Čo vidieť v San Diegu + kde kúpiť najkrajšie magnetky a burrito

Potrebujem cestovné poistenie či stačí Európsky zdravotný preukaz?

Európsky zdravotný preukaz alebo cestovné poistenie? “Ja mám preukaz poistenca, ja nepotrebujem cestovné poistenie”. Toto je najčastejší argument, ktorý čítam od čitateľov v komentároch k...

Pedikúra rybičkami je nebezpečná a môže viesť k amputácii prstov

Pedikúra rybičkami je jedna z tých najhorších vecí, ktoré si môžete dopriať na dovolenke. Sám som ju kedysi skúsil, kým som ešte nevedel, aké...

Kde hľadať študentské zľavy na letenky & zľavový kód od Emirates

Študentské zľavy na letenky existujú, no veľmi sa o nich nehovorí. Prečo? Podľa mňa sa neoplatia. Respektíve, majú naozaj veľa rôznych podmienok, ktoré nespĺňa...

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Milan búra mýty.

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Je to Mauna Kea na Havaji, pokiaľ sa počíta výška od základne k vrcholu. Jej základňa sa...

Ako zarába Ryanair ak má letenky za 9 Eur? Milan búra mýty

Letenky za 9 Eur sa stali legendárnymi a predáva ich najmä Ryanair a iné nízkonákladové letecké spoločnosti. Ryanair je nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá zarába...

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?!

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?! Má to niekoľko dôvodov, ktorými sa chráni spoločnosť, ktorá vám auto prenajíma. A hoci sa...
101,217FansLike
175,421FollowersFollow
105,320FollowersFollow

Čo vidieť v San Diegu? Každý, kto tu bol mi povedal: „Do San Diega musíš ísť. Je to nádherné mesto“. Tak som teda išiel. Prečítaj si, či bolo naozaj tak nádherné a pozri, čo vidieť v San Diegu.

Čo vidieť v San Diegu, určite navštívť a kam ísť

  1. Pozri si zoznam aktuálnych akciových leteniek, možno medzi nimi bude aj San Diego.
  2. Vezmi si tento poukaz na ubytovanie v hodnote 20 €, ktorý sa ti v San Diegu zíde.
  3. Ak si v Mexiku či Strednej Amerike, kúp si letenky do mesta Tijuana. Leží na mexickej strane hranice a často sú lacnejšie, než priamo do San Diega. Na letisku v Tijuanie prejdeš most CBX a si v USA. Odtiaľto chodí autobus priamo do centra.
  4. Po San Diegu sa ľahko pohybuje pomocou MHD. Lístok stojí dva doláre na jendu cestu a Google ti to všetko naplánuje aj s prestupmi.

Zoo v San Diegu, jej návšteva a cena za vstupné do jednej z najväčších ZOO na svete

Zoo v San Diegu je bezpochyby najväčšia atrakcia, ktorú mesto má. Pôvodne sa mi sem veľmi nechcelo, keďže zvieratá v klietke ma nebavia, no nakoniec som bol veľmi rád, že som išiel. San Diego ZOO je najlepšia ZOO, ktorú som kedy na svete navštívil. Zvieratá tu nie sú v klietkach, ale vo veľkých výbehoch a dobre sa tu o ne starajú. Väčšina sú zvieratá zachránené z cirkusov. 

Vstupné je ale drahé, stojí 54 dolárov (asi 45 €), čiže sem príď skoro ráno a buď tu celý deň – naozaj sa to oplatí. Ja som, našťastie, dostal voucher na vstup zadarmo od kamoša, no kebyže viem, že je tu tak pekne, určite by som si vstupné zaplatil. Veď predsa len, na americké pomery to nie je veľa. Majú tu viac ako 3700 zvierat a ide o 6.najväšiu ZOO na svete.

zoo v san diegu
Plameniaky.
zoo v san diegu
Zožerem ju!
zoo v san diegu
Korytnačka slonia.
zoo v san diegu
Lemra.
zoo v san diegu
Hrdý plameniak.
zoo v san diegu
Slonica.

Balboa park a botanická záhrada

Keď už budeš v tejto časti mesta, môžeš zabiť dve muchy jednou ranou. Balboa park a botanická záhrada sa oba nachádzajú vedľa seba. Ja som to spravil tak, že som po ceste do ZOO v San Diegu prešiel celým Balboa parkom a na pár minút sa zastavil aj v botanickej záhrade.

