Drogy v kufri na letisku? Pozor si dajte najmä v Abu Dhabi

Vitajte na blogu Milana Bez Mapy, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013. Otázky k článku píšte dole do komentára, sledujte ma na Instagrame, a hlavne, cestujte :)

Pri mojom poslednom prestupe v Abu Dhabi sa mi stala nezvyčajná vec. Môj kufor bol kompletne prehľadaný policajtmi. Čo hľadali? Drogy. Na tom by nebolo nič nezvyčajné, pokiaľ by neprehľadávali všetkých mladých chalanov vo veku okolo 25 rokov. Ako to vyzeralo a ako táto proti drogová kontrola prebiehala? No, minimálne mne to prišlo smiešne kvôli vtipnej príhode s magnetkou. Avšak, v prípade, že by som drogy v kufri na letisku naozaj mal – bol by to problém. 

Drogy v kufri na letisku

Letisko v Abu Dhabi je obrovské a denne tu prejdu tisícky turistov. Ja som tu len prestupoval na lete z Nairobi v Keni do Viedne, no mal som pár hodín čas na prestup, tak som sa rozhodol ísť do mesta. V Abu Dhabi som bol už pred pár rokmi a najviac si pamätám nádhernú mešitu, ktorá sa mi zaryla do pamäti. Keď sme vystúpili z lietadla, bol som odchytený pracovníkom letiska, že mi ide skontrolovať batožinu. Ja že okej, nebolo to prvý krát, čo sa mi stalo niečo podobné.

drogy v kufri na letisku
Výstižný popis „Povedz nie gandži!“ v hlavnom meste Malé na Maledivách.

V podobných situáciách sa tvárim neutrálne a nekladiem žiaden odpor. Keď má niekto potrebu obzerať si moje ponožky a žiletky, nech sa páči :D Ako som tak otvoril kufor a pracovník v rukaviciach vyberal jednu vec za druhou a pozeral naozaj všade (aj to toho najmenšieho záhybu na mojich pekne poskladaných rifliach) všimol som si radu ostatných „čakajúcich“ na kontrolu. Všetko to boli chalani v mojom veku. Žeby mali práve v Abu Dhabi dáku raziu alebo im mladí Američania a Európania nosia drogy do krajiny? Drogy v Emirátoch sú veľké tabu a podľa mňa sa o nich ani nehovorí, haha. Drogy v kufri na letisku? Abu Dhabi to netoleruje.

Ooo, pekné!

Mame som vtedy viezol z Kene magnetku, ktorá bola pekne zabalená v novinovom papieri a v igelitke. Keď sa nad tým tak zamyslím, vyzeralo to ako zabalený kokaín alebo niečo podobné (neviem, nikdy som nevidel zabalený kokaín – iba v telke). Keď pracovník narazil na tento poctivo zabalený malý balíček, ktorý bol navyše v ponožke (aby sa magnetka nerozbila), podozrievavo na mňa pozrel a zavolal kolegu. Žeby sa tešili, že konečne niečo našli? :D ako tak pomaly odmotával moju ponožku a vyberal biely sáčok, mne bolo čím ďalej, tým viac do smiechu. Pracovník sáčok rozbalil a začal odmotávať aj noviny. Keď v ňom našiel magnetku malého černoška – kenského masaja, ja som sa už nevedel prestať uškŕňať. Nič sa nepýtal, no ja som mu povedal po anglicky „to je magnetka, idem z Kene“ a pracovník len na to odpovedal „Óoo, veľmi pekné“.

Veci som si musel zabaliť sám (zasa!) a mohol som vstúpiť do krajiny. Tieto protidrogové razie vídavam stále viac a viac, no vo Spojených Arabských Emirátoch sa očividne zamerali na moju vekovú skupinu – mladí chalani. Ak sa teda snažíte pašovať drogy, vyhnite sa Abu Dhabi :D tam ich nájdu aj v ponožke! Drogy v kufri na letisku odhalia minimálne tu. 

Milan Bardún, svet k vám domov už od roku 2013

Vitajte na blogu Milana Bez Mapy, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013. Otázky k článku píšte dole do komentára, sledujte ma na Instagrame, a hlavne, cestujte :)

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.