Wearme: Slovenské OBLEČENIE NA CESTOVANIE po svete

107,392FansLike
189,956FollowersFollow
108,606FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer na Slovensku podľa Forbes.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Pekné počasie mnohých z nás vytiahne von, či už do prírody alebo len na prechádzku do mesta. Mnohí z nás v tom momente riešia, ako sa vhodne obliecť a čo na seba tak, aby sme sa cítili pohodlne, no zároveň vyzerali dobre. Pani Mgr. Zuzana Stašáková z trenčianskej firmy Wearme, ktorá sa špecializuje na výrobu výhradne Slovenského voľnočasového oblečenia nám radí, čo si obliecť a na čo zamerať aby sme sa cítili dobre, či už na hrebeni Gerlachovského štítu, v dažďovom pralese v Thajsku alebo na námestí v Trenčíne. Cestovanie je lepšie s kvalitným a pohodlným oblečením a oblečenie na cestovanie je dôležitá súčasť našich kufrov.

ŠPORTOVÉ OBLEČENIE DO PRÍRODY – NA ČO SA ZAMERAŤ?

Pre výber správneho športového alebo voľnočasového oblečenia do prírody je dôležité vybrať si také oblečenie, ktoré slúži k regulácii telesnej teploty a zároveň odvádza telesnú vlhkosť počas fyzických aktivít, ktoré budeme vykonávať. Správna voľba oblečenia vám spríjemní krátke aj dlhé prechádzky a v neposlednom rade zvýši taktiež fyzický výkon pri akomkoľvek športe. Oblečenie, ktoré nosíme musí dýchať a hriať, nakoľko pri narušením mikroklímy pociťujeme chlad alebo sme prehriaty. Športové oblečenie či oblečenie do prírody, nikdy nesmiete podceniť aktuálne počasie.

Wearme sportove oblecenie na cestovaniešportové oblečenie vhodné na každý šport

SÚ VYBRANÉ TYPY MATERIÁLOV, KTORÉ SÚ NA VOĽNOČASOVÉ AKTIVITY V PRÍRODE VHODNEJŠIE, NEŽ TIE INÉ?

Samozrejme. Turistické oblečenie musí mať určité vlastnosti, aby bolo vhodné. Treba zohľadniť čo si oblečiete a prispôsobiť sa aktivite, ktorú idete vykonávať. Pohoda na túre veľmi závisí od vhodne zvolených materiálov oblečenia a správnej turistickej obuvi. Dôležité je obliecť sa vo vrstvách takzvaným „cibuľovým systémom“ obliekania, aby sme si mohli sami regulovať teplotu a vlastné pohodlie. Voľnočasové oblečenie či oblečenie na cestovanie má tú výhodu, že je dostupné a často nestojí veľa peňazí.

PRVÚ vrstvu by malo tvoriť termoprádlo. Samozrejme nie v letných mesiacoch, aj keď na horách je počasie nestále.

DRUHÁ vrstva je termoizolačná – udržuje správnu telesnú teplotu a zároveň prepúšťa vlhkosť. Na to sú vhodné fleece mikiny či mikiny z bavlny.

TRETIA vrstva je vrchná vrstva, udržuje telesné teplo a zároveň môže odvádzať z tela vlhkosť von cez bundu či vetrovku. Na to používame napríklad rôzne softshell bundy. Správne zvolenými materiálmi môžeme predísť zbytočnému prechladnutiu alebo prehriatiu a tiež sa môžeme vyhnúť neustálemu prezliekaniu spotených vecí.

Wearme sportove oblecenie na cestovaniepohodlie počas cestovania a turistiky je na nezaplatenie

AKÉ MATERIÁLY POUŽÍVATE VO FIRME WEARME VY?

Vo Wearme používame na výrobu voľnočasového oblečenia, športového oblečenia a oblečenia na cestovanie hlavne bavlnené materiály s prímesou elasthanu. Bavlna zabezpečí minimálne riziko alergíí a elasthan komfort nosenia. Vďaka elasthanu sa oblečenie stane elastickým a lepšie prispôsobivým telu a postave nositeľa. Tento materiál sa pri praní zráža minimálne a má veľmi veľkú stálofarebnú odolnosť, čo ocenia najmä mladí, ktorí sú naša cieľová skupina. Pranie predsa nikdy nebolo výsadou mladých a ako správne prať sme sa naučili až s vekom, haha. Vo Wearme vyrábame športové a voľnočasové oblečenie z kvalitných materiálov, prevažne zo Slovenska, Čiech a Maďarska. Slovenské oblečenie na slovenskom trhu chýba.

