VASCO Mini 2 recenzia elektronického prekladača podľa Milana Bez Mapy

107,392FansLike
190,436FollowersFollow
108,606FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer na Slovensku podľa Forbes.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Táto VASCO Mini 2 recenzia by sa určite zišla mojej mame, ktorá za mnou pár rokov dozadu cestovala lietadlom do Indie. Úplne sama. Na papier si napísala presné inštrukcie kedy má odísť na letisko, o koľkej priletí do Kyjeva, ako a kde prestúpi, posunie si hodiny o hodinu vpred, komu čo povie na pasovej kontrole a o koľkej miestneho času pristane v Novom Dílí a dá mi objatie.

Určite mala stres, lebo nehovorí po anglicky. Hoci to nedala na sebe vedieť, zámerne letela s Ukrajinskými aerolíniami, aby to zachránila aspoň tou ruštinou, keby sa čokoľvek stalo. Ak by som to už vtedy vedel, kúpil by som jej na cestu tento VASCO Mini 2 elektronický prekladač, ktorý dnes v rámci spolupráce testujem na blogu. V mojej recenzii si prečítate o tom, ako tento elektronický prekladač funguje, v koľkých krajinách ho môžete používať, aké má výhody či nevýhody a pre koho je určený.

VASCO Mini 2 recenzia elektronického prekladača

Ako funguje elektronický prekladač VASCO Mini 2 a môj test

Čo je VASCO Mini 2? Ide o inteligentný elektronický prehliadač, ktorý vďaka systému Android dokáže prekladať z a do takmer každého používaného svetového jazyka. Nejde však o fotenie textu, no počúvanie hovorenej reči. Kým som sa pustil do písania tejto recenzie, prekladač som testoval približne tri mesiace (jún, júl a august) a musím povedať, že hoci sem-tam spraví v preklade malé muchy, inak funguje úplne bez problémov. VASCO Mini 2 som si zobral aj na svoj krátky výlet do poľského Gdaňsku a dal mu tam poriadne zabrať s tou poľštinou, hehe.

Prekladač VASCO Mini 2 recenzia
Prekladač VASCO Mini 2 recenzia.
Elektronický predkadač VASCO Mini 2
Elektronický predkladač VASCO Mini 2

VASCO Mini 2 funguje na princípe mobilných dát so zabudovanou SIM kartou, ktorá sa dokáže pripojiť na mobilnú sieť vo viac ako 150 krajinách sveta, čo je až 96% populácie. Nestane sa vám teda to, že by ste pristáli niekde na letisku a zrazu zistili, že sa prekladač nevie pripojiť na dáta. Zabudovaná SIM karta funguje neodmebzene na celom svete bez limitov. Čo sa mi na tomto inteligentom prekladači páči je fakt, že k nemu nie je potrebná žiadna ďalšia aplikácia v mobile, nič extra a navyše. Prakticky hneď ako si prekladač kúpite, ho môžete začať používať. Stačí ho len zapnúť, a dokonca, ani na WiFi ho nemusíte pripájať, hoci má túto možnosť. WiFi pripojenie vám odporúčam využívať najmä v prípade, že sa ide aktualizovať softvér.

Sťahovanie dát bude rýchlejšie. Navyše, na jedno nabitie vydrží prekladať pri normálnom používaní až 160 hodín. Ja som ho počas výletu do Gdaňsku nenabíjal ani raz a to som ho celkom potrápil najmä na letisku.

Elektronický prekladač na obojsmerné prekladanie do rôznych jazykov

Prekladanie funguje obojsmerne, napríklad, z angličtiny do slovenčiny a hneď aj naspäť. Toto mi príde praktické najmä pri rôznych konverzáciách v zahraničí, keď je potrebné niečo vybaviť. VASCO Mini 2 má na hlavnej doske dve tlačidlá, ktoré každé symbolizuje jeden z dvoch jazykov, ktoré ste si zvolili na prekladanie. Stačí stlačiť, podržať, niečo povedať a elektronický prekladač vám vetu preloží do zvoleného jazyka. Jednoduché. Čo som skúšal napríklad angličtinu, porovnal som si tiež americkú a britskú a všimol si, že aj prízvuk bol iný.

Elektronický prekladač VASCO Mini 2

VASCO Mini 2 prekladač
Pohľad zo zadu.
Priestor na SIM kartu.
Nabíjanie, reproduktory a miesto na šnúrku na zavesenie prekladača na krk.
VASCO Mini 2 prekladač
Ovládanie hlasitosti a hlavné tlačidlo na zapínanie a vypínanie.
VASCO Mini 2 prekladač
Jack výstup na slúchadlá.

Recenzia elektronického VASCO mini 2 prekladača

Čo považujem za dôležité spomenúť je fakt, že s kúpou prekladača si kupujete aj doživotné aktualizácie, ktoré sú zadarmo. Nestane sa vám napríklad to, čo bolo kedysi štandardom pri navigácii typu „mapy na rok zadarmo“. Aktualizácie sa sťahujú cez spomínanú medzinárodnú sim-kartu bez ohľadu na to, či ste na Slovensku alebo v Argentíne.

Vo videu nižšie vám dávam do pozornosti môj špeciálny test prekladača na jazykolamy. To, že vie preložiť základné frázy typu „Ako sa dostať na letisko“ či „Kde sú toalety“, mi je úplne jasné. To ako si prekladač poradil s frázami ako je „Kobyla má malý bok“, „Strč prst skrz krk“ či „Ak nenaolejujeme linoleum, naolejujeme lampu“, si pozrite vo videu nižšie, ako tento test prekladač zvládol.

Test a recenzie elektronického prekladača VASCO Mini 2

Ak by som to mal zhrnúť, tento šikovný a malý prekladač od spoločnosti VASCO Electronics pokladám za príjemnú spoločnosť na cesty, ak si nie ste na 100% istí svojimi jazykovými schopnosťami. Ako som spomenul vyššie, moja mama za mnou cestovala pár rokov dozadu do Indie úplne sama, a verím, že by jej prišiel maximálne vhod. Hoci by ho možno nepoužila, pre ten pocit, že mám vo vrecku súkromného tlmočníka, by jej cesta do Indie za mnou bola určite príjemnejšia.

Počas môjho používania som nenarazil na žiadne veľké nevýhody a muchy, o ktorých by som mal potrebu písať. Sem-tam ma prekladač pobavil svojim prekladom z angličtiny do slovenčiny, ale zo môže byť len mojim smiešnym ruským prízvukom. Určite dávam opäť do pozornosti fakt, že s kúpou VASCO Mini 2 prekladača máte v cene doživotné aktualizácie, hovorí viac ako 50 timi jazykmi, funguje vo viac ako 150 krajinách sveta a pri normálnom používani vydrží nabitý takmer celý týždeň. Prekladanie funguje cez mobilnú sieť vďaka zabudovanej SIM karte, ktorá funguje neobmedzene po celom svete s nekonečnými dátami bez limitov. Verím, že vám táto recenzia pomohla a cestovanie budete mať o niečo jednoduchšie.

S láskou, Milan Bez Mapy

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.