POTÁPANIE NA BALI s OK Divers: Nemo je hermafrodit!

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Bali je miestom nádhernej fauny a flóry, o tom niet pochýb. Až priam neuveriteľná príroda, dažďové pralesy a rozsiahle ryžové polia spolu tvoria harmóniu, ktorú by nejeden nazval rajom na zemi. Bali je nádherný ostrov a takmer všade, kam sa pohnete objavíte niečo nové. Čo sa však nachádza za hranicou pevniny, pod rozsiahlymi vodami Indického oceánu a Jávskeho mora? Spôsob ako preskúmať podmorský svet na Bali a spoznať život pod hladinou mora je potápanie. Potápanie na Bali je jednou z vecí, ktorú by ste si nemali nechať na ostrove ujsť. Prečo? Nechajte sa presvedčiť jedinečným podmorským životom.

Podmorský svet na Bali

Podmorský svet na Bali je v skutku bohatý a to čo sme doteraz poznali len z obrazoviek cestopisov v televízii, môžme vidieť naživo priamo pod hladinou mora na Bali. Neuveriteľný podmorský svet na Bali skrýva mnoho farebných rýb, morských korytnačiek, nádherných korálových útesov a neposedného planktónu, ktorý za tmy svieti. Určite najväčším lákadlom a to najmä pre deti je rybička Nemo. Odborne nazývaná Clown Fish alebo Nemo The Tango Dancer je zrejme prvou rybičkou, ktorú ako potápač na Bali spoznáte. Nemo sa vyskytuje v teplých vodách Tichého oceánu, v Červenom mori, v Indickom oceáne alebo pri Veľkom bariérovom útese v Austrálii. Veľkou zaujímavosťou je, že tento druh ryby je hermafrodit. Narodí sa ako ako samček, no počas dospievania sa zmení na samičku 🙂 to v rozprávke o Nemovi nebolo spomenuté.

OK Divers Bali potapanie

OK Divers Bali potapanie

OK Divers Bali potapanie

Je vedcami dokázané, že práve Indonézia má spomedzi všetkých krajín na zemi ten najbohatší podmorský život. Preto sa potápanie na Bali radí medzi vysoko zážitkové aktivity na ostrove. Podmorský život v Padangbai, čo je malé mesto vo východnej časti ostrova, je skutočným rajom potápačov z celého sveta a ponúka všetko, čo si návštevník pod pojmom „podmorský svet“ predstavuje. Potápačských lokalít je však na Bali omnoho viac, ako napríklad potápanie v Crystal Bay, kde môžete ako na jednom z mála miest na planéte vidieť rybu „Mola Mola“ inak nazývanú aj Sunfish (po slovensky Mesačník svietivý).

Potápanie na Bali s OK Divers

Potápanie na Bali s OK Divers je určené pre tých, ktorí hľadajú zážitok na Bali spojený s odborný výkladom, sprievodom a výstrojou. Od úplne základného šnorchlovania až po náročné kurzy potápania je to, čo OK Divers ponúka. Prečo sa však potápať rozhodnúť pre potápanie OK Divers? Nespornou výhodou je, že sa v OK Divers dohovoríte po Slovensky aj napriek tomu, že ste tisíce kilometrov od Slovenska. Slovenský potápačský tím na Bali je tu od toho, aby spravil vašu dovolenku výnimočnou a predstavil vám podmorský svet na Bali do úplných detailov. Takmer 200 recenzií na portáli Tripadvisor s certifikátom výnimočnosti a označením ako číslo jeden spomedzi všetkých voľnočasových aktivít v Padangbai je OK Divers jednotka v potápaní na Bali.

OK Divers Bali potapanie

Kurzy potápania na Bali

Kurzy potápania na Bali sú zážitkom o čom hovorí množstvo pozitívnych ohlasov od návštevníkov. Potápanie v Padangbai je ideálnym miestom pre svoju čistú vodu a pieskové pláže. Práve tu môžete vidieť nádherný podmorský život, morské koníky, karety, a farebné korálové útesy. Kurzy potápania s OK Divers tu však nie sú len pre to, aby sme podmorský život videli, ale ho aj chránili. Je veľmi dôležité ochraňovať krehké ekosystémy a vyhnúť sa dotýkaniu rýb. Každý skúsený potápač vie, že zranenia spôsobené potápaním sú veľmi ojedinelé aj vďaka prevencii a rešpektu voči podmorskému životu. Mnohé ryby a korále majú na sebe špeciálnu vrstvu z tzv. „mucous“ čo je antibakteriálny sekrét produkovaný bunkami rýb a korálov. Mucous slúži na ochranu živočíchov, niečo ako ochranný štít, ktorý zabíja parazitov, infekcie a udržuje ryby a korály zdravé. V prípade, že sa ryby dotknete, môžete jej ochranný štít zotrieť a vystaviť ju tak riziku infekcie.

OK Divers Bali potapanie

Potápanie na Bali môže byť ozajstným zážitkom najmä pre jedinečný podmorský život, ktorý sa nachádza v Indonézii. Skúsení slovenskí potápači z OK Divers v Padangbai sú tu pre všetkých (nielen slovenských) návštevníkov aby vám tento svet predstavili, no zároveň ho chránili pred zničením. Ak stále neviete, prečo navštíviť Bali, prečítajte si článok o tom čo vidieť na Bali a aj dôvody, prečo by ste sa tam mali vybrať už túto zimu.

Milan Bardun – svet k vám domov od roku 2013

Majiteľom použitých obrázkov v článku je OK Divers.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.