Prečítajte si, či vám bude treba pas do Švajčiarska alebo nie

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Treba pas do Švajčiarska? Mnohí cestovatelia ročne cestujú do Švajčiarska a pýtajú sa, či im treba pas. Prečo vznikajú tieto otázky? Švajčiarsko nie je v Európskej únii a pre to sú pravidlá cestovania do Švajčiarska trochu iné. Avšak, nemusíte sa obávať. Pas do Švajčiarska netreba a môžete cestovať s občianskym preukazom.

Treba pas do Švajčiarska? Nie, netreba!

Úplne bohato vám postačí občiansky preukaz. Prečítajte si, ako nájsť lacné letenky a spravte si výlet do Švajčiarska.

treba pas do Švajčiarska
Treba pas do Švajčiarska? Nie.

Zakladné informácie o Švajčiarsku:

Hlavné mesto Švajčiarska je Bern a najviac sa tu dohovoríte po Nemecky. Druhým najpoužívanejším jazykom v Švajčiarsku je Francúzština, potom Taliančina a iné. Čo sa týka viery, 42% sú Rímsko-katolíci, 35% Protestanti. Bez vierovyznania je 23% Švajčiarov a zvyšok sú ostatné náboženstvá. Rozloha Švajčiarska je iba 41 2000 km2. Pre porovnanie, rozloha Slovenska je 49 035 km2.

Najdlhšiu hranicu má Švajčiarsko s Talianskom, a to až 740 kilometrov. O trochu menej to je s Francúzskom s dĺžkou hranice 573 kilometrov. Najkratšiu hranicu má Švajčiarsko s Lichtenštajnskom, o dĺžke 41 kilometrov. Vzdialenosť zo severu na juh činí 220 kilometrov a z východu na západ o niečo viac, 346 kilometrov. Najvyšším bodom Švajčiarska je Dufour Spitze vo výške 4364 metrov nad morom. Najnižší bod je jazero Lago Maggiore v nadmmorskej výške 193 metrov. Švajčiarsko je známe najmä kvôli svojej krásnej prírode a je populárnym miestom najmä pre lyžiarov. Ja síce nelyžujem ale viem si predstaviť nádherné švajčiarske hory, obzvlášť v lete.

Vo Švajčiarsku sa nachádza až 1484 jazier a 140 ľadovcov. Telefónna predvoľba je +41. Švajčiarsko má 7,4 milióna obyvateľov a až 350 000 z nich žije v Zurychu. Druhá najobývanejšia je Ženeva. V Švajčiarsku pracuje veľmi veľa Slovákov za oveľa lepšie platy ako na Slovensku. Švajčiarsko však stále viac a viac reguluje príval prisťahovalcov a snaží sa zachovať si svoje tradičné hodnoty a kultúry. AK už do Švajčiarska prichádzate za prácou alebo prírodou, určite sa vám bude páčiť. Švajčiarsko je super.

Milan Bardún, svet k vám domov už od roku 2013

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.