Čo vidieť v Cartagene v Kolumbii + tip na pláž a 1 varovanie

Pedikúra rybičkami je nebezpečná a môže viesť k amputácii prstov

Pedikúra rybičkami je jedna z tých najhorších vecí, ktoré si môžete dopriať na dovolenke. Sám som ju kedysi skúsil, kým som ešte nevedel, aké...

Kde hľadať študentské zľavy na letenky & zľavový kód od Emirates

Študentské zľavy na letenky existujú, no veľmi sa o nich nehovorí. Prečo? Podľa mňa sa neoplatia. Respektíve, majú naozaj veľa rôznych podmienok, ktoré nespĺňa...

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Milan búra mýty.

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Je to Mauna Kea na Havaji, pokiaľ sa počíta výška od základne k vrcholu. Jej základňa sa...

Ako zarába Ryanair ak má letenky za 9 Eur? Milan búra mýty

Letenky za 9 Eur sa stali legendárnymi a predáva ich najmä Ryanair a iné nízkonákladové letecké spoločnosti. Ryanair je nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá zarába...

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?!

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?! Má to niekoľko dôvodov, ktorými sa chráni spoločnosť, ktorá vám auto prenajíma. A hoci sa...

3 rady ako dostať odškodné za meškanie lietadla + zľavový kód

Odškodné za meškanie lietadla je niečo o čom mnohí ani len netušia, že môžu dostať a majú nárok. Veľakrát mi píšete na Instagrame, že...
97,246FansLike
163,701FollowersFollow
103,101FollowersFollow

Čo vidieť v Cartagene: Toto koloniálne mesto na severe Kolumbie bola moja posledná zastávka počas mesačného cestovania po Kolumbii. Začal som v Bogote, pokračoval do Medellínu, kde som si dal krátky výlet do Guatapé a následne odletel do Cartageny. Popravde, som rád, že to bola posledná zastávka – to teplo sa nedalo vydržať.

Čo vidieť v Cartagene a kam ísť

čo vidieť v cartagene v kolumbii
Pirátska loď s pozadím mesta.

Počasie v Cartagene ma skoro zabilo

Som zvyknutý na horúčavy – strávil som mesiac v Austrálii, keď tam bolo 43 stupňov a požiare. Som zvyknutý na vlhko, žil som dva týždne v Kuala Lumpur a mesiac na Havaji. Na čo ale nie som zvyknutý je kombinácia extrémne vysokého vlhka a tepla. V Cartagene je nonstop zhruba 33 stupňov a také vlhko, že som do piatich minút prepotil všeko, čo som mal na sebe. A tí trtkovia, Kolumbijčania, tu aj tak chodia v dlhých rifliach a muži v košeliach. Da fuq?

TIP: Prečítaj si o 11 veciach, na ktoré ma nikto počas dovolenky v Kolumbii neupozornil.

Počasie v Cartagene v Kolumbii považujem za veľmi nepríjemné a vadilo mi. Nech máš aspoň ako takú predstavu, pozri si moje video:

Cartagena bola pre mňa z hľadiska počasia neznesiteľná a veľmi som si ju neužil. Každý deň ma z tepla bolela hlava a nemohol som pracovať. V tom vlhku sa to ani nedalo. A navyše, ide o najdrahšie mesto Kolumbie, lebo je najviac turistické (rozumej, naješ sa tu za 5 € a nie za 2 €, ako inde v Kolumbii). Odhliadnuc od hnusného počasia a otravných predavčov selfí tyčí, mi Cartagena veľmi pripomínala kubánsku Havanu.

Čo vidieť v Cartagene v Kolumbii

  • Staré mesto v Cartagene je naozaj pekné. Plné kaviarní, reštaurácií a pekných uličiek. Veľmi fotogenické so ženami, ktoré nosia ovocie na hlave. Ak sa s nimi chceš vyfotiť, dáš im tip.
  • Prejdi sa po starých mestských hradbách. Toto je moja obľúbená časť mesta – je tu aj predražená reštaurácia, no môžeš si tam ísť spraviť fotky aj bez objednania.
  • Castillo San Felipe de Barajas je hrad kúsok od centra.
  • Vykús sa v sopečnom bahne v El Totumo volcano.
  • Celodenný výlet k Playa Blanca bol hajlajt môjho výletu v Cartagene. Dá sa tam ísť autobusom, tu je návod po anglicky.
  • Skús aj výlet na Rosario Islands. Ten som vybechal, nakoľko mi bolo už aj bez toho mega teplo.
čo vidieť v cartagene v kolumbii
Typické uličky mesta.
čo vidieť v cartagene v kolumbii
Kultúry.
čo vidieť v cartagene v kolumbii
Kolumbiu milujem.
čo vidieť v cartagene v kolumbii
Dobre sa da nájdesť aj v uliciach.
čo vidieť v cartagene v kolumbii
Farebné domčeky.
čo vidieť v cartagene v kolumbii
Cartagena.
čo vidieť v cartagene v kolumbii
Reštaurácia na hradbách.
čo vidieť v cartagene v kolumbii
Mesto.

Travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Dvojnásobný víťaz Social Awards 2022 & 2023 v kategórii Cestovanie, autor knihy Influencer a 2. najvplyvnejší influencer Slovenska podľa rebríčka Forbes 2023.

Milan Bez Mapy

Bloger, spisovateľ, influencer

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.