Wearme sportove oblecenie na cestovanieoblečenie vhodné na túru no aj do mesta

AKÝ JE IDEÁL TOHO, ČO BY SME MALI MAŤ NA SEBE OBLEČENÉ POČAS TURISTIKY?

Pri turistike je v prvom rade najdôležitejšia správna športová alebo vychádzková obuv. Ďalej, ako som už spomínala je dôležité sa obliecť vo vrstvách a postupne, ak sa oteplí vrstvy vyzliekať alebo naopak, pri ochladení naspäť obliekať. Ideálne je mať na sebe funkčné tričko, ktoré odvádza pot od tela na druhú stranu tkaniny, kde sa pot následne odparí. Na letnú turistiku sú ideálne tenké nohavice, tepláky z ľahkej teplákoviny alebo nylonového vlákna, ktoré rýchlo schnú, s úpravou proti oderu. Dámy, ktoré chcú vyzerať pekne aj počas túry rady siahnu po strečových elastických materiáloch, ktoré im vôbec nebránia v pohybe.

Wearme sportove oblecenie na cestovaniemateriály regulujúce teplotu tela prídu vhod pri fyzickej záťaži

A ČO TURISTIKA V MESTE? VIETE ODPORUČIŤ NIEČO KONKRÉTNE?

Novodobá móda je veľmi rozmanitá a trendy priniesli a oživili pohodlnú, teplákovú módu. Mladá generácia nosí tepláky pomaly na každú príležitosť, no nie sú to už tepláky, ako sme nosili kedysi na telesnú výchovu, modré s gumičkou na spodu (smiech). Strihy teplákov dnešnej doby prešli vývojom a skôr vyzerajú ako pohodlné a moderné nohavice. To samé platí aj o tričkách a mikinách, ktoré sa tiež nosia pomaly na každú príležitosť. Stačí ak teplákovú súpravu ušijete s elastického spoločenského brokátu a máte luxusné spoločenské oblečenie na piatkovú diskotéku.

Wearme sportove oblecenie na cestovaniedôležité je sa obliekať vo vrstvách, vraví Mgr.Zuzana Stašáková

VIETE UŠIŤ OBLEČENIE NA MIERU PODĽA POTRIEB ZÁKAZNÍKA?

Samozrejme, že áno a som vždy veľmi rada, ak mi zákazník donesie konkrétny kus oblečenia, ktorý mu dobre sedí a rád ho nosí. Vtedy sa mi dobre pracuje, lebo som si na 100% istá, že oblečenie dobre sadne na mieru. Aj keď sa venujeme väčšinou voľnočasovému oblečeniu, chcem, aby sa moji zákazníci v našom oblečení cítili nielen komfortne, ale aj sexi. Šitie oblečenia na mieru ma baví a teší.

Wearme sportove oblecenie na cestovaniev národnom parku „Gobustan“ v Azerbajdžane

Slovenské oblečenie a najmä slovenské voľnočasové či športové oblečenie nie je na Slovensku ľahké zohnať, preto sa pani Mgr.Stašáková z firmy Wearme z Trenčína rozhodla uberať týmto smerom. Výroba pohodlného oblečenia, šitie oblečenia na mieru a kvalitný materiál sú to, čo môžete od Wearme očakávať. Sám som ho vyskúšal na turistike po Azerbajdžane a oblečenie spĺňa všetky požiadavky športového oblečenia. Pridaný elastan a kvalitný strih spôsobil, že mi oblečenie dokonale sadlo a vyzeral som v ňom sexi. V prípade že chcete kontaktovať pani Mgr.Zuzanu Stašákovú, navštívte oficiálnu stránku www.wearme.sk alebo si dohodnite stretnutie. Oblečenie šité na mieru, športové oblečenie a najmä kvalitné Slovenské oblečenie na cesty po Slovenku či po zahraničí je to, čo čo firma Wearme z Trenčína ponúka.

Milan Bardun – svet k vám domov od roku 2013

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.