Hotel SITNO vo Vyhniach & recenzia nášho pobytu s mamou

107,392FansLike
190,436FollowersFollow
108,606FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer na Slovensku podľa Forbes.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Hotel SITNO recenzia: Keď sa ma čitatelia pýtajú, kam by som ich poslal na dovolenku na Slovensku, už mi je trápne stále dookola hovoriť Tatry, Košice a Bratislavu. Nedávno som navštívil región Gron, do ktorého patrí aj obec Vyhne, iba kúsok od Žarnovice. Vyskúšal som si tu Sitno Forest Resort a tentokrát na svoje cesty po Slovenku zobral aj mamu. Páčilo sa jej? Po tom uvítacom drinku na recepcii jednoznačne. Tu je recenzia.

Kongresový Hotel SITNO & moja recenzia ubytovania

wellness hotel sitno
Hotel SITNO.

Sitno Forest Resort je hlavne kongresový hotel. To znamená, že cez týždeň sa to tu hemží pracovnými stretnutiami, mítingmi a konferenciami. Cez víkend sú tu svadby a chodia sem najmä rodiny s deťmi. Pre tých je tu do detailov premyslený animačný program, no nezabudlo sa ani na dospelých.

Pri večeri s mamou k nám vždy dobehla mladá animátorka a porozprávala o všetkom, čo je dnes večer pripravené pre dospelých (keďže sme so sebou nemali žiadne malé deti). Z bohatého programu ma zaujala herňa, tobogan, no aj Foofie kulinárske štúdiu, kde si môžu variť, aj dospelí rôzne exotické jedlá pod vedením šéfkuchára, či vlastné kino, kde sa každý večer premietajú filmy. Na podobný koncept funguje aj Hotel Atrium vo Vysokých Tatrách, kde som bol ubytovaný v lete a napísal recenziu.

uvítací drink
Drink na privítanie.
hotel sitno trinity recenzia
Pohľad z izby.

Reštaurácia a kaviareň v SITNO Forest Resort

S mamou sme si povedali, že si pobyt v Hoteli SITNO užijeme naplno. O tom Prossecu na raňajky ale radšej písať nebudem. Keďže bolo práve cez ten víkend celkom škaredé počasie, okrem jednej prechádzky, sme ho celý strávili v hoteli, wellnesse a miestnej kaviarni. Po prvom dni som sa pristihol, že si objednávam štýlom “Poprosím Vás jedno to lungo, ale v tom peknom pohári, ktorý má aj hentá pani tam vzadu”. Myslím, že čašník mal zo mňa celkom srandu. S tým mangovym čískejkom to išlo spolu dokonale.

hotel sitno trinity recenzia
Mangový čískejk.
hotel sitno trinity recenzia
Keď piješ kávu, lebo má pekný pohár.

Hotel SITNO má vlastnú reštauráciu a kaviareň aj pre neubytovaných hostí, no v tej, kde sa podávajú raňajky, obedy a večere je priamy výhľad na vonkajší “infinity” bazén. Určite si odporúčam ochutnať všetko, čo tu majú. Ja som sa snažil celkom poctivo, no pri tretej palacinke som cítil ľútosť voči tým, ktorí budú na mňa musieť zajtra ráno pozerať vo wellnesse.

Raňajky a večere sa podávajú klasicky, ako švédske stoly. Zo všetkého najviac som si obľúbil stôl, pri ktorom stál kuchár a robil palacinky. Ozdobiť a naplniť som si ju už musel ja sám a verím, že ráno išli dokúpiť novú Nutellu. Nikdy by mi však nenapadlo dať do palacinky žltý melón nakrájaný na kocky. Ono, ovocia tu bolo nenormálne veľa a ja som si ho dával ako dezert aj po raňajkách, aj po večeri. Hrozno, žltý a červený melón, pomaranče nakrájané na plátky, grepy a lesné ovocie. Myslím, že som sa po tomto víkende vrátil do Bratislavy o niečo zdravší.

hotel sitno trinity recenzia
Bryndzáky na obed z a lá carte menu.
hotel sitno trinity recenzia
Mama si dopriala. Zas…
hotel sitno trinity recenzia
Výber syrov na raňajky.
hotel sitno trinity recenzia
Raňajkové pečivo.
hotel sitno trinity recenzia
Celkom štýlové, nie?
hotel sitno trinity recenzia
Nutellaaaaa
hotel sitno trinity recenzia
Dobré ráno!
hubert na raňajky
Odolal som?

