Na cestovanie po Kolumbii sa musím pripraviť. Tieto kroky podniknem.

107,392FansLike
189,956FollowersFollow
108,606FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer na Slovensku podľa Forbes.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Aj keď je momentálne ešte asi skoro, už teraz sa teším na cestovanie po Kolumbii. Tento článok píšem z Malajzie po tom, ako som sa sem vrátil z Austrálie a Havaja. Vedel som, že budúcu zimu chcem už ako štvrtú zimu po sebe opäť tráviť v exotike. Ale kam? Bolo to jasné, Južná Amerika je posledný kontinent, na ktorom som nebol (Antarktídu nerátam). Avšak, to nie je len tak vybrať sa do Kolumbie na dobu neurčitú s jednosmernou letenkou. Spísal som si zoznam vecí, na ktoré sa budem musieť pripraviť. Mám na to 8 mesiacov.

Na cestovanie po Kolumbii sa musím pripraviť


V článku sa dočítaš:

  • tri veci, na ktoré sa musím pripraviť pred cestou do Kolumbie
  • ako som si kúpil letenku, odkiaľ a za koľko
  • na čo sa teším v Kolumbii, aj keď som tam ešte nikdy nebol

cestovanie po Kolumbii
Fotografia z Filipín, kde som sa psychicky pripravil na to, že budem žiť v chatrči

Cestovanie po Kolumbii je určite vzrušujúce a ja sa naň teším. Avšak, živím sa ako digitálny nomád a bloger, čiže počas svojej cesty budem musieť taktiež pracovať a zarábať peniaze na internete. Južná Amerika je medzi digitálnymi nomádmi populárna, no úplne odlišná od Juhovýchodnej Ázie. Na toto sa musím pripraviť.

  • Musím vycibriť svoju španielčinu na lepšiu úroveň

Áno, po španielsky hovorím. Teda, ako sa to vezme. Učil som sa španielčinu tri roky a väčšinu rozumiem. Avšak, skoro vôbec nerozprávam. Preto sa musím poriadne doučiť španielčinu aby som sa v Kolumbii nestratil. Angličtina tam veľmi populárna nie je.

  • Musím si vytvoriť falošnú spiatočnú letenku, aby ma pustili do lietadla

Kolumbia je z krajín, do ktorej ťa s jednosmernou letenkou nepustia. So svojim pasom tu môžem ostať presne 90 dní, no musím preukázať, že krajinu opustím. Ja ju samozrejme opustím, no neviem kam a kedy. Musím si preto vytvoriť falošnú spiatočnú letenku z krajiny. Je to celkom jednoduché a napísal som na to celý návod aj so spojenými rizikami.

  • Musím si našetriť peniaze do zásoby na extra letenky po Južnej Amerike

Keďže chcem navštíviť aj ostatné krajiny Južnej Ameriky ako je Bolívia, Čile či Argentína, musím si našetriť. Letenky po Južnej Amerike sú pre mňa z nepochopiteľného dôvodu nenormálne drahé. Asi som príliš zhýčkaný Juhovýchodnou Áziou, kde sa za dvacku dostanem všade.


Avšak, na cestovanie po Kolumbii sa teším. Ak máš pre mňa dáke rady, šupni ich do komentára. Toto sú moje postrehy ku Kolumbii, ktoré som zatiaľ stihol nahromadiť

  • Letenky do Kolumbie sa dajú kúpiť celkom lacné. Mne sa podarilo vychytať Aviancu z Madridu za 300 € jednosmerne. Ide o priamy let do Bogoty.
  • Kolumbia už dávno nie je tak nebezpečná, ako si mnohí myslia. Bolo tomu tak pred 20 rokmi, no dnes je jednou z najbezpečnejších krajín Južnej Ameriky.
  • Celkom sa teším na mesto Medelín, počul som, že je medzi digitálnymi nomádmi a travel blogermi veľmi populárne

[socialpoll id=“2418698″]

Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013 PS: Páčil sa alebo ti pomohol môj článok? Poďakuj sa mi kávou 🙂
Uložiť

Uložiť

Uložiť

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.