3 zaujímaví ľudia, ktorých som spoznal v roku 2015

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Vďaka blogu som stretol mnoho zaujímavých ľudí, ktorí ma niečím oslovili alebo inšpirovali. Títo ľudia majú somnou niečo spoločné, lásku k cestovaniu. Každý z nás robí niečo iné, živí sa inak, no každý z nás cestuje viac ako je bežné. Mať blog má jednu veľkú výhodu – keď napíšete cez Instagram milej letuške, či nejde na kávu, nepovie nie. Prečo? Možno pôsobím viac dôveryhodne, haha. Kto sú títo zaujímaví ľudia a čo som sa od nich v roku 2016 naučil?

Alexandra Kováčová, alias Crazy Sexy Fun Traveler

S Alex sme sa stali dobrými kamarátmi a v priebehu tohoto roka sme sa stretli viac krát, či už na prechádzke po cintoríne v Bratislave, na zmrzline či večeri. Alex som spoznal vďaka jej blogu o cestovaní, ktorý patrí medzi svetovo najlepšie a Alex to robí profesionálne na plný úväzok. Pred tým, než si založila blog pracovala ako letuška pre Ryanair. Čo som sa od nej naučil? Hlavne to, že čo sa chce, to sa dá. Naučil som sa, že nech robím čokoľvek, mám ísť do toho naplno a skôr či neskor, výsledok sa ukáže. Vždy, keď som mal plné zuby blogovania a chcelo sa mi radšej pozerať telku ako písať články či robiť analýzy kľúčových slov, otvoril som si jej blog alebo vymenil pár viet na Whatsappe. Alex je momentálne doma v Snine, no pravdepodobne sa najbližšie stretneme budúci rok na Filipínach, kde úplnou náhodou budeme obaja v rovnakom čase.

alexandra kovacova

Peťo Hoferek, alias Svetobežník Hogy

S Peťom som sa stretol na stretnutí digitálnych nomádov v Bratislave na začiatku júla. Čím ma tak oslovil? Peťo má za sebou jeden veľký príbeh o tom, ako sa pomocou stopovanie dostal zo Slovenska až do Austrálie za minimálne náklady. Peťo napísal o tejto ceste knihu Okolo sveta s palcom hore, ktorú teraz predáva ako elektronickú knihu, no má už aj tlačenú verziu. Táto kniha obsahuje veľmi zaujímavé časti z Peťovej cesty, najmä užitočné rady o tom ako precestovať svet za minimálne náklady. Túto knihu som pre Peťa preložil do angličtiny, čo mi dalo popravde zabrať. Nevedel som, že s prekladom knihy je toľko práce. Pri Peťovi som sa naučil to, že peniaze nie sú všetko a že častokrát pri potulkách svetom nejde veľmi o rôzne pamiatky, ale o to, ako žijú miestni. Pri svojich najbližších cestách sa preto skúsim viac než na reštaurácie sústrediť na to, čo robia miestni a ako žijú.

peter hoferek

Mária Cigleová, letuška prvej triedy v Emirates

Na záver roka, tesne pred Vianocami som sa stretol aj so sympatickou letuškou prvej triedy, ktorá už takmer osem rokov žije v Dubaji. Dozvedel som sa veľa o tom, aké majú letušky skutočné problémy a že táto práca nieje len o úsmeve a tlačení vozíka. Letuška v Emirates je sen každej mladej slečny, no Marika mi tiež veľa odhalila aj zo života Dubaji a bez okolkov priznala, že Dubaj je mesto hriechu. Majka je veľmi otvorená a ukecaná a počas nášho takmer troj hodinového stretnutia sme sa stále mali o čom rozprávať. Naučila ma jednu dôležitú vec – vždy myslieť pozitívne, nech sa deje čokoľvek. Marikin Instagram je plný úsmevov a motivačných fotografií a Marika takto povzbudzuje tisícky ľudí po celom svete rovnako, ako cestujúcich prvej triedy v Emirates.

maria cigleova

Rok 2015 bol plný stretnutí so zaujímavými ľuďmi, ktorí mi pomohli pokračovať v tom čo robím a čo má baví. Aj keď to je niekdy ťažké. Od Alex som sa naučil vytrvať, od Peťa všímať si okolie a od Majky myslieť pozitívne. Čo vy na to, celkom úspešný rok, no nie? 🙂 Akí zaujímaví ľudia vstúpili v tomto roku do vášho života?

Milan Bardún, svet k vám domov už od roku 2013

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.