Toto je filipínsky vidiek v sobotu ráno. Ostrov Malapascua nemá čas.

Pedikúra rybičkami je nebezpečná a môže viesť k amputácii prstov

Pedikúra rybičkami je jedna z tých najhorších vecí, ktoré si môžete dopriať na dovolenke. Sám som ju kedysi skúsil, kým som ešte nevedel, aké...

Kde hľadať študentské zľavy na letenky & zľavový kód od Emirates

Študentské zľavy na letenky existujú, no veľmi sa o nich nehovorí. Prečo? Podľa mňa sa neoplatia. Respektíve, majú naozaj veľa rôznych podmienok, ktoré nespĺňa...

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Milan búra mýty.

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Je to Mauna Kea na Havaji, pokiaľ sa počíta výška od základne k vrcholu. Jej základňa sa...

Ako zarába Ryanair ak má letenky za 9 Eur? Milan búra mýty

Letenky za 9 Eur sa stali legendárnymi a predáva ich najmä Ryanair a iné nízkonákladové letecké spoločnosti. Ryanair je nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá zarába...

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?!

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?! Má to niekoľko dôvodov, ktorými sa chráni spoločnosť, ktorá vám auto prenajíma. A hoci sa...

3 rady ako dostať odškodné za meškanie lietadla + zľavový kód

Odškodné za meškanie lietadla je niečo o čom mnohí ani len netušia, že môžu dostať a majú nárok. Veľakrát mi píšete na Instagrame, že...
97,246FansLike
163,701FollowersFollow
103,101FollowersFollow

Ostrov Malapascua nepozná čas. Keď som sem pred pár dňami prišiel, myslel som si, že sa budem nudiť. Opak je pravdou – prenikol som do pomalého života ostrovanov, kde sa každý pozná s každým. Tieto fotografie som spravil dnes, v sobotu ráno a ukazujú, ako si žijú Filipínčania počas víkendu. Fotografie sú úplne čerstvé, čo sa však nedá povedať napríklad o potravinách, ktoré tu majú. Prečo som si myslel, že na ostrove Malapascua budem žiť zdravo? Pozri si fotografie, ktoré som spravil dnes ráno.

Ostrov Malapascua na Filipínach

Ostrov MalapascuaPotraviny na ostrove Malapascua nespĺňajú moje očakávania. Myslel som si, že tu budem jesť zdravo. Čo však jedia Filipínci? Samé blbosti a veľa vyprážaného jedla. Mnoho z nich je tučných a potraviny sú plné instantných vecí, samé konzervy a sáčkové veci. Zdravá strava tento ostrov obišla širokým oblúkom. Toto je, čo si v potravinách môžeš kúpiť v sobotu ráno.

Ostrov Malapascua

Ručné pranie tu je normálka. Tiež si budem musieť čoskoro vyprať – samozrejme ručne. Práčku som tu nevidel hádam u nikoho a mnoho miestnych sa sprchuje štýlom, že na seba vylejú kýbeľ vody.

Ostrov Malapascua Muž upratuje na dvore. Sobota ráno je predsa ideálny čas na upratanie dvora, kŕmenia zvery a podobne. Videl som muža, ktorý umýval sliepku. Bola celá namydlená, od peny a on ju drhol. Je sobota a večer sa budú odohrávať kohútie zápasy.

Ostrov Malapascua Toto bolo predpokladám rodičovské združenie. Dnes ráno som išiel okolo miestnej školy, ktorá je jediná na ostrove. Všade boli dospelí rodičia a zapisovali sa do hárku. Rodičovské združenie sa tu zrejme koná soboty.

Ostrov Malapascua

Ráno býva odliv a lode nemôžu prísť priamo na ostrov. Z toho dôvodu všetky väčšie lode parkujú ďalej a ak niekto vystupuje (lode sú tu ako mestská hromadná doprava) prestúpi do menšieho člna, ktorý ho privedie na pevninu. Dnes ráno bol odliv naozaj veľký a odhalilo dno mora, ktoré je poobede zaplavené.

Ostrov Malapascua Biznis tu funguje aj v sobotu. Malé dievčatko si kupuje niečo na jedenie.

Ostrov Malapascua

Na odľahlej časti ostrova nie je skoro nič – len  pár domov. Počas mojej rannej prechádzky som stretol len tohoto muža, ktorý sa pred silným slnkom chránil ako len vedel. Aj napriek tomu, že ostatné časti Filipín bičuje tajfún, tu je nádherne.

Ostrov Malapascua

Počas rannej prechádzky po ostrove Malapascua som si kúpil kokosový orech za 35 pesos, čo je asi 0,75 €. Je tak sýty, že sa z neho stal nakoniec môj obed.

Ostrov Malapascua

Takýchto domov je tu veľa a mnohé sú na predaj – musím zistiť, koľko stoja. Ostrov Malapascua je možno miesto, kde sa niekedy presťahujem, haha.

Ostrov Malapascua Poriadne si všimni dievčatko, ktoré je hore na strome. Zrejme jej mladší brat, ktorý na ňu pozerá z dola vyhodil loptu príliš vysoko.

ostrov MalapascuaBanány. Jedna z mála zdravých potravín, ktoré majú v potravinách. Z nich však nevyžijem. V tomto ma ostrov Malapascua veľmi prekvapil.

Milan Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013

Travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Dvojnásobný víťaz Social Awards 2022 & 2023 v kategórii Cestovanie, autor knihy Influencer a 2. najvplyvnejší influencer Slovenska podľa rebríčka Forbes 2023.

Milan Bez Mapy

Bloger, spisovateľ, influencer

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.