Botanické záhrady milujem a jednu som navštívil aj v Bogote v Kolumbii. Keďže som vyštudovaný záhradný architekt, vždy som mal úchylku na exotické dreviny a rastliny. Vstupné do botanickej záhrady v San Diegu je zdarma a majú tu free wifi. Celý Balboa park je plný zaujímavých historických budov, ktoré vyzerajú, akoby si bol v Európe.

Nájsť v USA budovy takéhoto štýlu, je naozaj raritka a ak by mi niekto ukázal fotky zo San Diega a mal by som hádať, kde to je vyfotené, povedal by som, že ide na 100% o dáky park v Ríme. Prečítaj si tiež, čo vidieť v Ríme. Navyše, tie korytnačky v jazierku priamo v centre parku sú mega zlaté. Čo vidieť v San Diegu? Veľa zvierat.

čo vidieť v san diegu
Balboa park.
čo vidieť v san diegu
Architektúra.
čo vidieť v san diegu
Balboa park.
čo vidieť v san diegu
Korytnačka v jazierku.
čo vidieť v san diegu
Pristávanie nad parkom.
čo vidieť v san diegu
Orchidey v botanickej záhrade.
čo vidieť v san diegu
Chyťte si rastliny.

Old Town v San Diegu

Historická časť San Diega je úplne mimo aktuálneho centra. Budeš tam musieť ísť buď električkou, alebo autobusom. Google ti celú cestu super naplánuje aj s prestupmi. Peši sa tam prejsť nedá, no s MHD to trvá tak 20 minút. Old Town San Diega mi vo všetkých smeroch pripomínalo Mexiko. Predsa len, Kalifornia bola kedysi súčasťou Mexika a San Diego vzniklo ešte za týchto čias. Keďže som do San Diega prišiel po mojej skoro dvojmesačnej ceste po Mexiku, cítil som veľkú nostalgiu. Čo vidieť v San Diegu? Mexiko.

San Diego Old Town je inak super miesto na kupovanie magnetiek. Sú tu lacnejšie, ako hocikde inde v meste, čo som pozeral.

Úplne všetko tu pripomína Mexiko…až na ceny. Tie ostali za hranicou plota. Môžeš si tu kúpiť tradičné mexické ozdoby, tričká, sombrera a je tu veľa mexických reštaurácií. Odporúčam tacos, čo suverénne patrí medzi moje najobľúbenejšie jedlá. Rovnako aj burrito. Ak máš čas, sprav si výlet do Mexika, ktoré je fakt iba kúsok. Veď pozri na fotografie, je to tu nádherné:

čo vidieť v san diegu
Som v Mexiku?
čo vidieť v san diegu
Old Town.
čo vidieť v san diegu
Divoký západ.

Coronado a Black Sand Beach

Ostrov Coronado a Black Sand Beach sú dve zastávky, ktoré som chcel v San Diegu navštíviť, no nakoniec som sa rozhodol ísť do L.A. o pár dní skôr. Jedným z dôvodov bolo aj to, že v L.A. som mal ubytko zadarmo, keďže tam žije kamoš. Ostrov Coronado je známy tým, že tu stojí Hotel del Coronado, kde sa natáčal dáky známy film. Viac severne od mesta je Black Sand Beach, čo je hlavná pláž San Diega. Ak máš čas a chceš chytiť bronz, určite tam zbehni.

San Diego sa mi páčilo. Nebol som z neho „tak“ ohúrený, ako ho opisujú ostatní, no rozhodne ide o veľmi pekné americké mesto s príjemnou atmosférou. San Diego Downtown s mrakodrapmi je celkom malé a dá sa tu pohybovať peši. Z centra prejdeš aj do Balboa parku, no na Coronado island, Old Town a Black’s beach, budeš potrebovať MHD. Ja už nemám dôvod sa sem vrátiť, no neľutujem. Čo vidieť v San Diegu? Všetko, stačia ti tri dni.


Ostatné moje blogy o Kalifornii

Travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Dvojnásobný víťaz Social Awards 2022 & 2023 v kategórii Cestovanie, autor knihy Influencer a 2. najvplyvnejší influencer Slovenska podľa rebríčka Forbes 2023.

Milan Bez Mapy

Bloger, spisovateľ, influencer

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

2 comments

  1. Ešte si vynechal Múzeum USS Midway – je to lietadlová loď, kde človek uvidí, ako to v takom pávajúcom meste fungovalo a aj keď žiadny človek nemá rád vojnu, toto je naozaj zážitok 🙂

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.