Čo vidieť v Londýne? Všetko nie, Londýn si musíte vychutnať

109,007FansLike
191,343FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Čo vidieť v Londýne? Londýn patrí medzi najnavštevovanejšie mestá na svete. V niektorých rebríčkoch sa umiestnil aj na prvom mieste, v iných na nižších priečkach. Čo je však najdôležitejšie – v každom z nich porazil svojho odvekého rivala z Paríža. Dokonca aj čísla zahraničných turistov sa líšia, môžeme sa dohodnúť, že v roku 2015 to bolo okolo 17 miliónov, ktorí do krásky na Temži zavítali.

Hlavné mesto Anglicka je obrovským lákadlom. Nielen pre turistov, ale aj pre ľudí hľadajúcich si zamestnanie v zahraničí. Priemerná mzda za prácu v Londýne je 4000 libier mesačne. Lákavé, čo poviete? Ale to sú aj historické pamiatky. Čo teda vidieť a čo vynechať? Pozri si aktuálne akciové letenky do Londýna.

Čo vidieť v Londýne

Určite si priority a nezabudnite sa zastaviť

Spiatočné letenky do Londýna si vďaka nízko nákladovým spoločnostiam môžete kúpiť už za pár desiatok eur. Preto sa nesnažte vidieť všetko za jeden (predĺžený) víkend. Uštvete sa a z návštevy tohto charizmatického mesta nebudete mať nič. Nikam sa nežeňte, doprajte si čaj o piatej alebo pivo v pube kedykoľvek.

Nasávajte atmosféru a nenaháňajte sa za odfajknutými pamiatkami, ktoré ste už videli. Preto si určite priority – chcete vidieť najznámejšie stavby, vybrať sa za modernou architektúrou, nakupovať alebo si pozrieť zápas futbalovej Premier League. Ak sa teda pýtate samých seba, čo vidieť v Londýne, poriadne to zvážte a buďte pripravení!

TIP: Očekuj všetky výhľady v Londýne
TIP2: Pozri si, kde sa najesť v Londýne a choď po mojich stopách

londyn-letenky

História po svojich

Jedny z najkrajších a zároveň najvýznamnejších pamiatok v Londýne môžete zažiť aj po svojich bez toho, aby vám na konci odpadli. Začnite pri Buckinghamskom paláci, oficiálnom sídle kráľovskej rodine a tu sa chvíľu pomotajte. Je tu aj príjemný St. James Park. Odtiaľ to máte približne 15 minút pomalou chôdzou k Westminsterskému opátstvu, ktoré okrem toho, že je pekné, je aj dejiskom významných oficiálnych príležitostí – slávnosti, svadby či pohreby. A potom je to už len na skok k anglickému parlamentu s Big Benom, ktorým sa inšpiroval parlament v Budapešti.

Čo vidieť v Londýne

Užite si atmosféru parkov

Londýn má desiatky parkov. Niektoré sú väčšie, niektoré menšie, jedni sú krajšie, iné menej zaujímavé. Najznámejším a zároveň najväčším parkom je Hyde park, kde môžete robiť prakticky čokoľvek – počúvať hudobníkov, predniesť reč v Speaker’s corner alebo si užiť piknik. Teda v tom prípade, ak neprší. A to sa v Londýne deje pomerne často. Takže dámy, nezabudnite si svoje dámske kabáty, lebo ak by vám vaše mužské polovičky mali požičať svoju bundu, anglické počasie by im to zrátalo.

Ďalšími parkom, ktorý by ste nemali vynechať, je Richmond park, kde nájdete stovky jeleňov a ich mláďat. Ak by sa vám chcelo športovať alebo ovoňať krásnu záhradu s ružami, v Regent’s Parku budete na správnom mieste. Čo vidieť v Londýne? Parky!

Čo vidieť v Londýne

Nakupovanie a futbal

Londýn je super aj na nakupovanie, okrem známeho obchodného domu Harrods,  tu nájdete aj skvelé ulice, kde sú desiatky butikov, outletov či second handov – Ofxord Street, Carnaby Street či Bond Street. Pre milovníkov futbalu, sú tu zápasy prestížnej Premier League. V Londýne aktuálne sídli až 5 prvoligových tímov – Chelsea, Arsenal, West Ham, Tottenham, Crystal Palace a niektorí sem rátajú aj Watford. Je na vás, ktorý zápas si vyberiete, no medzi tie najlepšie patrí derby medzi Arsenalom a Tottenhamom.

Pamätajte si však na to – neponáhľajte sa, užívajte si. Londýn nie sú Benátky, neskončí tak skoro pod vodou a vďaka lacným letenkám sa sem môžete kedykoľvek vrátiť. Čo vidieť v Londýne? Nesnažte sa vidieť všetko. Londýn si musíte vychutnať.


Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.