Hotel SITNO wellness, otváracia doba a cenník

Najskôr som si trochu sťažoval, že je škaredé počasie, no nakoniec sa mi to celkom hodilo do programu. Poriadne sa posaunovať a prebehnúť do vonkajšieho bazéna? Prečo nie. Je tu jeden veľký plavecký bazén vo vnútri, kde animátorky zabávali miestnych oteckov, ktorým názorne ukazovali, ako tancovať vo vode. Na oteckov radšej písať recenziu nebudem, lol.

Dokonca som mal pocit, že aj ten vonkajší bazén je trochu vyhrievaný, no musel som v ňom plávať, aby mi nebolo chladno. Vnútorná časť je rozdelená aj na detskú, kde je tobogan s detským bazénom. Tu som už nerátal, koľkokrát som sa spustil dole a bránil v zábave všetkým malým deťom.

hotel sitno trinity recenzia
Pohľad na vonkajší bazén z raňajok.
wellness hotel sitno
Pri vnútornom bazéne.

Kým ja som sa bláznil v tobogane, Mama sa zohrievala dole vo wellnesse, kde je okrem sáun aj stredne veľký termálny bazén, ktorý je hlboký tak akurát, že sa v ňom príjemne sedí. Wellness svet 4 Elements Day Spa a bazénová časť je otvorená aj návštevníkom, ktorí nie sú ubytovaní v hoteli. Cenník a otváracie hodiny nájdeš tu.

TIP: Vyskúšaj jednu z masáží (alebo aj všetky). Mama sa v tomto vyzná a hovorila, že tu majú celkom pestrú ponuku masáží a procedúr. Bohužiaľ, odporúčam ti objednať sa na masáž deň vopred, keďže už môže byť plno a neujde sa ti miesto, tak, ako mame. Dokonca som videl v ponuke aj bylinkové zábaly a detské masáže.


Čo vidieť vo Vyhniach

Samotné Vyhne sú tak na dvadsať minútovú prechádzku. Ako som spomínal, nemali sme s mamou ideálne počasie, tak sme si dali iba jedno kolečko centrom a ku Kamennému moru sa nám nechcelo šľapať – že radšej zbehneme znova do wellnessu aby boli fotky do recenzie. Každopádne, vo Vyhniach ma zaujali tieto tri zastávky:

  • Lietadlo MIG-15 v centre mesta,
  • Kamenné more,
  • a Kúpeľná kaplnka na ktorú sme s mamou narazili úplne náhodou. Vyzerá ako domček na stračej nôžke, no ježibaba v ňom nebývala, haha. Je kúsok od nášho hotela.
Lietadlo MIG 15 vo Vyhniach vyhne
Lietadlo MIG 15 vo Vyhniach
Kúpeľný kaplnka Vyhne
Kúpeľný kaplnka Vyhne
kamenné more vyhne
Kamenné more.

Páčil sa mi víkendový pobyt vo Vyhniach v Hoteli SITNO? Jednoznačne. Myslím si, že nám s mamou obom dobre padol. Len tak sa váľať v bazéne, zbehnúť na krátku prechádzku, dať si dobré koláče a upiť z Prossecca na raňajky, haha! Ďakujeme, hotel SITNO.

Ako skloňovať Vyhne?

PS: Toto sme s mamou dosť riešili – ako skloňovať Vyhne? Takto: Som z Vyhní, sťahujem sa k Vyhniam, píšem blog o Vyhniach, bývam za Vyhňami a som Vyhňan a ideme do Vyhieň.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.