Čo vidieť v Cartagene v Kolumbii + tip na pláž a 1 varovanie

113,067FansLike
200,384FollowersFollow
111,530FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Čo vidieť v Cartagene: Toto koloniálne mesto na severe Kolumbie bola moja posledná zastávka počas mesačného cestovania po Kolumbii. Začal som v Bogote, pokračoval do Medellínu, kde som si dal krátky výlet do Guatapé a následne odletel do Cartageny. Popravde, som rád, že to bola posledná zastávka – to teplo sa nedalo vydržať.

Čo vidieť v Cartagene a kam ísť

čo vidieť v cartagene v kolumbii
Pirátska loď s pozadím mesta.

Počasie v Cartagene ma skoro zabilo

Som zvyknutý na horúčavy – strávil som mesiac v Austrálii, keď tam bolo 43 stupňov a požiare. Som zvyknutý na vlhko, žil som dva týždne v Kuala Lumpur a mesiac na Havaji. Na čo ale nie som zvyknutý je kombinácia extrémne vysokého vlhka a tepla. V Cartagene je nonstop zhruba 33 stupňov a také vlhko, že som do piatich minút prepotil všeko, čo som mal na sebe. A tí trtkovia, Kolumbijčania, tu aj tak chodia v dlhých rifliach a muži v košeliach. Da fuq?

TIP: Prečítaj si o 11 veciach, na ktoré ma nikto počas dovolenky v Kolumbii neupozornil.

Počasie v Cartagene v Kolumbii považujem za veľmi nepríjemné a vadilo mi. Nech máš aspoň ako takú predstavu, pozri si moje video:

Cartagena bola pre mňa z hľadiska počasia neznesiteľná a veľmi som si ju neužil. Každý deň ma z tepla bolela hlava a nemohol som pracovať. V tom vlhku sa to ani nedalo. A navyše, ide o najdrahšie mesto Kolumbie, lebo je najviac turistické (rozumej, naješ sa tu za 5 € a nie za 2 €, ako inde v Kolumbii). Odhliadnuc od hnusného počasia a otravných predavčov selfí tyčí, mi Cartagena veľmi pripomínala kubánsku Havanu.

Čo vidieť v Cartagene v Kolumbii

  • Staré mesto v Cartagene je naozaj pekné. Plné kaviarní, reštaurácií a pekných uličiek. Veľmi fotogenické so ženami, ktoré nosia ovocie na hlave. Ak sa s nimi chceš vyfotiť, dáš im tip.
  • Prejdi sa po starých mestských hradbách. Toto je moja obľúbená časť mesta – je tu aj predražená reštaurácia, no môžeš si tam ísť spraviť fotky aj bez objednania.
  • Castillo San Felipe de Barajas je hrad kúsok od centra.
  • Vykús sa v sopečnom bahne v El Totumo volcano.
  • Celodenný výlet k Playa Blanca bol hajlajt môjho výletu v Cartagene. Dá sa tam ísť autobusom, tu je návod po anglicky.
  • Skús aj výlet na Rosario Islands. Ten som vybechal, nakoľko mi bolo už aj bez toho mega teplo.
čo vidieť v cartagene v kolumbii
Typické uličky mesta.
čo vidieť v cartagene v kolumbii
Kultúry.
čo vidieť v cartagene v kolumbii
Kolumbiu milujem.
čo vidieť v cartagene v kolumbii
Dobre sa da nájdesť aj v uliciach.
čo vidieť v cartagene v kolumbii
Farebné domčeky.
čo vidieť v cartagene v kolumbii
Cartagena.
čo vidieť v cartagene v kolumbii
Reštaurácia na hradbách.
čo vidieť v cartagene v kolumbii
Mesto.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.