Video návod: Ako kúpiť lístok do Viedne za euro so Slovak Lines

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Lístok do Viedne za euro už dávno nie je žiadna novinka, no stále veľa Slovákov nevie, ako si takýto lístok kúpiť, kde ho hľadať a hlavne, kedy ho kúpiť tak, aby naozaj stál jedno euro. Rozhodol som sa pripraviť jednoduchý video návod, ako kúpiť lístok do Viedne za jedno euro so Slovak Lines a užiť si cestu do hlavného mesta Rakúska za minimum peňazí.

Lístok do Viedne za euro a video návod, ako ho kúpiť

V tomto článku sa dozvieš:

 • Ako nájsť lístok do Viedne za jedno euro so Slovak Lines.
 • Postup vo forme videa, ktorý som ti natočil.
 • V akom predstihu kupovať lístky, aby boli naozaj za jedno euro.
 • To, či lístok platí aj na letisko Schwechat a či si ho môžeš kúpiť priamo u vodiča.
 • Čo v prípade, že mešká lietadlo a autobus, na ktorý máš kúpený lístok, nestihneš?
 • Extra tip na špeciálny Wien ticket v dolnej časti článku.

TIP: Pred tým, ako si kúpiš lístok od Viedne za euro, prečítaj si, čo vidieť vo Viedni a kam sa ísť pozrieť počas návštevy. Viedeň je jedno z tých miest, na ktoré ti úplne bohato stačí jeden celodenný výlet z Bratislavy. Autobusom to z centra Bratislavy do centra Viedne trvá približne jednu hodinu. Nižšie ti prikladám video návod, ako si na túto cestu kúpiť lístok za jedno euro. Prepni si video na HD.

V cenne takéhoto lístka máš zahrnutú batožinu, dennú tlač a WiFi. Pozor, je potrebné kupovať jednosmerné lístky a zaplatiť ich zvlášť, aby akcia za 1 € platila. Prečo? Za euro sú iba jednosmerné lístky. Tu ti spíšem celý postup, ktorý je naozaj veľmi jednoduchý:

 1. Otvor si stránku Slovak Lines.
 2. Vyklikaj si, že chceš ísť z Bratislavy do Viedne, alebo naopak, či na letisko Schwechat.
 3. Zvoľ si jednosmerný lístok (toto je dôležité, inak ti lístky za euro neukáže).
 4. Vyber dátum kedy chceš ísť a skrolni sa ponukou, či vidíš lístok do Viedne za 1 €.
 5. Rezervuj ho, zaplať kartou a vráť sa na krok dva, aby si si kúpil lístok aj na cestu späť.

Lístok do Viedne za euro platí aj na letisko Schwechat

lístok do Viedne za euro
Lístok do Viedne za euro

Za jedno euro si viem kúpiť lístok iba do Viedne, alebo aj na letisko Schwechat?

Lístky za euro sú ako do centra Viedne, tak aj na letisko v Schwechate a naopak, z Viedne do Bratislavy. Jediné, čo musíš spraviť je, preklikať sa dátumami a nájsť ho. Ono to je celkom zábava hľadať tie jednoeurové lístky. Tu ale platí, že si ho musíš kúpiť online a nie u vodiča, ak ho chceš mať za euro.

Kedy sú lístky do Viedne za euro v ponuke?

To záleží. Aby som to ale zhrnul, tieto akciové „Horúce lístky“ sú ako promo lístky a vždy je ich v daný deň/týždeň dostupných len niekoľko. Pre každý spoj sú ale limitované. Najväčšia šanca, ako takýto lístok nájsť, je si ho rezervovať v peknom predstihu. Mne sa najviac oplatilo vyhľadávať lístky minimálne 7 dní vopred a vtedy som tam vždy našiel dáky za jedno euro.

Môžem si „Horúci lístok“ kúpiť aj u vodiča?

Nie. Ako som spomenul vyššie, ide o promo lístky, ktoré sú dostupné len v predstihu. Ak prídeš do autobusu, zaplatíš normálnu sumu bez akcie. Ale, novinkou je, že už aj u vodičov autobusov môžeš platiť kartou a nebudeš potrebovať hotovosť.

Slovak Lines na tejto trase premáva 20krát denne v každom smere a na ich palube je WiFi zdarma. K dispozícii sú aj zásuvky a USB nabíjačka a v lete je zapnutá klimatizácia. Súčasťou ceny lístka je aj malé občerstvenie (voda a tyčinka), denná tlač a monitor s filmami a hudbou.

V prípade, že cestuješ z letiska do Bratislavy a lietadlo ti mešká (čo sa minimálne mne stáva neustále, svoj lístok môžeš zadarmo použiť aj na nasledujúci spoj v danom dni. Navyše, v prípade poruchy vozidla garantujú na svojom webe aj náhradný spoj. Lietadlo by si teda nemal zmeškať.


Milan radí: Okrem lístka za euro si môžeš tiež kúpiť Wien ticket. Ide o spiatočný cestovný lístok z Bratislavy do Viedne, ktorý platí aj na mestskú hromadnú dopravu vo Viedni v zóne 100. Lístok na MHD platí v prvý deň tvojho príchodu do Viedne, podľa autobusového lístka. V tejto zóne sa nachádza väčšina pamiatok, ktoré sa oplatí vidieť vo Viedni. Pre dospelého vychádza spiatočný Wien ticket 14,80 €.

Viedeň zóna 100
Viedeň zóna 100. Zdroj: Slovak Lines.

lístok do Viedne za euro
Lístok do Viedne za euro.

Sponzorom tohto článku je Slovak Lines.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.