Počasie na Maledivách: Kedy je najlepšie ísť a kedy ostať doma

Trápi vás stratený kufor na letisku? Tipy ako predísť strate batožiny

Stratený kufor na letisku dokáže pokaziť celú dovolenku, hoci letecká spoločnosť za to nemôže. Neveríte? Čítajte ďalej. V dnešnom článku mám pre vás tipy...

Kam idú výkaly z toalety v lietadle, keď spláchnem? Milan búra mýty

Toalety v lietadle sú jedna veľká záhada. Viete, kam ide obsah toalety v lietadle, keď spláchnem? Nie, nepadajú ľuďom na hlavy a do bazénov,...

Sú piloti v Ryanair neskúsení a nevedia lietať? Milan búra mýty

Sú piloti v Ryanair neskúsení? Ľudia tvrdia, že nebudú lietať s Ryanairom, že to je najhoršia letecká spoločnosť v Európe. Toto je nový diel...

Ako na cestovanie počas Ramadánu a rady ktoré sa zídu

Cestovanie počas Ramadánu má svoje výhody aj nevýhody. Spomeniem ich nižšie, no veľa z nás má z cestovania počas Ramadánu zbytočný strach. Ja som...

Zlé meno na letenke (obvykle) nebýva problém, ako ho opraviť?

Zlé meno na letenke nebýva až taký problém. Ja už som prestal počítať, koľkokrát som si kúpil letenku so zlým menom alebo preklepom. Keď...

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free a ako vzniklo? Milan búra mýty

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free? Úspory, ktoré získate z bezcolných nákupov, závisia vo veľkej miere od toho, čo kupujete a kde to kupujete....
66,358FansLike
134,387FollowersFollow
81,644FollowersFollow

Počasie na Maledivách: Veľa ľudí nevie, kedy sa vybrať na Maledivy. Počasie tu je veľmi rôznorodé a nám, ľuďom z Východnej Európy sa ťažko predpovedá a odhaduje, keďže my sme tu navyknutí na úplne iné klimatické pomery. Ja som bol na Maledivách v júli a keď som si pár dní pred odletom pozrel predpoveď počasia na mobile, skoro ma porazilo. Búrky, dážď a ešte raz búrky. Kedy? Nonstop. Keď som však pristál v Malé, bol som milo prekvapený. Prečo mi teda telefón hlásil neustále búrky? Dozvedel som sa to neskôr ešte v ten istý deň.

Počasie na Maledivách: Kedy je najlepšie ísť?

Počasie na Maledivách
Maledivy mimo rezortu

V tomto článku sa dočítaš:

  • kedy je najlepšie ísť na Maledivy
  • aké počasie očakávať na ostrovoch v jednotlivých mesiacoch

Počasie na Maledivách v januári, februári a marci: Ide všeobecne o teplé mesiace. Najteplejší je na Maledivách práve marec a pre to je to najvhodnejší mesiac na dovolenku na Maledivách.Priemerná mesačná teplota sa v týchto troch mesiacoch pohybuje od 26 do 32 stupňov Celzia. Čo sa týka dažďa, prší tu najmenej. Janár, február a marec sú pre to tri najvhodnejšie termíny dovolenky na Maledivách, ak naháňaš slnko.

Počasie na Maledivách v apríli, máji a v júni: Máj je jeden z najdaždivejších mesiacov na Maledivách a obvykle tu podľa stránky holiday-weather.com napadne až 216 milimetrov zrážok. Teploty sa tu pohybujú okolo tridsiatky, no môže byť zamračené.

Počasie na Maledivách v júli: Júl je mesiac, ktorý je úplne mimo sezóny. Práve vtedy som tu bol ja. Ak vyzeralo počasie? Aj keď som sa celkom obával toho, že bude stále pršať a to najmä pre to, že mi to neustále ukazoval telefón, opak bol pravdou. Slnko tu svietilo výdatne a to najmä okolo obeda a ráno. Pršalo však každý večer a išlo najmä o prívalové dažde, ktoré boli krátke, no veľmi intenzívne. Poprave, vôbec mi to nevadilo a prišlo mi to veľmi osviežujúce. Teplota bola okolo 29 stupňov Celzia.

Počasie na Maledivách
Niektoré články vznikli aj na lodi medzi ostovmi na Maledivách.

Tieto dažde boli teplé a netrvali dlho. Keďže som si nebral z domu dáždnik, vždy som pekne zmokol, haha. Slnečno bolo však každý deň počas dňa a aj som sa celkom slušne spálil. Obdobie dažďov tu v júli neznamená, že stále prší aj keď ťa bude tvoj telefón o tom neustále presviedčať. Horšie to je v auguste a septembri.


TIP: Pozri si, ako vyzerajú Maledivy mimo rezortu. Týchto 10 fotiek ti v cestovke neukážu.


Počasie na Maledivách v auguste: Počas augusta navštívila Maldivy moja kamarátka, ktorá také šťastie ako na nemala. Aj keď mali viacero slnečných dní, dážď mali aj počas dňa. Zamračené bolo tiež a počasie sa podobalo na to, čo predpovedal mobil oveľa viac. August na Maldivách je vyvrcholením obdobia dažďov a tropického leta a slnka si tu vtedy užiješ najmenej. Silné búrky a prívalové dažde sa objavujú aj počas dňa, čo sa ti určite páčiť nebude.

Počasie na Maledivách v septembri, októbri, novembri a v decembri: Tieto štyri mesiace patria majú zvyčajne teplotu okolo 25 do 30 stupňov Celzia. Sem tam zaprší, no nie je to ako v júli.


ZHRNUTIE: Kedy je teda najlepšie ísť na Maledivy? Ideálne začiatkom roka od januára do marca. Ak sa tak nedá, môžeš aj v lete, no spŕchne ti na hlavu trochen. 


 

Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013 PS: Páčil sa alebo ti pomohol môj článok? Poďakuj sa mi kávou :)
Uložiť

Uložiť

Uložiť

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.