Túra na chatu pod Soliskom je malina. Skús moju obľúbenú trasu

107,392FansLike
189,956FollowersFollow
108,606FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer na Slovensku podľa Forbes.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Túra na chatu pod Soliskom je jedna z najobľúbenejších túr vo Vysokých Tatrách pre tých, ktorí sa zdržujú v okolí Štrbského Plesa. Smeruje tam aj lanovka, ale tá je nuda. Jedine, že by nebola. Trasa je naozaj jednoduchá a v pdostate celý čas ideš do kopca, to dáva zmysel. Ja tom túto túru na Predné Solisko zo Štrbského Plesa absolvoval viackrát a vždy ma hore čakala zaslúžená odmena. Nachádzajú sa tu totiž dva bufety a jedlo v nich je geniálne. Čo som si dal?

Túra na chatu pod Soliskom: Trasa je jednoduchá, ide aj lanovka

Túra na chatu pod Soliskom
Po modrej až hore? Radšej nie.

Lanovku som naozaj neskúšal, som rád, že mám zdravé nohy. Na chatu pod Soliskom to zo Štrbského Plesa trvá tak maximálne dve a pol hodinky v závislosti od trasy. Môžeš si vybrať z dvoch a ja ti poviem, ktorá trasa je moja obľúbená. Vyskúšal som oboje a zážitkovo sú od seba diametrálne odlíšené.


TIP: Pozri si, ako vyzerá ubytovanie v Grand Hoteli Kempinski na Štrbskom Plese.


Túra na chatu pod Soliskom
Odmena za výstup.

Turistická trasa po modrej je nuda, kašli na ňu

O tejto trase nebudem ani veľa písať. Jednoducho sa nalaď na modrú čiaru, ktorá ide okolo Štrbského Plesa a za chvíľku si na chate pod Soliskom. Táto trasa sa mi nepáči, nakoľko vedie vedľa lyžiarskeho svahu cez časť, kde víchrica zničila stromy. Pre mňa to bola strata času. Našťastie je tu druhá trasa, ktorá má však aj obmedzenia. Vedie cez Furkotskú dolinu.

Túra na chatu pod Soliskom
Mám pre teba lepší nápad.

Na Presné Solisko zo Štrbského Plesa trochu inak

Trasa cez Furkotskú dolinu prírodné divadlo

Ou jé, trasa na chatu pod Soliskom cez Furkotskú dolinu je v zime uzatvorená. Od 1.11 do 15.6 je preto zakázané tadeto ísť. Odporúčam ti sa sem vybrať v prvý deň jej otvorenia – vychytáš ešte veľa snehu a studený horský potok. Zo Štrbského Plesa choď po Červenej smerom k odbočke na Biely Váh. Avšak, na polceste sa napoj žltú, ktorá vedie cez hustý les a následne popri silnom potoku. Výstup je trochu náročnejší, no ak budeš dostatočne dvíhať nohy, dáš to. Máš predsa dve.

Túra na chatu pod Soliskom
Ahoj, Slovensko.

Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013

Uložiť Uložiť Uložiť

2 COMMENTS

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.