Home Ázia Maledivy Počasie na Maledivách: Kedy je najlepšie ísť a kedy ostať doma

Počasie na Maledivách: Kedy je najlepšie ísť a kedy ostať doma

0
Počasie na Maledivách: Kedy je najlepšie ísť a kedy ostať doma
Niektoré články vznikli aj na lodi medzi ostovmi na Maledivách.

Počasie na Maledivách: Veľa ľudí nevie, kedy sa vybrať na Maledivy. Počasie tu je veľmi rôznorodé a nám, ľuďom z Východnej Európy sa ťažko predpovedá a odhaduje, keďže my sme tu navyknutí na úplne iné klimatické pomery. Ja som bol na Maledivách v júli a keď som si pár dní pred odletom pozrel predpoveď počasia na mobile, skoro ma porazilo. Búrky, dážď a ešte raz búrky. Kedy? Nonstop. Keď som však pristál v Malé, bol som milo prekvapený. Prečo mi teda telefón hlásil neustále búrky? Dozvedel som sa to neskôr ešte v ten istý deň.

Počasie na Maledivách: Kedy je najlepšie ísť?

Počasie na Maledivách
Maledivy mimo rezortu

V tomto článku sa dočítaš:

  • kedy je najlepšie ísť na Maledivy
  • aké počasie očakávať na ostrovoch v jednotlivých mesiacoch

Počasie na Maledivách v januári, februári a marci: Ide všeobecne o teplé mesiace. Najteplejší je na Maledivách práve marec a pre to je to najvhodnejší mesiac na dovolenku na Maledivách.Priemerná mesačná teplota sa v týchto troch mesiacoch pohybuje od 26 do 32 stupňov Celzia. Čo sa týka dažďa, prší tu najmenej. Janár, február a marec sú pre to tri najvhodnejšie termíny dovolenky na Maledivách, ak naháňaš slnko.

Počasie na Maledivách v apríli, máji a v júni: Máj je jeden z najdaždivejších mesiacov na Maledivách a obvykle tu podľa stránky holiday-weather.com napadne až 216 milimetrov zrážok. Teploty sa tu pohybujú okolo tridsiatky, no môže byť zamračené.

Počasie na Maledivách v júli: Júl je mesiac, ktorý je úplne mimo sezóny. Práve vtedy som tu bol ja. Ak vyzeralo počasie? Aj keď som sa celkom obával toho, že bude stále pršať a to najmä pre to, že mi to neustále ukazoval telefón, opak bol pravdou. Slnko tu svietilo výdatne a to najmä okolo obeda a ráno. Pršalo však každý večer a išlo najmä o prívalové dažde, ktoré boli krátke, no veľmi intenzívne. Poprave, vôbec mi to nevadilo a prišlo mi to veľmi osviežujúce. Teplota bola okolo 29 stupňov Celzia.

Počasie na Maledivách
Niektoré články vznikli aj na lodi medzi ostovmi na Maledivách.

Tieto dažde boli teplé a netrvali dlho. Keďže som si nebral z domu dáždnik, vždy som pekne zmokol, haha. Slnečno bolo však každý deň počas dňa a aj som sa celkom slušne spálil. Obdobie dažďov tu v júli neznamená, že stále prší aj keď ťa bude tvoj telefón o tom neustále presviedčať. Horšie to je v auguste a septembri.


TIP: Pozri si, ako vyzerajú Maledivy mimo rezortu. Týchto 10 fotiek ti v cestovke neukážu.


Počasie na Maledivách v auguste: Počas augusta navštívila Maldivy moja kamarátka, ktorá také šťastie ako na nemala. Aj keď mali viacero slnečných dní, dážď mali aj počas dňa. Zamračené bolo tiež a počasie sa podobalo na to, čo predpovedal mobil oveľa viac. August na Maldivách je vyvrcholením obdobia dažďov a tropického leta a slnka si tu vtedy užiješ najmenej. Silné búrky a prívalové dažde sa objavujú aj počas dňa, čo sa ti určite páčiť nebude.

Počasie na Maledivách v septembri, októbri, novembri a v decembri: Tieto štyri mesiace patria majú zvyčajne teplotu okolo 25 do 30 stupňov Celzia. Sem tam zaprší, no nie je to ako v júli.


ZHRNUTIE: Kedy je teda najlepšie ísť na Maledivy? Ideálne začiatkom roka od januára do marca. Ak sa tak nedá, môžeš aj v lete, no spŕchne ti na hlavu trochen. 


 

Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013 PS: Páčil sa alebo ti pomohol môj článok? Poďakuj sa mi kávou 🙂
Uložiť

Uložiť

Uložiť

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.