Oplatí sa lacné Covid cestovné poistenie? Recenzia SafetyWing

Pedikúra rybičkami je nebezpečná a môže viesť k amputácii prstov

Pedikúra rybičkami je jedna z tých najhorších vecí, ktoré si môžete dopriať na dovolenke. Sám som ju kedysi skúsil, kým som ešte nevedel, aké...

Kde hľadať študentské zľavy na letenky & zľavový kód od Emirates

Študentské zľavy na letenky existujú, no veľmi sa o nich nehovorí. Prečo? Podľa mňa sa neoplatia. Respektíve, majú naozaj veľa rôznych podmienok, ktoré nespĺňa...

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Milan búra mýty.

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Je to Mauna Kea na Havaji, pokiaľ sa počíta výška od základne k vrcholu. Jej základňa sa...

Ako zarába Ryanair ak má letenky za 9 Eur? Milan búra mýty

Letenky za 9 Eur sa stali legendárnymi a predáva ich najmä Ryanair a iné nízkonákladové letecké spoločnosti. Ryanair je nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá zarába...

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?!

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?! Má to niekoľko dôvodov, ktorými sa chráni spoločnosť, ktorá vám auto prenajíma. A hoci sa...

3 rady ako dostať odškodné za meškanie lietadla + zľavový kód

Odškodné za meškanie lietadla je niečo o čom mnohí ani len netušia, že môžu dostať a majú nárok. Veľakrát mi píšete na Instagrame, že...
97,246FansLike
163,701FollowersFollow
103,101FollowersFollow

Lacné covid cestovné poistenie je téma, ktorú som riešil pár dní pred mojim odletom do Argentíny. Krajina ho má aktuálne medzi podmienkami vstupu pre prípad nákazy koronavírusom. Mama ma učila, že čo je lacné, je zlé. Platí to aj o cestovnom poistení na covid? O cestovných poisteniach na Covid som písal už v minulosti a porovnal tie Slovenské v našich poisťovniach doma. Dnes som ale vyskúšal zahraničné, SafetyWing. Prečo? Aby som mal prehľad.

Lacné covid cestovné poistenie a recnezia podľa Milana Bez Mapy

Oplatí sa lacné covid cestovné poistenie? Recenzia na Safety wing
Oplatí sa lacné covid cestovné poistenie? Recenzia na Safety wing

Keď som písal kamarátke Janke, ktorá sa aktuálne nachádza v Paname, aké cestovné poistenie na covid si zvolila, spomenula mi, že má SafetyWing. Žiaľ, do niektorých krajín vás bez tohto poistenia nepustia, čo je opäť dobrá správa pre poisťovne. O SafetyWing som písal už minule, no netušil som, že najnovšie ponúkajú cestovné poistenie na koronavírus v prípade, že cestujete do zahraničia pracovne alebo na dovolenku. Neváhal som ani sekundu a keď videl, ako málo toto cestovné poistenie stojí na mesiac, v momente som si ho zaplatil.

Prekvapilo ma, ako rýchlo a bez problémov ide uzavretie poistenia, len v pár kliknutiach. Jednoducho som si povyberal na mapke krajiny do ktorých sa chystám, zadal presný dátum odchodu a návratu a popridával krajiny, kde sa tiež možno zastavím. Hlavný cieľ je Argentína, no možno odbehnem aj do Chile alebo Uruguaya, uvídíme. Poistený chcem byť v každej krajine. Celková cena poistenia na Covid na 33 dní ma vyšlo 50 dolárov, čo je 1,60 USD na deň. 

Čo považujem za plus je možnosť pridať spolucestujúcich priamo do môjho poistenia už pri rezervácii, tým pádom to nemusia vypĺňať oni. V pár klikoch som zaplatil za všetkých spolucestujúcich a na mejl mi obratom prišla kartička poistenca s dôležitými telefónnymi číslami. Covid cestovné poistenie od SafetyWing si zriadite na tomto odkaze. S riešením poistnej udalosti u nich zatiaľ, našťastie, nemám skúsenosť, no akonáhle budem mať, aktualizujem tento článok. Podľa recenzí si ale nemyslím, že by to mal byť problém. Takto vyzerá proces uzatvárania poistenia:

Oplatí sa lacné covid cestovné poistenie? Recenzia na Safety wing
Webstránka s vyklikávaním krajín, do ktorých potrebujem Covid cestovné poistenie.
Safety wing ako lacné covid cestovné poistenie, ktoré čiastočne hradí aj testy na koronavírus
Môj mejl s kartičkou poistenca.

