je to mega choré, omg. Dnes je Židovská štvrť v Prahe veľmi pekne zachovaná a sú tu krásne synagógy. Pre mňa ale nuda.
 • Česi vypijú na osobu viac piva, než ktorýkoľvek iný národ na svete. Vychádza to približne na 157 litrov na osobu na rok. Čo vidieť v Prahe? Opitých Čechov, haha. Každopádne, pivo majú fakt mega – navštív jeden z barov, ktoré odporúčam. U Fleku majú vlastné a je že najmega – dokonca ti ho prinesú bez toho, aby si si objednal, haha.

Táto pesnička mi vždy pripomenie Prahu:


Čo vidieť v Prahe a kam ísť? Spísal som zoznam toho, čo navštíviť v Prahe a určite nevynechať. Pridal som aj môj zoznam obľúbených barov, krčiem a pivární - keďže o tom je Praha. Pozri si, ako nájsť ubytovanie, aké je v Prahe počasie a sprav si super víkend.
Čo vidieť v Prahe a kam ísť? Spísal som zoznam toho, čo navštíviť v Prahe a určite nevynechať. Pridal som aj môj zoznam obľúbených barov, krčiem a pivární – keďže o tom je Praha. Pozri si, ako nájsť ubytovanie, aké je v Prahe počasie a sprav si super víkend.

5 COMMENTS

 1. Pokud jde o turisty, který se sem jezděj nažrat a vožrat tu máme dost z Anglie a Německa. Podle popisu jsi vůbec nepochopil sense tohohle města. I cestopis může dnes psát každý, hlavně když je instagram friendly…

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.