Pitie alkoholu v Dubaji: Všetko, čo musíš vedieť aby si sa vyhol väzeniu

Potrebujem cestovné poistenie či stačí Európsky zdravotný preukaz?

Európsky zdravotný preukaz alebo cestovné poistenie? “Ja mám preukaz poistenca, ja nepotrebujem cestovné poistenie”. Toto je najčastejší argument, ktorý čítam od čitateľov v komentároch k...

Pedikúra rybičkami je nebezpečná a môže viesť k amputácii prstov

Pedikúra rybičkami je jedna z tých najhorších vecí, ktoré si môžete dopriať na dovolenke. Sám som ju kedysi skúsil, kým som ešte nevedel, aké...

Kde hľadať študentské zľavy na letenky & zľavový kód od Emirates

Študentské zľavy na letenky existujú, no veľmi sa o nich nehovorí. Prečo? Podľa mňa sa neoplatia. Respektíve, majú naozaj veľa rôznych podmienok, ktoré nespĺňa...

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Milan búra mýty.

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Je to Mauna Kea na Havaji, pokiaľ sa počíta výška od základne k vrcholu. Jej základňa sa...

Ako zarába Ryanair ak má letenky za 9 Eur? Milan búra mýty

Letenky za 9 Eur sa stali legendárnymi a predáva ich najmä Ryanair a iné nízkonákladové letecké spoločnosti. Ryanair je nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá zarába...

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?!

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?! Má to niekoľko dôvodov, ktorými sa chráni spoločnosť, ktorá vám auto prenajíma. A hoci sa...
101,217FansLike
175,421FollowersFollow
105,320FollowersFollow

Pitie alkoholu v Dubaji: Noviny začínajú byť preplnené príbehmi turistov zo Spojených Arabských Emirátov, ktorí mali potýčky s políciou pre pitie alkoholu na verejnosti v Dubaji či inde v rámci krajiny. Začiatkom toho roku boli podľa portálu expatinfodesk.com na dva mesiace zatknutí aj Írka a Brit, po tom, ako konzumovali alkohol na verejnosti. Ako to teda s pitím alkoholu v SAE a hlavne v Dubaji teda je? Čítaj ďalej.

Pitie alkoholu v Dubaji

Niet pochýb o tom, že pitie alkoholu v Spojených Arabských Emirátoch v poslednom období spadá len pod niečo, čo by sa nemalo. Je to chyba. Pitie alkoholu v Emirátoch je na verejnosti úplne zakázané a tento omyl vzniká najmä vďaka veľkému liberalizmu veľkých miest ako je Dubai a Abu Dhabi. Turisti sa tu cítia dobre a veľké párty sú tu na dennom poriadku. Preto si môžu myslieť, že pitie alkoholu v Spojených Arabských Emirátov nie je až taký veľký priestupok. Potom sú však prekvapení, keď ich polícia zatkne.


TIP: Pitie alkoholu na Kube je ale úplne iné. Prečítaj si, že na Kube sa piť fakt oplatí.


Pitie alkoholu v Dubaji: Všetko, čo musíš vedieť aby si sa vyhol väzeniu
Pitie alkoholu v Dubaji nesmieš podceniť

Tu je 7 vecí, ktoré musíš vedieť o pití alkoholu v Spojených Arabských Emirátoch

1. Pitie alkoholu je aj napriek zákazu v mnohých baroch tolerované, pokiaľ opitý človek na seba neupozorňuje a nedvíha na seba pozornosť. Ak si typ osoby, ktorá sa opije a vyvádza, pitiu alkoholu sa v Dubaji vyhni.

2. Na držanie alkoholu doma (v prípade že v SAE žiješ) potrebuješ v Emirátoch licenciu o ktorú si môžeš požiadať online alebo v obchodoch s alkoholom. Získať túto licenciu je pomerne jednoduché a nestojí veľa. Avšak, musí ju podpísať tvoj zamestnávateľ. Ak sa však rozhodneš piť mimo baru, bez licencie ti hrozí pokuta až 5000 dirhamov (1 300 €).

3. Maj na vedomí, že licenciu potrebuje aj tvoja rodina a kamaráti. Tu je však zákon o alkohole v Spojených Arabských Emirátoch trošku nedomyslený. Technicky tento zákon vyžaduje licenciu aj od všetkých turistov a návštevníkov aj vtedy, keď chcú piť v bare. Pravdou však je, že ak si turista a piješ v bare, problém mať bez licencie nebudeš, pokiaľ na seba nebudeš upozorňovať nevhodným správaním. Kto by si už vybavoval licenciu na tých pár dní na dovolenke v Dubaji.

4. Je zakázané piť na verejnosti a to kdekoľvek. Ja som tento zákaz porušil a v Dubaji som na pláži pil Bacardi – samozrejme, zabalené v igelitke. Keď išli okolo policajti, tváril som sa normálne a nič sa nestalo.

5. Vekový limit na pitie alkoholu je v Spojených Arabských Emirátoch 21 rokov.

6. Keď je Ramadán, zákony o alkohole sú oveľa prísnejšie. Cestovanie počas Ramadánu s riadi špeciálnymi pravidlami.

7. Pitie a šoférovanie je samozrejme zakázané. Každý, kto bude prichytený riskuje deportáciu z krajiny, väzenie, pokutu a zabavenie auta.

Aj keď to vyzerá z článku hrôzostrašne, nie je to až taký problém. Letušky Emirates si bežne zo zahraničia nosia alkohol, no väčšina z nich má licenciu. Vo viacerých baroch možno dostať kúpiť alkohol a párty v Dubaji sú naozaj divoké. Avšak, dávaj si na seba pozor – stále si moslimskej krajine, aj keď to tak nemusí vyzerať.

Milan Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013

Travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Dvojnásobný víťaz Social Awards 2022 & 2023 v kategórii Cestovanie, autor knihy Influencer a 2. najvplyvnejší influencer Slovenska podľa rebríčka Forbes 2023.

Milan Bez Mapy

Bloger, spisovateľ, influencer

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.