Odkiaľ je SafetyWing, komu patrí a je bezpečný?

Pokiaľ ide o cestovné zdravotné poistenie, SafetyWing ponúka ponuku pre tých, ktorí si radi odskočia a pracujú na diaľku, no aj pre bežných dovolenkárov, ktorí potrebujú poistenie na Covid do zahraničia. Je to dobré riešenie pre dlhodobých cestovateľov, influencerov a digitálnych nomádov vďaka cenovo dostupným možnostiam mesačných platieb a flexibilite plánov poistenia. SafetyWing je startup z Kalifornie, ktorý poskytuje riešenia cestovného zdravotného poistenia.

SafetyWing ako lacné Covid cestovné poistenie, ktoré čiastočne hradí aj testy na koronavírus

Hľadáte cestovné poistenie na Covid-19 pred vašou cestou? Koronavírus je pravdepodobne na začiatku zoznamu vašich obáv, ktoré sa týkajú zdravia v zahrančí, takže je dôležité vybrať si poistenie, ktoré vás bude chrániť v prípade, že by ste sa nakazili koronavírusom. SafetyWing je jedným z mála poskytovateľov cestovného poistenia, ktorý pokrýva širokú škálu problémov súvisiacich s Covid-19. Covid-19 poistenie je automaticky súčasťou všetkých nových zakúpených poistení.

Upozorňujem len, že SafetyWing pokryje náklady na testy na Covid iba v prípade, že sú z lekárskeho hľadiska nevyhnutné. Toto vylučuje test na protilátky. Nižšie mám spísané ďalšie výnimky a obmedzenia.Poistenie na preplatenie karanétny v zahraničí a výnimky z poistenia

 • Pokrytie na karanétnu poskytuje SafetyWing do sumy 50 USD na deň, presne na 10 dní v prípade karanény v zahraničí, no len v prípade poistenia uzavretého minimálne na 28 dní. Dôkaz o karanténe nariadenej lekárom alebo štátnym orgánom musí byť predložený poisťovni.
 • Karanténa musí byť udelená z dôvodu, že máte pozitívny test na COVID-19/SARSCoV2, alebo máte príznaky a čakáte na diagnostiku výsledky testu. Benefit je možné využiť len raz za 364 dní a nie je k dispozícii vo domovskej krajine, teda v mojom prípade na Slovensku.

SafetyWing poskytuje pomerne rozsiahle pokrytie, najmä v prípade neočakávaných chorôb alebo zranení. To znamená, že ak sa niečo počas cesty stane a budete potrebovať lekársku pomoc, SafetyWing vás pokryje. Tu sú niektoré kľúčové položky, ktoré sú zaujímavé pre dlhodobých cestovateľov alebo digitálnych nomádov:

 • Núdzové lekárske ošetrenie
 • Výdavky na zdravotnú starostlivosť
 • Zubná pohotovosť
 • Nemocničná izba a stravovanie
 • Prevoz rodinného príslušníka z domovskej krajiny v prípade, že máte dlhší pobyt v nemocnici
 • Evakuácia proti terorizmu
 • Núdzová lekárska evakuácia
 • Ubytovanie pri živelných pohromách
 • Stratená odbavená batožina
 • Prerušenie cesty
 • Oneskorenie cesty
 • SafetyWing tiež pokrýva širokú škálu športov a aktivít, vrátane nehôd na mopedoch a motorkách, čo je tamker nevyhnutné pre cestovateľov v juhovýchodnej Ázii.

Výnimky z covid cestovného poistenia a čo nie je kryté

Ako väčšina poistných zmlúv, aj tu sú určité veci, ktoré nie sú zahrnuté v rámci SafetyWing. Týmito výnimkami sú rutinné prehliadky, už existujúce stavy (okrem akútneho nástupu) a liečba rakoviny, čo je celkom rozumné, keďže ide o cestovné zdravotné poistenie, nie o primárne zdravotné poistenie. Pokrytie SafetyWing nezahŕňa ani organizované a profesionálne športy a dobrodružné športy. Ak chcete získať úplné podrobnosti o tom, čo je zahrnuté (a nie zahrnuté) v zásadách SafetyWing, odporúčam vám pozrieť si ich webovú stránku.

S láskou, Milan Bez Mapy

 

 

Travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Dvojnásobný víťaz Social Awards 2022 & 2023 v kategórii Cestovanie, autor knihy Influencer a 2. najvplyvnejší influencer Slovenska podľa rebríčka Forbes 2023.

Milan Bez Mapy

Bloger, spisovateľ, influencer

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.