Kam ísť cez víkend na Slovensku a 3 tipy, ktoré vždy zaberú

110,307FansLike
192,643FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Kam ísť cez víkend na Slovensku? To je dobrá otázka – sám sa neviem niekedy rozhodnúť a to len preto, lebo tu toho máme naozaj veľa. Na tomto cestovateľskom blogu má kategória Slovensko najviac článkov a ani sa nečudujem. Stále niekde behám a čekujem. Niektoré miesta ma sklamali (Vlkolínec), iné mega prekvapili (Pieniny). Takže, kam ísť cez víkend?

Kam ísť cez víkend na Slovensku

Tak, ako milujem cestovať po svete, milujem aj cestovanie po Slovensku. Napísal som teda moje tri najobľúbenejšie destinácie, kam ísť cez víkend na Slovensku. Akonáhle sa neviem rozhodnúť, vyberiem si vždy jednu z nich. Záleží to od počasia aj od toho, či mám náladu na kino alebo poriadnu turistiku.

  • Štrbské Pleso a Tatranská Lomnica (tá sa mi kedysi nepáčila, prečo som názor zmenil?)

Aj keď som spočiatku Tatranskú Lomnicu nemal rád – po búrke to tam vyzeralo hrozne depresívne a stretáva sa tam naozaj zvláštna zmeska ľudí z celého Slovenska, po čase som si ju obľúbil. A už mi ani neprekážajú tie davy – pozrel som sa na to z druhého hľadiska. Aspoň Slováci nesedia doma na prdeli. Tatranskú Lomnicu milujem hlavne v lete, keďže zimy často trávim niekde v teple.

K mojim favoritom tiež patrí Štrbské pleso a nič sa nevyrovná tomu, si ísť okolo neho ráno zabehať. Moja obľúbená túra na Predné Solisko patrí medzi najlepšie, ktoré som v Tatrách absolvoval. V okolí Štrbského plesa je tiež Grand Hotel Kempinski High Tatras alebo Hotel Solisko. Vyskúšal som oba a napísal recenzie. Nájdeš ich v časti Ubytovanie.

Túra na chatu pod Soliskom
Túra na chatu pod Soliskom.

Aj Tatranská Lomnica má niekoľko super hotelov, v ktorých som bol ubytovaný. Nemôžem nespomenúť napríklad príjemný Penzión Jesenský, alebo Wellness Hotel Kontakt, ktorý je v Starej Lesnej, čo je na skok odtiaľ. Ten wellness si vyskúšam ešte raz!

PS: V Tatranskej Lomnici robia tú najlepšiu pečenú klobásu na svete. Dodnes ľutujem, že som si nezapísal meno tej reštaurácie – vnútri je tmavá a majú v nej veľké drevené stoly.


  • Pieniny sú moja topka na Slovensku

Pieniny sa mi veľmi zapáčili. Neviem, či to bolo pre splavovanie Dunajca plťou, pána Gondeka (lol), Kežmarok alebo Ľubovniansky hrad. Každopádne, ak by som nežil v Bratiske, určite by to bolo niekde v Pieninách. V Pieninách určite nevynechaj:

  1. Ľubovniansky hrad a skanzen
  2. Kežmarok (prečítaj si, čo vidieť v Kežmarku)
  3. Vyskúšaj splavovanie Dunajca plťou
  4. Zastav sa v Nestville v Hniezdnom

Kam cez víkend na Slovensku

Ľubovniansky hrad má okolo seba zvláštnu legendu o čarodejnici – keď tam budeš, opýtaj sa na ňu a skús nájsť spomínanú skalu. Viac ti nepoviem, je to dobrý príbeh, haha.

Ľubovniansky hrad a skanzen
Túlam sa medzi hradbami. (foto: Pavol Urbánek)
  • Trnava patrí medzi najkrajšie mestá na Slovensku

Aj keď som z Bratislavy a posledný bod, kam cez víkend na Slovensku mal byť Bratislava, nakoniec som si spomenul na Trnavu, ktorú jednoducho milujem. Trnava má všetko, čo potrebujem. Prírodu, ktorá je hneď za mestom, dobré reštaurácie s normálnymi cenami, architektúru, synagógy, námestia a super pekné centrum mesta.

Ten, kto vysadil v Trnave v lete všetky tie muškáty a čo-ja-viem-čo, si odo mňa zaslúži pusu na líce. Strašne dobre sa v tom meste cítim a navyše, mám ju super blízko z Bratisky. Do Trnavy kedykoľvek, hoci len na obed alebo zmrzlinu.

Čo vidieť v Trnave
Čo vidieť v Trnave? foto: Veronika Príbelová

TIP: Prečítaj si, čo vidieť v Trnave a Vyskúšaj reštauráciu ENAK, ak chceš vedieť, ako chutí pravá Thajská kuchyňa.

Čo vidieť v Trnave
Ja to mesto milujem. foto: Veronika Príbelová

Kam ísť cez víkend na Slovensku
Kam ísť cez víkend na Slovensku?

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.