Moja Vasco M3 recenzia elektronického prekladača hlasu

Pedikúra rybičkami je nebezpečná a môže viesť k amputácii prstov

Pedikúra rybičkami je jedna z tých najhorších vecí, ktoré si môžete dopriať na dovolenke. Sám som ju kedysi skúsil, kým som ešte nevedel, aké...

Kde hľadať študentské zľavy na letenky & zľavový kód od Emirates

Študentské zľavy na letenky existujú, no veľmi sa o nich nehovorí. Prečo? Podľa mňa sa neoplatia. Respektíve, majú naozaj veľa rôznych podmienok, ktoré nespĺňa...

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Milan búra mýty.

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Je to Mauna Kea na Havaji, pokiaľ sa počíta výška od základne k vrcholu. Jej základňa sa...

Ako zarába Ryanair ak má letenky za 9 Eur? Milan búra mýty

Letenky za 9 Eur sa stali legendárnymi a predáva ich najmä Ryanair a iné nízkonákladové letecké spoločnosti. Ryanair je nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá zarába...

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?!

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?! Má to niekoľko dôvodov, ktorými sa chráni spoločnosť, ktorá vám auto prenajíma. A hoci sa...

3 rady ako dostať odškodné za meškanie lietadla + zľavový kód

Odškodné za meškanie lietadla je niečo o čom mnohí ani len netušia, že môžu dostať a majú nárok. Veľakrát mi píšete na Instagrame, že...
97,246FansLike
163,701FollowersFollow
103,101FollowersFollow

Vasco M3 recenzia elektronického prekladača hlasu: Približne pred dvoma rokmi som vám na tento blog priniesol recenziu elektronického prenosného prekladača Vasco Mini 2, prvého prekladača s ktorým som mal skúsenosť. V roku 2020 uzrel svetlo sveta jeho vylepšený brat, Vasco M3, ktorý prichádza s niekoľkými novými funkciami. V tomto článku vám vynovený Vasco M3 predstavím, povieme si niečo o jeho nových funkciách a tiež niečo o tom, pre koho je tento elektronický prekladač určený. Dobite si baterky, začíname.

Vasco M3 recenzia elektronického prekladača

Čo je Vasco M3 a na čo sa používa elektronický prekladač hlasu?

Ak ste mali niekedy problém s učením sa jazykov, no potrebujete vycestovať do krajiny, ktorej jazyk neovládate s dostatočným sebavedomím, Vasco M3 vám môže v tejto nepríjemnej situácii pomôcť. Pred pár rokmi, keď som ešte nevedel po španielsky, som sa sebavedomo vybral na mesiac do Kolumbie, krajiny, kde sa bez španielčiny nedohovoríte ani omylom.

No a poviem vám, orientovať sa tam bolo to malé peklíčko. Základné veci ako zistiť kedy a odkiaľ odchádza môj autobus, alebo si objednať v reštaurácii, bol pre mňa problém. Hneď po návrate som sa prihlásil na kurzy španielčiny. Čo by som ale robil v takej Číne? Zbalil si Vasco M3.

TIP: Pozrite si všetky technické parametre prekladača
a jeho aktuálnu predajnú cenu.

Doživotné pripojenie na internet zadarmo kdekoľvek vo svete

Moja Vasco M3 recenzia elektronického prekladača hlasu
Moja Vasco M3 recenzia elektronického prekladača hlasu
Moja Vasco M3 recenzia elektronického prekladača hlasu
Moja Vasco M3 recenzia elektronického prekladača hlasu

Vasco M3 je prenosný elektronický prekladač hlasu, ktorý funguje na veľmi jednoduchom princípe. Stačí ho zapnúť, zvoliť si dva jazyky a následne prekladať medzi nimi. Páči sa mi jeho intuitívne ovládanie pomocou dvoch hlavných tlačidiel, ktoré predstavujú dva vami zvolené jazyky. Prekladač je vďaka tomu ľahko ovládateľný aj tými, ktorí nie sú kamaráti s technikou.

Výhodou prekladača, ako aj jeho predchádzajúcich verzií, je fakt, že priamo z výroby prichádza s vlastnou zabudovanou SIM kartou, ktorá je neustále pripojená na mobilnú sieť. Na samotné prekladanie preto nepotrebuje WiFi. Vasco M3 funguje v takmer dvesto krajinách, kde je dostupná GSM sieť. Na oficiálnej webstránke je interaktívna mapa sveta, na ktorej si viete, pre istotu, skontrolovať každú krajinu zvlášť. Trochu ma to fascinuje, prečo mobilní operátori nepredávajú takéto sim karty tiež?

