Fotky Nového Zélandu z dronu, s ktorými obletíš celú krajinu škriatkov

110,307FansLike
192,643FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Fotky Nového Zélandu z dronu vyzerajú perfektne. Keď som sa v októbri zúčastnil infocesty na Nový Zéland s NewTourZealand a QatarAirways, ani som netušil, ako je na Novom Zélande nádherne. Prikladám teda fotky Nového Zélandu z dronu, na ktoré by som sa vedel pozerať celý deň. Čo na ne hovoríš ty?

Fotky Nového Zélandu z dronu

TIP: Prečítaj si, čo vidieť na Novom Zélande a 29 zaujímavostí o Novom Zélande, ktoré ťa posadia do lietadla. Pozri tiež medzi aktuálne akciové letenky, možno je medzi nimi aj Nový Zéland.


Ku každej fotke napíšem, kde to je, čím je toto miesto zaujímavé a prečo by si ho mal navštíviť. Takže, si pripravený obletieť Nový Zéland?

Fotky Nového Zélandu z dronu

Národný park Abel Tasman

Národný park Abel Tasman na Novom Zélande je najmenší Národný park v krajine. Nachádza sa na Južnom ostrove. Popri celom pobreží parku sa nachádza niekoľko super trekov cez les a pobrežie. Populárne tu aj kayakovanie na mori.

  • teplota mora je na kúpanie ideálna od decembra do marca
  • ak sem prídeš iba na jeden deň, odporúčam water taxi, ktoré ťa povozia tam, kde to stojí za návštevu
novy zeland fotografie
Národný park Abel Tasman, autor: NewTourZealand.com
novy zeland fotografie
Národný park Abel Tasman, autor: NewTourZealand.com
novy zeland fotografie
Národný park Abel Tasman. Autor: NewTourZealand.com

Nugget Point v Catlins

Nugget Point je zrejme najznámejší bod na celom pobreží Otago na Novom Zélande. Je domovom pre mnoho druhov morských vtákov a perfektná vyhliadka sa končí majákom. Ten tu bol postavený v roku 1869 z dostupného materiálu z okolia (ja vždy tvrdím, že dostupný materiál je ten najlepší). Maják najskôr svietil vďaka oleju, no neskôr zdroj svetla vymenili za elektrický. 

  • V roku 1989 bolo svetlo plne automatické, keď sa používanie skončilo. Dnes, o viac ako 100 rokov neskôr, je maják ovládaný z Wellingtonu.
  • Už nesvieti vďaka oleju, ani žiarovkám. Má nainštalované úsporné a ekonomické LEDky.
  • Z parkoviska to je k majáku peši ľahká prechádzka, zhruba 20 minút.

Maják tu mal dôležitú úlohu a slúžil lodiam, ktoré sa plavili pozdĺž smerom k rieke Clutha. Z mora tu trčí mnoho skál, ktoré by potopili každú loď, ktorý by do nich narazila.

fotky nového zélandu
Nugget Point, Catlins. Autor: NewTourZealand.com

Jazero Tarawera

Tarawera je jedno z najväčších jazier Nového Zélandu, 18 kilometrov od mesta Rotoura. Jeho rozloha bola mierne zmenená výbuchom sopky Mount Tarawera, 10.6.1886, kedy bola pochovaná celá Maorská dedina, Te Wairoa. Tarawera znamená „spálený oštep“. Jazero má tiež vlastnú „Hot Water Beach“.

Legenda hovorí, že „waka wairua“, čo je duch Maorskej kanoe, sa občas objavuje na jazere a pripomína všetkých, ktorí zahynuli počas výbuchu sopky.

novy zeland fotografie
Jazero Tarawera. Autor: NewTourZealand.com
novy zeland fotografie
Jazero Tarawera. Autor: NewTourZealand.com

Malborough Sounds

Malborough Sounds je kolekcia riečnych údolí, ktoré zatopil Pacifik. Turisti sem chodia za nádhernou prírodou a najmä plávanie s delfínmi. Tí tu žijú vo voľnej prírode a majú veľmi pozitívny vzťah k ľuďom – neboja sa ich.

novy zeland fotografie
Malborough Sounds. Autor: NewTourZealand.com
fotky nového zélandu
Maborough Sounds. Autor: NewTourZealand.com

Nový Zéland z dronu
Nový Zéland z dronu
Po Novom Zélande som cestoval s Csabom z NewTourZealand, ktorý moju cestu celú naplánoval.

6 COMMENTS

  1. Vo februári ideme aj my…akurat vyberame letenky….pozeram,ze biznis nie je najlacnejšiia…
    a este nie sme v štádiu ako tam…-) poradis?
    Jana

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.