Home Technika na cestovanie Tieto praktické aplikácie do auta by nemali chýbať žiadnemu vodičovi

Tieto praktické aplikácie do auta by nemali chýbať žiadnemu vodičovi

0
Tieto praktické aplikácie do auta by nemali chýbať žiadnemu vodičovi
Najlepšie aplikácie do auta na cesty, ktoré nesmú chýbať v smartfóne vodiča

Aké sú najlepšie aplikácie do auta? V dnešnej dobe smartfónov, kedy svoj mobil držím v ruke v priemere päť až šesť hodín denne, mám aplikácie už takmer na všetko. Na počítanie krokov, rátanie kalórii, behanie, zľavy na nákupy, letenky…vedel by som pokračovať donekonečna.

Modernizácia, samozrejme, nemiminula ani motoristov a preto vám v dnešnom článku do kategórie Technika na cestovanie v spolupráci so Shell predstavím niekoľko aplikácií do auta, ktoré uľahčia a spríjemnia čas strávený na cestách každému vodičovi. Poďme na to.

Aplikácie do auta, ktoré uľahčia život motoristom

Najlepšie aplikácie do auta na cesty, ktoré nesmú chýbať v smartfóne vodiča
Najlepšie aplikácie do auta na cesty, ktoré nesmú chýbať v smartfóne vodiča

Najlepšie aplikácie do auta na cesty, ktoré nesmú chýbať v smartfóne vodiča

V tomto článku si predstavíme nasledovné aplikácie, ktoré slúžia na:

  • prehľad nákladov spojených s prevádzkou auta,
  • na platbu mobilom za tankovanie,
  • premenenie smatrfónu na autokameru,
  • na hľadanie a platenie parkovania.

Mobilná aplikácia na prehľad prevádzkových nákladov auta

DRIVVO sa postará o všetky náklady spojené s prevádkou vášho vozidla. Nazval by som ho aj akýmsi manažérom v ktorom si zaznamenáte všetky výdavky, príjmy a služby auta. Appka tiež sleduje výkon auta pomocou časovej osi, súhrnných správ aj grafov. Do aplikácie si môžete nastaviť pripomienky na údržbu auta (servis a pod.), či dokonca pripomienku na zaplatenie poistky. Vďaka tejto aplikácií môžete ušetriť, no len vtedy, keď ju využívate dlhodobo, aby dokázala vyhodnotiť nazbierané dáta.

Shell SmartPay aplikácia na bezpečnú platbu za tankovanie mobilom

Shell SmartPay vám vďaka mobilnej aplikácií priamo z dielne Shell čas na vybraných čerpacích staniciach Shell skráti a urobí návštevu čerpacej stanice ešte bezpečnejšou. Nemusíte ani vystúpiť z auta. Stiahnite si aplikáciu Shell. Spárujte ju s vašou platobnou kartou alebo palivovou kartou, ak ste jej držiteľom, ale platiť môžete aj cez Apple Pay, Google Pay, PayPal. Ak využijete služby vonkajšej obsluhy, ktorá vám ochotne natankuje, tak nemusíte ani vystúpiť z auta.

Appka rozpozná vašu polohu automaticky. Na čerpacej stanici sa pristavíte pri stojane, vložíte jeho číslo a sumu za ktorú plánujete natankovať, vyberiete spôsob platby a čakáte na autorizáciu. Po úspešnej autorizácii môžete ísť tankovať, alebo počkajte na obsluhu, ktorá natankuje za vás. Po natankovaní sa vám zobrazí potvrdenie o vykonanej platbe a mejlom príde bloček. 

TIP: Tankovacia pištoľ musí byť zodvihnutá do 90 sekúnd, inak sa transakcia z bezpečnostných dôvodov stornuje a bude potrebné ju zadať nanovo. Body Shell Club Smart sa na vaše konto pripíšu automaticky.Mobilná aplikácia na autokameru z mobilu a ovládanie mobilu hlasom počas šoférovania

Vďaka AUTO DASHROID môže byť každá jazda bezpečnou. Táto aplikácia ponúka používanie dotykového mobilu bez dotyku. Prijímať hovory, odpovedať na sms, whatsapp či facebook messenger len pomocou hlasu. Appka ukazuje počasie aj rýchlomer, prehráva hudbu. Ponúka prehľad kontaktov, históriu hovorov aj vytáčanie čísel. Je prehľadná a ľahko sa používa a rada vás počúva. 

Aplikácia na premenenie telefónu na autokameru? Existuje.  AutoBoy Dash Cam – BlackBox, použite svoj starý android  a premeňte ho na osobného strážcu, ktorý nepretržite nahráva vašu cestu. Video z tejto appky môžete nahrať na Youtube ako záznam. Treba si však dať pozor na to, aby ste mali dostatočne plnú pamäť v smartfóne.

Aplikácia na hľadanie parkovania a platenie za parkovanie na Slovensku

SMS PARKING SLOVAKIA je aplikácia, vďaka ktorej môžete platiť parkovné pomocou SMS až v 9 mestách. Bratislava, Košice, Trenčín, Poprad, Zvolen, Martin, Prešov, Banská Bystrica, Vranov nad Topľou. V aplikácií zadáte evidenčné číslo vozidla, vyberiete mesto a parkovaciu zónu, SMS parking odošle sms, spracuje sa potvrdzujúca sms a lístok sa uloží do histórie. Pred vypršaním lístka vás appka upozorní notifikáciou. Osobne považujem túto aplikáciu za veľmi výhodnú, keďže ma vždy bolela hlava z toho, keď som zaparkoval v novom meste a vždy riešil, ako zaplatiť za parkovanie.

Nie všetky mestá na Slovensku to majú zjednotené. S parkovaním pomôže aj aplikácia Spotee, ktorá zobrazuje parkovacie miesta v okolí, ich kapacitu, cenu, no aj voľné parkovanie zdarma.

Dnes, v dobe, kedy používame aplikácie už takmer na všetko, sa vždy poteším inováciám, ktoré mi môj smartfón prináša. Zaplatiť na Shellke za tankovanie cez aplikáciu, počkať, kým mi obsluha natankuje, náklady si hodiť do druhej aplikácie a popri tom všetko plánovať parkovanie v mojom cieli. Rád by som však poznamenal, že tá najbezpečnejšia a najefektívnejšia jazda je len vtedy, keď nemáte mobil v ruke.

S láskou, Milan Bez Mapy

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.