Výdrž batérie, nabíjanie a rozmery Vasco M3

Na celom svete je 1,5 miliardy anglicky hovoriacich ľudí, no dokopy nás tu je 7 miliárd obyvateľov. Z toho vyplýva, že väčšina svetovej populácie nehovorí po anglicky. Prekladač pozná vyše 70 svetových jazykov, samozrejme aj slovenčinu, a prekladá s 96 percentnou presnosťou.

Navyše s pekným a prirodzeným prízvukom, režimom rušenia šumu a výkonnými reporduktormi. S výdržou batérie až päť dní, nabíjaním cez USB-C port a rozmermi menšími ako je priemerný smartfón, 49 x 125 x 13 mm, sa stáva Vasco M3 veľmi praktickým spoločníkom na cesty v cudzej krajine.

Aké nové funkcie má Vasco M3?

  • Preklad textu z fotografie
  • Režim učenia sa jazykov
  • MultiTalk a skupinové konverzácie
  • Prekladanie telefonátov

Prekladanie textu na fotografii a písaného textu

Novinka, ktoru ma Vasco M3 prekvapil, je prekladanie textu na fotografiách. Osobne si myslím, že je to extrémne praktické, najmä v krajinách, kde sa používa napríklad azbuka. Samozrejme, môžeme oponovať tým, že podobnú funkciu má už takmer každý smartfón, no ktorý smartfón má neobmedzené mobilné dáta zadarmo po celom svete? Kombinácia prekladania fotografií s internetom zadarmo je bezkonkurenčný nástroj.

Nebol by som to ale ja, ak by som nechcel Vasco M3 potrápiť. Jeho predchádzajúcej verzii, Mini2, som dal prekladať slovenské jazykolamy, no záťažový test neminul ani fotoaparát na Vasco M3. Ručne písaná tabuľa s obedovým menu v Bratislave je niekedy oriešok aj pre mňa. Zvládol to prekladač? Ľavou zadnou vedel preložiť aj rukou písaný text.

Učenie sa jazykov s Vasco M3

Veľmi užitočná funkcia, ktorú som v tomto zariadení nečakal, je učenie sa jazykov. Pre test správnosti som si zvolil angličtinu aby som vedel prekladač odkontrolovať. Pri úplne začiatočníckej úrovni mi ponúkal slovíčka a čítal ich výslovnosť. Do hĺbky som neštudoval ako veľmi sú prepracované ďalšie lekcie, no asi si tam nastavím španielčinu a budem sa učiť nové slovíčka.

Prekladanie skupinových konverzácií a hovorov

Vasco M3 zvláda skupinové konverzácie so 100 ľudmi naraz, hovoriacich rôznymi jazykmi. Áno, budúcnosť je tu =) Môžete začať svoj vlastný skupinový hovor alebo sa pripojiť k existujúcemu hovoru pomocou kamery naskenovaním QR kódu vygenerovaného aplikáciou. Je to ideálne riešenie pre obchodné stretnutia a konferencie, ako aj pre turistických sprievodcov, ktorí sa rozprávajú so skupinami ľudí z rôznych krajín. Nezaostáva ani pri telefonátoch. Preloží váš hlas aj hlas toho s kým telefonujete.

Prekladanie fotografií pomocou Vasco M3
Prekladanie fotografií pomocou Vasco M3
Moja Vasco M3 recenzia elektronického prekladača hlasu
Moja Vasco M3 recenzia elektronického prekladača hlasu

Moja Vasco M3 recenzia elektronického prekladača hlasu

Vynovenú verziu Vasco M3 hodnotím viac než pozitívne. Počnúc dizajnom, ktorý je oproti jeho predchádzajúcej verzii oveľa modernejší a zariadenie pôsobí ako doplnok. Spomedzi nových funkcií by som rád vypichol prekladanie textu na fotografiách a ručne písaného textu, ako aj päť dňovú výdrž batérie. Ak sa chystáte do krajiny, ktorej jazyk neovládate, alebo chcete vašich rodičov vybaviť na cesty praktickým zariadením, kúpte im Vasco M3. Článok vznikol v spolupráci s Vasco.

S láskou, Milan Bez Mapy

Travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Dvojnásobný víťaz Social Awards 2022 & 2023 v kategórii Cestovanie, autor knihy Influencer a 2. najvplyvnejší influencer Slovenska podľa rebríčka Forbes 2023.

Milan Bez Mapy

Bloger, spisovateľ, influencer

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

2 comments

  1. No zase až taký zázrak to nie je. Nechal som to prekladať film z angličtiny, často preložil úplné nezmysly alebo nerozoznal reč, zrejme dialekt. Nikde sa tam nepíše či to má súvislý preklad, treba vystihnúť stlačiť tlačítko prekladania. Ale fotografiu textu preložil fajn a poslal to na mail, uvítal by som trochu väčší displej a väčší zorný uhol fotoaparátu. Nuž, trochu sa tomu treba zrejme povenovať a učiť s tým robiť.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.