Život v New Yorku nie je pre mňa, no opäť sa do Jablka vrátim

Obsah článku:

110,307FansLike
192,643FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Opäť raz opúšťam New York, už ani neviem po koľký krát. Ako tak sedím v metre smerom na Kennedyho letisko a píšem tento článok, rozmýšľam nad tým, aké by to bolo žiť tu. Verím, že ak žijete v New Yorku, svojim spôsobom vám trochu šibne. Život v New Yorku je náročný. Prečo? Čítajte ďalej.

Život v New Yorku

vyhlad-empirestate
Pohľad z Empirestate building na dolný Manhattan

Tento krát som býval v hoteli len pár ulíc od úplného centra Manhattanu, neďaleko Times Square. New York ma úplne vcucol a opäť som sa raz presvedčil o tom, že by som tu nemohol žiť. Minimálne nie na Manhattane. Obrovské davy ľudí, turistov, smrad, špina a nekonečný ruch. Keď som sa včera slimačím tempom predieral okolo Central Parku rovno pod hotelom Plaza (kde bol ubytovaný Kevin, keď sa stratil v New Yorku), želal som si byť u babky na dedine, kde počuť aj kroky mojej korytnačky. Život v New Yorku? Ani zadarmo.

New York je super mesto, avšak plne mi stačí na pár dní raz do roka. Pred pár dňami som si spravil jednodňový výlet na Coney Island, kde som si trochu vydýchol. Nie až tak veľa ľudí, v porovnaní s Manhattnom, relatívne ticho a dlhá pláž. Keď som bol naposledy v New Yorku City v septembri 2014, pamätám si moment, keď som sedel na rušnej ulici, sám, jedol pizzu za dolár a dal by všetko na svete za to, aby som z tejto klietky vypadol. Teraz, v júni 2016 som ten pocit opäť pocítil. Pre život v New Yorku by som sa rozhodne dobrovoľne nerozhodol, no koľko ľudí, toľko chutí 🙂

mrakodrapy-new-york
Central Park a jeho vysoké stromy
zivot-v-new-yorku
Pupok sveta – Times Square

Čo sa mi páči na New Yorku a prečo sa sem stále vraciam a znova sa vrátim?

  • Je to obrovské, pulzujúce mesto
  • Je tu veľmi jednoduchá navigácia. Systém avenue a na ne kolmých ulíc je naozaj blbo vzorný
  • Môžete tu mať všetko čo chcete a kedy chcete
  • Mám rád americkú mentalitu. Obzvlášť v New Yorku sú všetci veľmi uvoľnení a nič neriešia
  • Multi kultúra. Keď sa teraz rozhliadnem po metre v ktorom práve sedím, vidím skupinku Indov, veľa černochov, aziatku čítajúcu si knihu, pár turistov, ktorí idú zrejme s nami na letisko a veľa domácich s Starbucks kávami v ruke

Prečo by som život v New Yorku nechcel?

  • New York je drahé mesto
  • Chýba mi les. Central Park je stále park plný ľudí
  • Nemáte šancu počuť ticho a byť niekde o samote
  • Myslím si, že by som sa tu z toho hluku a plnky po pár týždňoch zbláznil
central-park-ludia
Central Park a ľudia, ktorí chceli vypadnúť z veľko mesta

Ak by som mal žiť v New York City, určite by to nebolo v dolnej časti Manhattanu. Do úvahy prichádza černošská štvrť Harlem alebo Brooklyn. Harlem mám rád, nakoľko z neho dýcha veľmi silná americká kultúra a v Brooklyne je zas mnoho príjemných domov s peknými záhradami. Manhattan? Nie, ďakujem. Mne je dobre na Slovensku. Či už trávite noc na letisku v New Yorku tak ako ja pred pár rokmi, alebo hľadáte seriózne ubytovanie, pozrite sa tu:

Milan Bardún, svet k vám domov už od roku 2013

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.