Dovolenka v Južnej Amerike a 5 tipov kam ísť a čo vidieť

110,307FansLike
192,643FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Dovolenka v Južnej Amerike sa vám bude páčiť. Zvažujete dovolenku, ale už vás omrzeli klasické destinácie plné hotelových komplexov? Pozreli ste si nedávno dobrodružný film a máte chuť zažiť niečo exotickejšie? Na svete je stále množstvo miest, ktoré nie sú tak veľmi ovplyvnené turistickým ruchom, tu mám pre vás zopár tipov.

Dovolenka v Južnej Amerike a 5 tipov na miest, kam ísť a čo vidieť

Ak vás zaujíma história a zároveň chcete vidieť neprebádanú prírodu a starobylé stavby, možno je práve Južná amerika vašou najbližšou destináciou. Ja som Južnú Ameriku navštívil niekoľkokrát a preto vyberám miesta, ktoré považujem za tie najkrajšie na návštevu.

TIP: Letenky do Južnej Ameriky bývajú obvykle drahšie, rátajte s tým, že za spiatočnú cestu necháte niečo v rozmedzí od 550 Eur až 1 200 Eur.

Návšteva Santiago de Chile, hlavného mesta Chile
Návšteva Santiago de Chile, hlavného mesta Chile

Dovolenka v Južnej Amerike: Machu Picchu, Peru

Machu Picchu je jednou z najznámejších archeologických lokalít na svete, a je na to dobrý dôvod. Toto starobylé a záhadné mesto Inkov sa nachádza vysoko v Andách a je obklopené úchvatnou prírodnou scenériou. Ak chcete skutočne oceniť krásu a históriu Machu Picchu, zvážte pešiu túru po Inkskej ceste.

Táto štvordňová túra vás prevedie odľahlými andskými dedinami, prejdete okolo starobylých ruín mesta až na samotný vrchol Machu Picchu. Pre milovníkov histórie a záhad je toto miesto naozaj vysneným cieľom.

Patagónia, Argentína a Čile

Patagónia je obrovská divočina, ktorá sa rozprestiera v južných častiach Argentíny a Čile. Je to destinácia, ktorá je ideálna pre dobrodružných cestovateľov, ktorí milujú turistiku, kempovanie a objavovanie nedotknutej prírody.

Medzi najvýznamnejšie miesta Patagónie patrí ohromujúci národný park Torres del Paine, ľadovec Perito Moreno a pohorie Fitz Roy. Je to miesto, ktoré by mal navštíviť každý správny dobrodruh a milovník prírody. Prečítajte si môj článok s tipmi na to čo vidieť v Punta Arenas, jednom z najjužnejších miest sveta.

Dovolenka v Južnej Amerike a 5 tipov kam ísť a čo vidieť: Výlet do národného parku Torres del Paine z Punta Arenas
Dovolenka v Južnej Amerike a 5 tipov kam ísť a čo vidieť: Výlet do národného parku Torres del Paine z Punta Arenas

Galapágy, Ekvádor

Galapágy sú skupinou sopečných ostrovov, ktoré sa nachádzajú pri pobreží Ekvádoru. Sú domovom niektorých z najunikátnejších a najrozmanitejších živočíchov na svete vrátane obrovských korytnačiek a morských leguánov.

Preskúmanie ostrovov je dobrodružstvom samo o sebe, s príležitosťami na pešiu turistiku, šnorchlovanie a pozorovanie divokej prírody. Tieto ostrovy sú skvelým zážitkom najmä pre milovníkov fauny, ale nepochybne očaria svojimi prírodnými scenériami každého návštevníka.

Vodopády Iguazu, Brazília a Argentína

Vodopády Iguazu sú prírodným zázrakom, ktorý sa nachádza na hraniciach medzi Brazíliou a Argentínou. Tento mohutný vodopádový systém sa skladá z viac ako 270 jednotlivých vodopádov a rozprestiera sa na ploche takmer dvoch kilometrov. Návštevníci môžu vodopády preskúmať pešo alebo na lodi a sú tu aj možnosti na zlaňovanie.

Výlet do týchto krajín sa rozhodne oplatí, pretože vďaka ich rozlohe môžete cestovať na množstvo miest a preskúmať nie len prírodné krásy Amazonského pralesa, ale objaviť aj bohatú miestnu históriu. Ak si budete chcieť oddýchnuť a zrelaxovať sa, toto sú hracie automaty stránky synergy casino. Zabavíte sa, a možno získate aj nejaké finančné prostriedky pre vašu vysnenú cestu.

TIP: Mne osobne sa viac páči pohľad z Argenínskej strany. Moje blogy o Argenítne si prečítajte na tomto odkaze.

Návšteva vodopádov Iguazu z Brazílskej strany
Návšteva vodopádov Iguazu z Brazílskej strany
Návšteva vodopádov Iguazu z Argentínskej strany
Návšteva vodopádov Iguazu z Argentínskej strany

Salar de Uyuni

Bolívia Salar de Uyuni je najväčšia soľná pláň na svete a nachádza sa na juhozápade Bolívie. Táto nadpozemská krajina je rajom dobrodruhov, ktorí tu majú neuveriteľné možnosti na pešiu turistiku či horskú cyklistiku. Soľná pláň je tiež známa svojimi úžasnými západmi slnka a možnosťami pozorovania hviezd, čo z nej robí ideálnu destináciu pre každého, kto miluje unikátne prírodné úkazy a vie oceniť nedotknutosť prírodných útvarov. Ako bonus k tomu všetkému si môžete na soľnej pláni urobiť fotky, ktoré vyzerajú akoby boli naozaj z iného sveta.

Ak teda zvažujete netradičnú dovolenku s cieľom zažiť niečo neuveriteľné a nebojíte sa vycestovať za oceán, Južná Amerika je kontinent, ktorý vám má naozaj čo ponúknuť. Od pradávnej histórie a pozostatkov dávnych civilizácií až po hlboké neprebádané pralesy. Skutočne každý si tu nájde to svoje. Preto ak máte možnosť. Neváhajte a vycestujte za vašim dobrodružstvom.

Cestujte!

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.