Toto je filipínsky vidiek v sobotu ráno. Ostrov Malapascua nemá čas.

Biele pruhy za lietadlom, Chemtrails, (ne)slúžia na otrávenie ľudí

Biele pruhy za lietadlom. Večná téma konšpirátorov, ktorí veria, že slúžia na vraždenie ľudí, roznášanie chorôb či škodcov alebo vírusov, ktoré zmenia ľudí na...

Sú turbulencie nebezpečné? Áno ak…Milan búra mýty

...ak si nezapnete bezpečnostný pás. Sú turbulencie nebezpečné? Túto otázku dostávam veľmi často. Pochopiteľne, ak človek sedí v lietadle, ktoré letí 800 kilometrov za...

Čo znamená tajná skratka SSSS na letenke? Milan búra mýty

Skratka SSSS na letenke neveští nič dobré. Keď niekam letíte a na letisku vám dajú palubný lístok, boarding pass, nájdete na ňom okrem vášho...

4 mýty o kupovaní lacných leteniek, ktorým ľudia veria v roku 2023

Mýty o kupovaní lacných leteniek ma dostávajú do kolien rok čo rok. Najmä preto, že im ľudia stále veria. Či kedysi platili neviem, no...

Prečo musím tekutiny na letisku rozdeliť do 100ml? Milan búra mýty

Tekutiny na letisku, nekonečná téma. Viete čo nemám rád na cestovaní? Pár vecí by sa našlo. Jedno z tých najotravnejších, no z hľadiska bezpečnosti...

Jedlo v lietadle chutí zle a Milan Bez Mapy vie prečo

Jedlo v lietadle chutí horšie. Viete prečo? V dnešnom dieli Milan búra mýty, kde rozoberám rôzne mýty spojené s cestovaním, si povieme niečo málo...

Ostrov Malapascua nepozná čas. Keď som sem pred pár dňami prišiel, myslel som si, že sa budem nudiť. Opak je pravdou – prenikol som do pomalého života ostrovanov, kde sa každý pozná s každým. Tieto fotografie som spravil dnes, v sobotu ráno a ukazujú, ako si žijú Filipínčania počas víkendu. Fotografie sú úplne čerstvé, čo sa však nedá povedať napríklad o potravinách, ktoré tu majú. Prečo som si myslel, že na ostrove Malapascua budem žiť zdravo? Pozri si fotografie, ktoré som spravil dnes ráno.

Ostrov Malapascua na Filipínach

Ostrov MalapascuaPotraviny na ostrove Malapascua nespĺňajú moje očakávania. Myslel som si, že tu budem jesť zdravo. Čo však jedia Filipínci? Samé blbosti a veľa vyprážaného jedla. Mnoho z nich je tučných a potraviny sú plné instantných vecí, samé konzervy a sáčkové veci. Zdravá strava tento ostrov obišla širokým oblúkom. Toto je, čo si v potravinách môžeš kúpiť v sobotu ráno.

Ostrov Malapascua

Ručné pranie tu je normálka. Tiež si budem musieť čoskoro vyprať – samozrejme ručne. Práčku som tu nevidel hádam u nikoho a mnoho miestnych sa sprchuje štýlom, že na seba vylejú kýbeľ vody.

Ostrov Malapascua Muž upratuje na dvore. Sobota ráno je predsa ideálny čas na upratanie dvora, kŕmenia zvery a podobne. Videl som muža, ktorý umýval sliepku. Bola celá namydlená, od peny a on ju drhol. Je sobota a večer sa budú odohrávať kohútie zápasy.

Ostrov Malapascua Toto bolo predpokladám rodičovské združenie. Dnes ráno som išiel okolo miestnej školy, ktorá je jediná na ostrove. Všade boli dospelí rodičia a zapisovali sa do hárku. Rodičovské združenie sa tu zrejme koná soboty.

Ostrov Malapascua

Ráno býva odliv a lode nemôžu prísť priamo na ostrov. Z toho dôvodu všetky väčšie lode parkujú ďalej a ak niekto vystupuje (lode sú tu ako mestská hromadná doprava) prestúpi do menšieho člna, ktorý ho privedie na pevninu. Dnes ráno bol odliv naozaj veľký a odhalilo dno mora, ktoré je poobede zaplavené.

Ostrov Malapascua Biznis tu funguje aj v sobotu. Malé dievčatko si kupuje niečo na jedenie.

Ostrov Malapascua

Na odľahlej časti ostrova nie je skoro nič – len  pár domov. Počas mojej rannej prechádzky som stretol len tohoto muža, ktorý sa pred silným slnkom chránil ako len vedel. Aj napriek tomu, že ostatné časti Filipín bičuje tajfún, tu je nádherne.

Ostrov Malapascua

Počas rannej prechádzky po ostrove Malapascua som si kúpil kokosový orech za 35 pesos, čo je asi 0,75 €. Je tak sýty, že sa z neho stal nakoniec môj obed.

Ostrov Malapascua

Takýchto domov je tu veľa a mnohé sú na predaj – musím zistiť, koľko stoja. Ostrov Malapascua je možno miesto, kde sa niekedy presťahujem, haha.

Ostrov Malapascua Poriadne si všimni dievčatko, ktoré je hore na strome. Zrejme jej mladší brat, ktorý na ňu pozerá z dola vyhodil loptu príliš vysoko.

ostrov MalapascuaBanány. Jedna z mála zdravých potravín, ktoré majú v potravinách. Z nich však nevyžijem. V tomto ma ostrov Malapascua veľmi prekvapil.

Milan Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.