Pitie alkoholu v Dubaji: Všetko, čo musíš vedieť aby si sa vyhol väzeniu

109,007FansLike
191,343FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Pitie alkoholu v Dubaji: Noviny začínajú byť preplnené príbehmi turistov zo Spojených Arabských Emirátov, ktorí mali potýčky s políciou pre pitie alkoholu na verejnosti v Dubaji či inde v rámci krajiny. Začiatkom toho roku boli podľa portálu expatinfodesk.com na dva mesiace zatknutí aj Írka a Brit, po tom, ako konzumovali alkohol na verejnosti. Ako to teda s pitím alkoholu v SAE a hlavne v Dubaji teda je? Čítaj ďalej.

Pitie alkoholu v Dubaji

Niet pochýb o tom, že pitie alkoholu v Spojených Arabských Emirátoch v poslednom období spadá len pod niečo, čo by sa nemalo. Je to chyba. Pitie alkoholu v Emirátoch je na verejnosti úplne zakázané a tento omyl vzniká najmä vďaka veľkému liberalizmu veľkých miest ako je Dubai a Abu Dhabi. Turisti sa tu cítia dobre a veľké párty sú tu na dennom poriadku. Preto si môžu myslieť, že pitie alkoholu v Spojených Arabských Emirátov nie je až taký veľký priestupok. Potom sú však prekvapení, keď ich polícia zatkne.


TIP: Pitie alkoholu na Kube je ale úplne iné. Prečítaj si, že na Kube sa piť fakt oplatí.


Pitie alkoholu v Dubaji: Všetko, čo musíš vedieť aby si sa vyhol väzeniu
Pitie alkoholu v Dubaji nesmieš podceniť

Tu je 7 vecí, ktoré musíš vedieť o pití alkoholu v Spojených Arabských Emirátoch

1. Pitie alkoholu je aj napriek zákazu v mnohých baroch tolerované, pokiaľ opitý človek na seba neupozorňuje a nedvíha na seba pozornosť. Ak si typ osoby, ktorá sa opije a vyvádza, pitiu alkoholu sa v Dubaji vyhni.

2. Na držanie alkoholu doma (v prípade že v SAE žiješ) potrebuješ v Emirátoch licenciu o ktorú si môžeš požiadať online alebo v obchodoch s alkoholom. Získať túto licenciu je pomerne jednoduché a nestojí veľa. Avšak, musí ju podpísať tvoj zamestnávateľ. Ak sa však rozhodneš piť mimo baru, bez licencie ti hrozí pokuta až 5000 dirhamov (1 300 €).

3. Maj na vedomí, že licenciu potrebuje aj tvoja rodina a kamaráti. Tu je však zákon o alkohole v Spojených Arabských Emirátoch trošku nedomyslený. Technicky tento zákon vyžaduje licenciu aj od všetkých turistov a návštevníkov aj vtedy, keď chcú piť v bare. Pravdou však je, že ak si turista a piješ v bare, problém mať bez licencie nebudeš, pokiaľ na seba nebudeš upozorňovať nevhodným správaním. Kto by si už vybavoval licenciu na tých pár dní na dovolenke v Dubaji.

4. Je zakázané piť na verejnosti a to kdekoľvek. Ja som tento zákaz porušil a v Dubaji som na pláži pil Bacardi – samozrejme, zabalené v igelitke. Keď išli okolo policajti, tváril som sa normálne a nič sa nestalo.

5. Vekový limit na pitie alkoholu je v Spojených Arabských Emirátoch 21 rokov.

6. Keď je Ramadán, zákony o alkohole sú oveľa prísnejšie. Cestovanie počas Ramadánu s riadi špeciálnymi pravidlami.

7. Pitie a šoférovanie je samozrejme zakázané. Každý, kto bude prichytený riskuje deportáciu z krajiny, väzenie, pokutu a zabavenie auta.

Aj keď to vyzerá z článku hrôzostrašne, nie je to až taký problém. Letušky Emirates si bežne zo zahraničia nosia alkohol, no väčšina z nich má licenciu. Vo viacerých baroch možno dostať kúpiť alkohol a párty v Dubaji sú naozaj divoké. Avšak, dávaj si na seba pozor – stále si moslimskej krajine, aj keď to tak nemusí vyzerať.

Milan Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.