Dom Priateľov v New Yorku: Takto vyzerá známa adresa dnes

107,392FansLike
190,436FollowersFollow
108,606FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer na Slovensku podľa Forbes.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Dom Priateľov v New Yorku som chcel navštíviť už pri mojej prvej návšteve v roku 2012. Od vtedy som bol v New Yorku niekoľkokrát, no vždy som si povedal, že kašlem na to. Veď vyzerá ako ktorýkoľvek iný dom vo Veľkom Jablku. No a je to pravda. 

Dom Priateľov v New Yorku alebo známa adresa zo seriálu

Známa adresa však nedala. Nedávno som sa k tomu však konečne dokopal a spojil ho spolu s návštevou domu Taylor Swift, ktorý je neďaleko. Ako vyzerá dom Priateľov v New Yorku dnes a aká je jeho adresa? Čítaj ďalej.

dom priateľov v new yorku
Na čom sa s Čendlerom tak smejeme?

Adresa domu Priateľov: 100 Bedford St, Corner Grove, New York City a môžeš ju navštíviť kedykoľvek počas dňa. Je to obyčajná budova, ako každá iná v okolí. Rozdiel je iba v tom, že tu nájdeš hlúčik turistov, ktorí si tu robia selfíčka. Prečo jednu nemám?

Dom Priateľov v New Yorku a jeho adresa

dom Priateľov v new yorku
Vitaj u Priateľov.
dom Priateľov v new yorku
Známa adresa Priateľov.
dom Priateľov v new yorku
Nič sa tu nedeje.

Ťažko uveriť tomu, že už je to toľko rokov, čo sa skončilo natáčanie Priateľov. Spísal som zoznam vecí, ktoré si o tomto seriáli možno nevedel:

  1. Seriál sa mal pôvodne volať Insomnia Café. Po tom, ako seriál kúpil NBC, premenovali ho na Friends Like Us. Tesne pred premiéru seriál pomenovali tak, ako ho poznáme dnes.
  2. Herec, ktorý hral Rosa, David Schwimmer, si sám napísal väčšinu svojich scenárov.
  3. Mnoho zo scén bolo naotčených v štúdiách a takmer nič v New Yorku. Pre mňa to bolo trošku sklamanie, ale to je filmový priemysel.

  4. Herečka, Lisa, ktorá hrala Phoebe, spočiatku nenávidela hrať na gitare. Postava Fíbí bola teda herečke prispôsobená a preto hrala na gitare zle. Tak neplánovane vytvorila jej imidž a tiež známu pesničku „Smelly Cat“.
  5. Veľa scén bolo natočených priamo pred divákmi v štúdiu. Testovali tak scény, ktoré boli vtipné a ktoré nie. Smiech, ktorý počuješ v vo filme je skutočný, od divákov.
  6. Phoebe nemala byť tehotná ale Lisa Kudrow čakala syna, tak scenáristi vytvorili príbeh o tom, ako vynostila bratovi trojičky. Monica v seriáli nebola tehotna vôbec, ale v poslednej sérii na konci je herečka tehotná a miestami to maskujú.

  7. Matthew Perry (Chandler) bol počas natáčania v roku 1997 niekoľkokrát na odvykačke od liekov na predpis a alkoholu. Počas natáčania sa necítil dobre, čo si všimli aj ostatní herci.
  8. Pokračovanie Priateľov sa neplánuje aj napriek tomu, že by si to fanúšikovia želali.

Dom priateľov v New Yorku patrí medzi zastávky všetkých fanúšikov tohto seriálu. Prečítaj si, aká je jeho adresa a čo môžeš očakávať. Zastav sa pri dome Priateľov v New Yorku na známej adrese na Manhattane.
Dom priateľov v New Yorku patrí medzi zastávky všetkých fanúšikov tohto seriálu. Prečítaj si, aká je jeho adresa a čo môžeš očakávať. Zastav sa pri dome Priateľov v New Yorku na známej adrese na Manhattane.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.