V Las Vegas sú najznámejšie kasína na svete. Tu je dôvod prečo.

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Najznámejšie kasína na svete sú v Las Vegas, o tom niet pochýb. Konkrétne na ulici Strip. Je to centrálna ulica mesta Las Vegas s dĺžkou až 7 km. Nachádzajú sa tu všetky „pamätihodnosti“ mesta vrátane najobľúbenejších a najdrahších herní na svete. Na jej začiatku nájdete známu tabuľu so symbolom mesta, ktorá hovorí „Vitajte v úžasnom Las Vegas„.

V Las Vegas sú najznámejšie kasína na svete. Tu je dôvod prečo.
V Las Vegas sú najznámejšie kasína na svete. Tu je dôvod prečo.

Nezabudnite si pri tabuli urobiť fotografiu. Ak hľadáte výherný automat, obráťte sa na agregátory online kasín, ktoré vám pomôžu bezpečne si vybrať a hrať vaše obľúbené hry. Jedným z nich, ktorý mi okamžite napadne, je roztočení zdarma za registraci.

Najznámejšie kasína na svete nájdete v Las Vegas

Vegas bolo v roku 1900 äobyčajnou púšťou, kam sa nikto zbytočne neobťažoval chodiť. Podnetom na osídľovanie týchto územia bola legalizácia hazardných hier v americkom štáte Nevada v 30. rokoch 20. storočia. Vtedy tam začali prichádzať turisti, ktorí postupne premenili opustené miesto na letovisko zábavy. Je zaujímavé, že hoci sú najznámejšie kasína postavené na bulvári, nie je to v meste, ale na predmestí, podľa miestnej mapy – v meste Paradise.

TIP: Keď budete v Las Vegas, odporúčam návštevu spojiť aj s mestami ako je Los Angeles, San Francisco a San Diego.

Ulica Strip je hlavým centrom diania Las Vegas

Ulica, ktorá je známejšia ako Strip, je súčasťou histórie od samotného vzniku Vegas. Pôvodne to bola stará španielska cesta, ktorá spájala Avenues, Santa Fe a Nové Mexiko. V polovici 20. rokov 20. storočia sa úsek cesty zmenil, stal sa súčasťou Federálnej správy ciest a dostal názov Highway 91. Potom v roku 1931 štát získal prvú trojmesačnú koncesiu, objavili sa televízne reklamy a začali sa stavať kluby.

Prvá herňa sa volala Pair-O-Dice. Išlo o malý bar, ktorý vlastnili Frank a Angelina Detreovci. Návštevníkom ponúkali hru rulety, kocky a blackjacku a medzitým si pochutnávali na špecialitách talianskej kuchyne. To všetko v sprievode živej hudby. V posledných rokoch si tento podnik obľúbili turisti a začal sa rozširovať´a expandovať.

Hotel tu bol otvorený v roku 1941 a dostal názov „El Rancho“. Do piatich rokov bol Strip dokončený so slávnym rezortom Flamingo, ktorý preslávil bandita Bugsy Siegel. Bolo to však stredisko, ktoré kombinovalo hotelové funkcie, zábavu a hazardné hry.

Stojí dodnes. V prvých rokoch neboli hazardné hry vládou USA nijako regulované, všetci čakali, kým sa toto odvetvie rozrastie a prinesie prvé ovocie. Hráči si potom pri vstupe do areálu vymenili dolárové mince za bežné plastové žetóny a išli hrať.

Najznámejšie kasína na svete

V Las Vegas sú najznámejšie kasína na svete. Tu je dôvod prečo.
V Las Vegas sú najznámejšie kasína na svete. Tu je dôvod prečo.

História Las Vegas Strip na rozhraní 50. a 60. rokov 20. storočia.

Po vybudovaní rezortu Flamingo začali rýchlo vznikať ďalšie kasína – Sahara, Sands, Tropicana, Showboat, Riviera. V 54. rokoch už bulvár navštívilo viac ako 8 miliónov ľudí ročne. Vystupovali tu legendy – Dean Martin, Elvis Presley, Frank Sinatra, vtedy bolo považované za česť vystúpiť v niektorom kasíne a zabávať verejnosť.

V 50. rokoch 20. storočia sa v Nevade začali testy jadrových zbraní. V priebehu 10 rokov došlo k viac ako 100 jadrovým výbuchom. Hoci vláda informovala verejnosť o nebezpečenstve radiácie, o tom, že do kasín sa nemá chodiť, pretože tam hrozí riziko ochorenia a podobne, ľudia stále chodili do Vegas hrať poker alebo ruletu. V tom čase sa stala módnou nová zábava pre turistov – izby pod holým nebom. Miestni obyvatelia vedeli kedy sa budú jadrové zbrane testovať, a tak sa ponúkli, že sa na krásu hríbového mraku pozrú pri poháriku alkoholu a cigare.

V roku 1966 sa Howard Hughes rozhodol kúpiť hotel Desert Inn a ďalšie rekreačné zariadenia v tejto oblasti za 300 miliónov dolárov. Bola to fantastická suma, ktorá spečatila výsledok amerického odvetvia hazardných hier. Začalo sa prerozdeľovanie trhu, mafia prestala podnikať a otvorila cestu korporátnym konglomerátom. Vtedy sa začala veľkolepá výstavba hotela MGM Grand pod vedením Kirka Kerkoriana. Potom prišli na rad slávne „Stratosphere“, „Bellagio“, „Mirage“ a veľké spoločnosti, ako napríklad Harrah’s, jednoducho spojili a prevzali menšie kasína.

Dnešný slávny bulvár ponúka veľa. Na tomto mieste nájdete niektoré z najznámejších zábavných atrakcií vrátane spievajúcej fontány Bellagio, veže Stratosphere. Hotely možno pokojne priradiť k najznámejším miestam:

  • Cosmopolitan
  • Caesarov palác
  • New York
  • Luxor
  • Benátky

Každý hotel ponúka návštevníkom rôzne predstavenia s každodennými vystúpeniami celebrít. Na začiatku bulváru sa nachádza nákupné a zábavné centrum Kristall, kde si návštevníci môžu nakúpiť v luxusných obchodoch. Kým kedysi bol Strip centrom kasín, dnes je to mesto s vlastnou infraštruktúrou, gastronomickými zariadeniami, hotelmi a vidieckymi domami.

Las Vegas dnes

Pozdĺž bulváru nájdete kópie slávnych osobností – Marilyn Monroe, Michaela Jacksona, Elvisa Presleyho. Ak dáte ľuďom pár dolárov, môžete ich odfotiť. Las Vegas Strip je jedinečné miesto, kde sa život nikdy nezastaví.

Môžete sem prísť za obdivuhodnými dojmami z architektonickej krásy a fasád budov, živými fotografiami a jednoducho sa zabaviť hraním obľúbených hier. Ako sa hovorí, začiatočníci majú vždy šťastie.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.