Tri ženy na cestách, ktoré mi pomohli a jedna, ktorej som pomohol ja

110,307FansLike
192,643FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Ženy na cestách? Keď cestujem sám, často sa stretávam s ostatnými cestovateľmi alebo miestnymi. Je to pre mňa dôležité, keďže úplná samota je podľa mňa nezdravá. Sem tam je byť sám fajn, ale nie pol roka, keď cestuješ po svete. Minule som si prechádzal staré fotky a spomenul som si na tri ženy, ktoré mi počas ciest pomohli. Rozhodol som sa im teda venovať tento článok. Ako som ho však písal, spomenul som si taktiež na jednu, ktorej som pomohol ja. Ako? Čítaj. 

Ženy na cestách, ktoré mi pomohli vidieť zo sveta viac

Číňanka na Fiji na náboženskej misii

Bohužiaľ, dodnes neviem jej meno. Už som ho zabudol, aj keď ju mám na Facebooku v priateľoch. Meno však nie je tak dôležité ako to, ako prispela do môjho života ona. S Číňankou na Fiji som sa stretol úplnou náhodou. Sedel som na pláži a pozeral západ slnka. Videl som v diaľke ženu, ktorá sa bosá prechádzala po pláži a pozerala na gýčový západ slnka taktiež. Keď prišla ku mne, opýtala sa, koľko je hodín. Len tak. Ako sme sa tak začali rozprávať, vykvitlo, že hovorí po Slovensky lebo žila niekoľko rokov v Nitre. Svet je naozaj malý. Na Fiji bola na dákej náboženskej misii.

ženy na cestách
Autobusová zastávka v meste Nadi.

Ako mi Číňanka na Fiji pomohla? Dohodli sme sa, že sa budeme po pláži prechádzať častejšie a tak sme sa z času na čas stretli a kecali o svete. Od vtedy som ju už nikdy nevidel.

Ria v Sydney, ktorú poznám z minulého života

Riu poznám z minulého života z Bratislavy. Raz sa rozhodla dať výpoveď, zbaliť kufre, našla si prácu v Austrálii a už tam je viac ako dva roky. Bol som veľmi rád, že som sa s Riou stretol, nakoľko som ju rýchlo updatoval so všetkými aktualizáciami z Bratisky a zo Slovenska. Rii život v Austrálii veľmi pristane a dovolím si tvrdiť, že v Sydney ostane navždy. Ria, opeknela si tu!

ženy na cestách
S Riou v Sydney.

Ako mi Ria v Sydney pomohla? Mohol som u nej prespať a raz sme sa opili v bare. Bolo veľmi dobré po dlhej dobe vidieť kamarátku, ktorú som nevidel dva roky. Ria je pre mňa motivácia – je živým príkladom toho, že za šťastím sa dá ísť. Hoci aj dole nohami.

Mirka v Honolulu, ktorá žije svoj havajský sen

Mirku som spoznal náhodou. Ide o čitateľku tohoto blogu, ktorá videla môj status z Honolulu, keď som tam pristál. Napísala mi, dohodli sme sa na stretnutí, išli sa najesť do jej obľúbenej reštaurácie v Honolulu a zvyšok dňa strávili na pláži. Mirka žije striedavo na Havaji a v Európe.

Ako mi Mirka z Honolulu pomohla? Bol to po mesiaci môj posledný deň na Havaji a ja som čakal na odlet do Sydney. V tento posledný deň som si u Mirky v Honolulu mohol odložiť veci a dať si sprchu. Ďakujem!

ženy na cestách
S Mirkou v Honolulu.

Ženy na cestách nepomáhajú len mne. Tejto som v Belehrade pomohol ja.

Recepčná v Belehrade

Keď som bol v Belehrade, býval som v hosteli, kde bola veľmi nápomocná recepčná. Potreboval som vedieť, ako sa dostanem na ranný autobus do Nišu. Bola tak veľmi ochotná, až som nechápal. Neskôr v ten deň som jej nechal na stole na recepcii mandarinku. Len tak. Ani len nevedela, že je odo mňa. Na tento „incident“ som zabudol a išiel skúmať Belehrad, nakoľko som tam nikdy pred tým nebol.


TIP: Pozri si, čo vidieť v Niš a sprav si víkendový výlet z Bratisky.


Keď som sa okolo desiatej vrátil naspäť na izbu, na vankúši ma čakal čokoládový muffin. Recepčná ráno usmiala a ja na ňu. Očividne nečakala, že jej za jej ochotné rady dám na stôl mandarinku. Som rád, že sme ti takto navzájom zlepšili deň obyčajnými úsmevami.

Ženy na cestách, ďakujem vám, ste super!


Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013

Uložiť Uložiť Uložiť

11 COMMENTS

  1. Tvoj blog som objavila cez moju kamaratku na facebooku ktora dala like na nejaky tvoj prispevok. Trosku som studovala tvoju nastenku a nakoniec si ma zaujal a to hlavne ako reagujes ku komentarom. Podla mna je to velmi nezvycajne a pekne 🙂 Som slovenka zatial zijuca v Kodani (nikdy nevies aky znova dostanem zamer) 😀 cestujem posledne 2 roky a je to ako droga. Ked raz zacnes nikdy neprestanes. Ale odbocila som od temy. Len ti chcem zdelit ze to co pises je super a vela krat by som chcela zazit to co ty 🙂 prosim pokracuj a sprijemnuj mi den. 🙂

  2. Ahoj, myslíš, že by si mi mohol poslať kontakt na Mirku? Chystám sa v novembri na Havaj a rada by som si tam občas s niekym pokecala aj slovensky 🙂
    Ďakujeeeeem

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.