Kam ísť cez víkend na Slovensku a 3 tipy, ktoré vždy zaberú

Potrebujem cestovné poistenie či stačí Európsky zdravotný preukaz?

Európsky zdravotný preukaz alebo cestovné poistenie? “Ja mám preukaz poistenca, ja nepotrebujem cestovné poistenie”. Toto je najčastejší argument, ktorý čítam od čitateľov v komentároch k...

Pedikúra rybičkami je nebezpečná a môže viesť k amputácii prstov

Pedikúra rybičkami je jedna z tých najhorších vecí, ktoré si môžete dopriať na dovolenke. Sám som ju kedysi skúsil, kým som ešte nevedel, aké...

Kde hľadať študentské zľavy na letenky & zľavový kód od Emirates

Študentské zľavy na letenky existujú, no veľmi sa o nich nehovorí. Prečo? Podľa mňa sa neoplatia. Respektíve, majú naozaj veľa rôznych podmienok, ktoré nespĺňa...

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Milan búra mýty.

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Je to Mauna Kea na Havaji, pokiaľ sa počíta výška od základne k vrcholu. Jej základňa sa...

Ako zarába Ryanair ak má letenky za 9 Eur? Milan búra mýty

Letenky za 9 Eur sa stali legendárnymi a predáva ich najmä Ryanair a iné nízkonákladové letecké spoločnosti. Ryanair je nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá zarába...

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?!

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?! Má to niekoľko dôvodov, ktorými sa chráni spoločnosť, ktorá vám auto prenajíma. A hoci sa...
101,217FansLike
175,421FollowersFollow
105,320FollowersFollow

Kam ísť cez víkend na Slovensku? To je dobrá otázka – sám sa neviem niekedy rozhodnúť a to len preto, lebo tu toho máme naozaj veľa. Na tomto cestovateľskom blogu má kategória Slovensko najviac článkov a ani sa nečudujem. Stále niekde behám a čekujem. Niektoré miesta ma sklamali (Vlkolínec), iné mega prekvapili (Pieniny). Takže, kam ísť cez víkend?

Kam ísť cez víkend na Slovensku

Tak, ako milujem cestovať po svete, milujem aj cestovanie po Slovensku. Napísal som teda moje tri najobľúbenejšie destinácie, kam ísť cez víkend na Slovensku. Akonáhle sa neviem rozhodnúť, vyberiem si vždy jednu z nich. Záleží to od počasia aj od toho, či mám náladu na kino alebo poriadnu turistiku.

  • Štrbské Pleso a Tatranská Lomnica (tá sa mi kedysi nepáčila, prečo som názor zmenil?)

Aj keď som spočiatku Tatranskú Lomnicu nemal rád – po búrke to tam vyzeralo hrozne depresívne a stretáva sa tam naozaj zvláštna zmeska ľudí z celého Slovenska, po čase som si ju obľúbil. A už mi ani neprekážajú tie davy – pozrel som sa na to z druhého hľadiska. Aspoň Slováci nesedia doma na prdeli. Tatranskú Lomnicu milujem hlavne v lete, keďže zimy často trávim niekde v teple.

K mojim favoritom tiež patrí Štrbské pleso a nič sa nevyrovná tomu, si ísť okolo neho ráno zabehať. Moja obľúbená túra na Predné Solisko patrí medzi najlepšie, ktoré som v Tatrách absolvoval. V okolí Štrbského plesa je tiež Grand Hotel Kempinski High Tatras alebo Hotel Solisko. Vyskúšal som oba a napísal recenzie. Nájdeš ich v časti Ubytovanie.

Túra na chatu pod Soliskom
Túra na chatu pod Soliskom.

Aj Tatranská Lomnica má niekoľko super hotelov, v ktorých som bol ubytovaný. Nemôžem nespomenúť napríklad príjemný Penzión Jesenský, alebo Wellness Hotel Kontakt, ktorý je v Starej Lesnej, čo je na skok odtiaľ. Ten wellness si vyskúšam ešte raz!

PS: V Tatranskej Lomnici robia tú najlepšiu pečenú klobásu na svete. Dodnes ľutujem, že som si nezapísal meno tej reštaurácie – vnútri je tmavá a majú v nej veľké drevené stoly.


  • Pieniny sú moja topka na Slovensku

Pieniny sa mi veľmi zapáčili. Neviem, či to bolo pre splavovanie Dunajca plťou, pána Gondeka (lol), Kežmarok alebo Ľubovniansky hrad. Každopádne, ak by som nežil v Bratiske, určite by to bolo niekde v Pieninách. V Pieninách určite nevynechaj:

  1. Ľubovniansky hrad a skanzen
  2. Kežmarok (prečítaj si, čo vidieť v Kežmarku)
  3. Vyskúšaj splavovanie Dunajca plťou
  4. Zastav sa v Nestville v Hniezdnom

Kam cez víkend na Slovensku

Ľubovniansky hrad má okolo seba zvláštnu legendu o čarodejnici – keď tam budeš, opýtaj sa na ňu a skús nájsť spomínanú skalu. Viac ti nepoviem, je to dobrý príbeh, haha.

Ľubovniansky hrad a skanzen
Túlam sa medzi hradbami. (foto: Pavol Urbánek)
  • Trnava patrí medzi najkrajšie mestá na Slovensku

Aj keď som z Bratislavy a posledný bod, kam cez víkend na Slovensku mal byť Bratislava, nakoniec som si spomenul na Trnavu, ktorú jednoducho milujem. Trnava má všetko, čo potrebujem. Prírodu, ktorá je hneď za mestom, dobré reštaurácie s normálnymi cenami, architektúru, synagógy, námestia a super pekné centrum mesta.

Ten, kto vysadil v Trnave v lete všetky tie muškáty a čo-ja-viem-čo, si odo mňa zaslúži pusu na líce. Strašne dobre sa v tom meste cítim a navyše, mám ju super blízko z Bratisky. Do Trnavy kedykoľvek, hoci len na obed alebo zmrzlinu.

Čo vidieť v Trnave
Čo vidieť v Trnave? foto: Veronika Príbelová

TIP: Prečítaj si, čo vidieť v Trnave a Vyskúšaj reštauráciu ENAK, ak chceš vedieť, ako chutí pravá Thajská kuchyňa.

Čo vidieť v Trnave
Ja to mesto milujem. foto: Veronika Príbelová

Kam ísť cez víkend na Slovensku
Kam ísť cez víkend na Slovensku?

Travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Dvojnásobný víťaz Social Awards 2022 & 2023 v kategórii Cestovanie, autor knihy Influencer a 2. najvplyvnejší influencer Slovenska podľa rebríčka Forbes 2023.

Milan Bez Mapy

Bloger, spisovateľ, influencer

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.