Čo vidieť v Londýne? Všetko nie, Londýn si musíte vychutnať

Kam idú výkaly z toalety v lietadle, keď spláchnem? Milan búra mýty

Toalety v lietadle sú jedna veľká záhada. Viete, kam ide obsah toalety v lietadle, keď spláchnem? Nie, nepadajú ľuďom na hlavy a do bazénov,...

Sú piloti v Ryanair neskúsení a nevedia lietať? Milan búra mýty

Sú piloti v Ryanair neskúsení? Ľudia tvrdia, že nebudú lietať s Ryanairom, že to je najhoršia letecká spoločnosť v Európe. Toto je nový diel...

Ako na cestovanie počas Ramadánu a rady ktoré sa zídu

Cestovanie počas Ramadánu má svoje výhody aj nevýhody. Spomeniem ich nižšie, no veľa z nás má z cestovania počas Ramadánu zbytočný strach. Ja som...

Zlé meno na letenke (obvykle) nebýva problém, ako ho opraviť?

Zlé meno na letenke nebýva až taký problém. Ja už som prestal počítať, koľkokrát som si kúpil letenku so zlým menom alebo preklepom. Keď...

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free a ako vzniklo? Milan búra mýty

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free? Úspory, ktoré získate z bezcolných nákupov, závisia vo veľkej miere od toho, čo kupujete a kde to kupujete....

Biele pruhy za lietadlom, Chemtrails, (ne)slúžia na otrávenie ľudí

Biele pruhy za lietadlom. Večná téma konšpirátorov, ktorí veria, že slúžia na vraždenie ľudí, roznášanie chorôb či škodcov alebo vírusov, ktoré zmenia ľudí na...
66,358FansLike
130,087FollowersFollow
79,244FollowersFollow

Čo vidieť v Londýne? Londýn patrí medzi najnavštevovanejšie mestá na svete. V niektorých rebríčkoch sa umiestnil aj na prvom mieste, v iných na nižších priečkach. Čo je však najdôležitejšie – v každom z nich porazil svojho odvekého rivala z Paríža. Dokonca aj čísla zahraničných turistov sa líšia, môžeme sa dohodnúť, že v roku 2015 to bolo okolo 17 miliónov, ktorí do krásky na Temži zavítali.

Hlavné mesto Anglicka je obrovským lákadlom. Nielen pre turistov, ale aj pre ľudí hľadajúcich si zamestnanie v zahraničí. Priemerná mzda za prácu v Londýne je 4000 libier mesačne. Lákavé, čo poviete? Ale to sú aj historické pamiatky. Čo teda vidieť a čo vynechať? Pozri si aktuálne akciové letenky do Londýna.

Čo vidieť v Londýne

Určite si priority a nezabudnite sa zastaviť

Spiatočné letenky do Londýna si vďaka nízko nákladovým spoločnostiam môžete kúpiť už za pár desiatok eur. Preto sa nesnažte vidieť všetko za jeden (predĺžený) víkend. Uštvete sa a z návštevy tohto charizmatického mesta nebudete mať nič. Nikam sa nežeňte, doprajte si čaj o piatej alebo pivo v pube kedykoľvek.

Nasávajte atmosféru a nenaháňajte sa za odfajknutými pamiatkami, ktoré ste už videli. Preto si určite priority – chcete vidieť najznámejšie stavby, vybrať sa za modernou architektúrou, nakupovať alebo si pozrieť zápas futbalovej Premier League. Ak sa teda pýtate samých seba, čo vidieť v Londýne, poriadne to zvážte a buďte pripravení!

TIP: Očekuj všetky výhľady v Londýne
TIP2: Pozri si, kde sa najesť v Londýne a choď po mojich stopách

londyn-letenky

História po svojich

Jedny z najkrajších a zároveň najvýznamnejších pamiatok v Londýne môžete zažiť aj po svojich bez toho, aby vám na konci odpadli. Začnite pri Buckinghamskom paláci, oficiálnom sídle kráľovskej rodine a tu sa chvíľu pomotajte. Je tu aj príjemný St. James Park. Odtiaľ to máte približne 15 minút pomalou chôdzou k Westminsterskému opátstvu, ktoré okrem toho, že je pekné, je aj dejiskom významných oficiálnych príležitostí – slávnosti, svadby či pohreby. A potom je to už len na skok k anglickému parlamentu s Big Benom, ktorým sa inšpiroval parlament v Budapešti.

Čo vidieť v Londýne

Užite si atmosféru parkov

Londýn má desiatky parkov. Niektoré sú väčšie, niektoré menšie, jedni sú krajšie, iné menej zaujímavé. Najznámejším a zároveň najväčším parkom je Hyde park, kde môžete robiť prakticky čokoľvek – počúvať hudobníkov, predniesť reč v Speaker’s corner alebo si užiť piknik. Teda v tom prípade, ak neprší. A to sa v Londýne deje pomerne často. Takže dámy, nezabudnite si svoje dámske kabáty, lebo ak by vám vaše mužské polovičky mali požičať svoju bundu, anglické počasie by im to zrátalo.

Ďalšími parkom, ktorý by ste nemali vynechať, je Richmond park, kde nájdete stovky jeleňov a ich mláďat. Ak by sa vám chcelo športovať alebo ovoňať krásnu záhradu s ružami, v Regent’s Parku budete na správnom mieste. Čo vidieť v Londýne? Parky!

Čo vidieť v Londýne

Nakupovanie a futbal

Londýn je super aj na nakupovanie, okrem známeho obchodného domu Harrods,  tu nájdete aj skvelé ulice, kde sú desiatky butikov, outletov či second handov – Ofxord Street, Carnaby Street či Bond Street. Pre milovníkov futbalu, sú tu zápasy prestížnej Premier League. V Londýne aktuálne sídli až 5 prvoligových tímov – Chelsea, Arsenal, West Ham, Tottenham, Crystal Palace a niektorí sem rátajú aj Watford. Je na vás, ktorý zápas si vyberiete, no medzi tie najlepšie patrí derby medzi Arsenalom a Tottenhamom.

Pamätajte si však na to – neponáhľajte sa, užívajte si. Londýn nie sú Benátky, neskončí tak skoro pod vodou a vďaka lacným letenkám sa sem môžete kedykoľvek vrátiť. Čo vidieť v Londýne? Nesnažte sa vidieť všetko. Londýn si musíte vychutnať.


Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.