Home Európa Rakúsko Čo vidieť vo Viedni a 7 miest, kam na výlet do Viedne za zábavou

Čo vidieť vo Viedni a 7 miest, kam na výlet do Viedne za zábavou

6
Čo vidieť vo Viedni a 7 miest, kam na výlet do Viedne za zábavou
čo vidieť vo viedni

Čo vidieť vo Viedni je dobrá otázka. V tomto meste som bol snáď miliónkrát, dokonca raz so sprievodcom. Stále som však Viedni neprišiel na chuť až do momentu, keď som sa tam bol pozrieť sám. Kamoš, čo žije vo Viedni mi povedal, že Viedeň je sterilné mesto, čo nemá čo ponúknuť. Po väčšine mám hlavné mesto Rakúska zafixované ako mesto, kam sa chodí na Vianočné trhy. Takže, kam na výlet do Viedne?


TIP: Pozri si zoznam aktuálnych akciových leteniek. Akcie sa menia každý deň a sú medzi nimi aj lacné letenky z Viedne.


Určite by som sem nešiel na týždeň, no jednodňový výlet do Viedne z Bratislavy stojí za zváženie. Obzvlášť, keď stoja lístky na autobus jedno euro. Po ceste môžeš pozrieť, čo vidieť vo Viedni a kam na výlet:

Čo vidieť vo Viedni a kam na výlet

1.Zámok Schönbrunn a Viedenská ZOO.
2.Schmetterling House, alebo dom motýľov
3.Prechádzka po ulici Graben
5.Kunsthistorisches museum a MUMOK
6.Katedrála Svätého Štefana
7.Prater vo Viedni


Zámok Schönbrunn a ZOO

Zámok Schönbrunn je medzi Bratislavčanmi asi najobľúbenejší výlet z mesta, ktorý nezaberie veľa cestovania. Ja som bol v Schönbrunne len raz, no pamätám si to miesto ako rozľahlé, pekné a trochu mi pripomínalo zámok v Ledniciach. Zámok Schönbrunn je naozaj obrovský a ide o najviac navštevovanú atrakciu v Rakúsku. Čo to ale je? Letná rezidencia Habsburgovcov, ktorá má až 1441 miestností.

Návštevníci uvidia 40 a ide o miesto, kde dal Mozart svoj prvý koncert. Mal 6 rokov.

návšteva schonbrunnu zámok
Typická architektúra.

Súčasťou areálu je aj ZOO. Niekde som sa dočítal, že ZOO vo Viedni je najstaršia vo svete, keďže bola postavená v roku 1752 ako domy pre slony, pandy, plameniakov a množstva iných zvierat. Tiež tu nájdeš papagájov, tučniaky a kozy.

Schmetterling House, alebo dom motýľov

Tento dom motýľov tu stojí hádam sto rokov. Nachádza sa v úplnom centre, iba 200 metrov od domu opery a ide o akúsi tropickú oázu mesta. V skleníku sa nachádza zhruba 400 motýľov, ktoré tu len tak poletujú. Čiže šanca, že jeden sadne aj na teba, je vysoká. Spolu s motýľmi si tu nažíva aj široká zbierka exotických drevín. Ak sa teda chceš cítiť ako v pralese, daj si tu popoludnie.

čo vidieť vo viedni
Možno si sadne aj na teba.

Prechádzka po ulici Graben

Ulica Graben vo Viedni je najznámejšia ulica v meste, plná luxusných obchodov, kaviarní a reštaurácií. Ak sem zájdeš večer, nájdeš miesto plné diskoték a výborného nočného života. Zaujímavosťou je, že tu bolo v roku 1950 nainštalované prvé neónové svetlo vo Viedni a toto miesto sa stalo prvou pešou zónou v meste.

Práve tu ti bude najviac chutiť Viedenský káva, ak vychytáš super počasie. Mesto má super metro a dostaneš sa sem ľahko. Čo treba vidieť? Všetky tie luxusné výklady. Ak si nájdeš čas, čokoládovňa bude super miesto, kde načerpáš silu.

čo vidieť vo viedni
čo vidieť vo viedni

Určite si tu všimni dve fontány, ktoré tu stoja. Pôvodne tu boli postavené počas stredoveku, aby sa z nich hasili potenciálne požiare. Jedna je ozdobená hlavou leva.

Kunsthistorisches museum a MUMOK

O tomto múzeu sa hovorí aj ako o múzeu rodinných tajomstiev Habsburgocvov a dynastie, ktorá ovládala Európu takmer 500 rokov. Jednotlivé výstavné kusy sú fascinujúce rovnako, ako temné príbehy, ktoré stoja za nimi. Nájdeš tu najväčšiu zbierku malieb od Bruegela.

A čo MUMOK? Múzeum moderného umenia vo Viedni? Je bezpochyby moja najobľúbenejšia zastávka v meste. Aj keď je cena trochu vyššia (15 €), strávil som tu pekné dve hodiny. Umenie mám rád viac, ako zaprášené múzeá.

Katedrála Svätého Štefana

Ak hľadáš vtáčí pohľad na Viedeň, si na správnom mieste. Ide o gotickú katedrálu zo 14.storočia, ktorá je typickým symbolom mesta. Katedrála tu stojí už viac ako 700 rokov a Rakúšania sa na ňu pozerajú, ako na jednu z najdôležitejších pamiatok mesta. Vyšľap 343 schodov a pozri sa na Viedeň pekne z hora.

Najstaršia časť (gigantická brána a veže) katedrály pochádza z 13.storočia, keď dôležitosť Viedne postupne rástla. Zaujímavé je, že ktedrála Svätého Štefana vo Viedni má aj vlastné katakomby, podobné Parížskym katakombám. Podzemné hroby, mauzóleum a 56 úrn skrýva pozostatky Habsburgovcov.

Prater vo Viedni, aby sme neostali len pri histórii

Viedenský zábavný park, Prater, leží pri Dunaji a nie je len tak hocijaký rozmar unudených ľudí. Hovorí sa o ňom už od roku 1162 ako darčeku pre šľachtický rod de Prato. Ide o najväčšie zábavné stredisko vo Viedni, kde sú kolotoče od výmyslu ľudstva. Rovnako ako deti, zabavia sa tu aj dospelí, keďže je tu viac ako 250 atrakcií.

prater vo viedni
Zábava na celý večer.

Ostatné veci, čo vidieť vo Viedni a kam na výlet

Therme Wien kúpele
Múzeum voskových figurín
Technické múzeum
Mariahilfe strasse
Donausiel

6 COMMENTS

  1. Schönbrunn je parádne miesto, už som tam bol asi 3 krát a vždy sa tam rád vraciam, ale do zoo som nešiel, keď som videl cenu vstupného, hneď som sa otočil:D O dome motýľov som ani nevedel, takže vďaka za tip!:)

  2. Ja som žil vo Viedni takmer dva roky, takže niektoré miesta z tvojho zoznamu mám prejdené aj viackrát a fakt stoja za to 🙂 Len odkáž kamošovi, že Viedeň je všetko len nie sterilná. Ved tam aj obyčajná prechádzka stojí za to 🙂 A Dóm sv. Štefana je jednou z mojich najobľúbenejších budov vôbec 🙂

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.