Dom Priateľov v New Yorku: Takto vyzerá známa adresa dnes

Kam idú výkaly z toalety v lietadle, keď spláchnem? Milan búra mýty

Toalety v lietadle sú jedna veľká záhada. Viete, kam ide obsah toalety v lietadle, keď spláchnem? Nie, nepadajú ľuďom na hlavy a do bazénov,...

Sú piloti v Ryanair neskúsení a nevedia lietať? Milan búra mýty

Sú piloti v Ryanair neskúsení? Ľudia tvrdia, že nebudú lietať s Ryanairom, že to je najhoršia letecká spoločnosť v Európe. Toto je nový diel...

Ako na cestovanie počas Ramadánu a rady ktoré sa zídu

Cestovanie počas Ramadánu má svoje výhody aj nevýhody. Spomeniem ich nižšie, no veľa z nás má z cestovania počas Ramadánu zbytočný strach. Ja som...

Zlé meno na letenke (obvykle) nebýva problém, ako ho opraviť?

Zlé meno na letenke nebýva až taký problém. Ja už som prestal počítať, koľkokrát som si kúpil letenku so zlým menom alebo preklepom. Keď...

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free a ako vzniklo? Milan búra mýty

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free? Úspory, ktoré získate z bezcolných nákupov, závisia vo veľkej miere od toho, čo kupujete a kde to kupujete....

Biele pruhy za lietadlom, Chemtrails, (ne)slúžia na otrávenie ľudí

Biele pruhy za lietadlom. Večná téma konšpirátorov, ktorí veria, že slúžia na vraždenie ľudí, roznášanie chorôb či škodcov alebo vírusov, ktoré zmenia ľudí na...
66,358FansLike
130,087FollowersFollow
79,244FollowersFollow

Dom Priateľov v New Yorku som chcel navštíviť už pri mojej prvej návšteve v roku 2012. Od vtedy som bol v New Yorku niekoľkokrát, no vždy som si povedal, že kašlem na to. Veď vyzerá ako ktorýkoľvek iný dom vo Veľkom Jablku. No a je to pravda. 

Dom Priateľov v New Yorku alebo známa adresa zo seriálu

Známa adresa však nedala. Nedávno som sa k tomu však konečne dokopal a spojil ho spolu s návštevou domu Taylor Swift, ktorý je neďaleko. Ako vyzerá dom Priateľov v New Yorku dnes a aká je jeho adresa? Čítaj ďalej.

dom priateľov v new yorku
Na čom sa s Čendlerom tak smejeme?

Adresa domu Priateľov: 100 Bedford St, Corner Grove, New York City a môžeš ju navštíviť kedykoľvek počas dňa. Je to obyčajná budova, ako každá iná v okolí. Rozdiel je iba v tom, že tu nájdeš hlúčik turistov, ktorí si tu robia selfíčka. Prečo jednu nemám?

Dom Priateľov v New Yorku a jeho adresa

dom Priateľov v new yorku
Vitaj u Priateľov.
dom Priateľov v new yorku
Známa adresa Priateľov.
dom Priateľov v new yorku
Nič sa tu nedeje.

Ťažko uveriť tomu, že už je to toľko rokov, čo sa skončilo natáčanie Priateľov. Spísal som zoznam vecí, ktoré si o tomto seriáli možno nevedel:

  1. Seriál sa mal pôvodne volať Insomnia Café. Po tom, ako seriál kúpil NBC, premenovali ho na Friends Like Us. Tesne pred premiéru seriál pomenovali tak, ako ho poznáme dnes.
  2. Herec, ktorý hral Rosa, David Schwimmer, si sám napísal väčšinu svojich scenárov.
  3. Mnoho zo scén bolo naotčených v štúdiách a takmer nič v New Yorku. Pre mňa to bolo trošku sklamanie, ale to je filmový priemysel.

  4. Herečka, Lisa, ktorá hrala Phoebe, spočiatku nenávidela hrať na gitare. Postava Fíbí bola teda herečke prispôsobená a preto hrala na gitare zle. Tak neplánovane vytvorila jej imidž a tiež známu pesničku „Smelly Cat“.
  5. Veľa scén bolo natočených priamo pred divákmi v štúdiu. Testovali tak scény, ktoré boli vtipné a ktoré nie. Smiech, ktorý počuješ v vo filme je skutočný, od divákov.
  6. Phoebe nemala byť tehotná ale Lisa Kudrow čakala syna, tak scenáristi vytvorili príbeh o tom, ako vynostila bratovi trojičky. Monica v seriáli nebola tehotna vôbec, ale v poslednej sérii na konci je herečka tehotná a miestami to maskujú.

  7. Matthew Perry (Chandler) bol počas natáčania v roku 1997 niekoľkokrát na odvykačke od liekov na predpis a alkoholu. Počas natáčania sa necítil dobre, čo si všimli aj ostatní herci.
  8. Pokračovanie Priateľov sa neplánuje aj napriek tomu, že by si to fanúšikovia želali.

Dom priateľov v New Yorku patrí medzi zastávky všetkých fanúšikov tohto seriálu. Prečítaj si, aká je jeho adresa a čo môžeš očakávať. Zastav sa pri dome Priateľov v New Yorku na známej adrese na Manhattane.
Dom priateľov v New Yorku patrí medzi zastávky všetkých fanúšikov tohto seriálu. Prečítaj si, aká je jeho adresa a čo môžeš očakávať. Zastav sa pri dome Priateľov v New Yorku na známej adrese na Manhattane.

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.